Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire akadályozza a magyar...

Mennyire akadályozza a magyar társadalom fejlődését, hogy a magyar emberek nagy részének tulajdonképpen izgalmat és örömet jelent a másik magyar ember boldogtalansága és kínlódása?

Figyelt kérdés
Én legalábbis így vettem észre, hogy ez eléggé jellemző a magyarokra.

2013. júl. 31. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
nagyon akadályozza! és sajnos, sokan akik külföldön dolgoznak, szintén ilyenek, sőt, sokszor rosszabbak ilyen téren. a lengyel, román mind összetart, a magyar meg nem. ilyenek vagyunk, sajnos ez van.
2013. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legfeljebb nem érdekli, de miért okozna neki örömet?


Azért a túlnyomó többség jót akar a másiknak, de csak úgy ha neki ez nem kerül semmibe, ő nem jár rosszabbul. Tehát ez a segítsen rajta(m) más mentalitás az uralkodó legtöbbször.

2013. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon jól látod kérdező:)
2013. júl. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg már az előző rendszerben is egymás ellen volt nevelve a nép, meg szerintem a magyarok között alapból van egy kis "az ellenség köztünk van" szemléletmód. És ezek mellé jön még a zéró összetartás, és az hogy a "mindenkinek van munkája" típusú rendszerből belecsöppentek az emberek egy olyanba, ahol kőkeményen versenyképesnek kell lenned, és többet mutatnod a másiknál, ami tovább mélyíti az ellenségeskedést.


És egyszerűen tényleg, mindig kell valaki akit utálhat a magyar ember. És nem is feltétlenül úgy mondaná hogy a másik boldogtalanságának örül, hanem inkább az zavarja az embereket, ha valaki többre viszi mint ők.


És ha bármikor azt látja hogy a másiknak mondjuk bmw-je van, akkor első gondolata nem az hogy ő hogy tudná elérni azt hogy neki legyen, hanem rögtön nekiállja a másikat szidni amiért neki több van. És mindenki a sültgalambot várja, tisztelet a kivételnek, és rögtön támadja azt aki többet elér, ahelyett hogy ő is próbálkozna.


Meg mindig csak az egymás elleni áskálódás megy, mszp-fidesz, fiatal-öreg, diplomás-szakmunkás. A fiatalokat is ez a hozzáállás űzi el, hogy egyrészt hamarabb fognak olyat alkalmazni aki már gyakorlott ember, másrészt, ha választhat hogy itthon maradjon, éhbérért, és mellette még b_sztatják is, vagy kimehet külföldre és jó életet élhet, akkor senki ne csodálkozzon hogy az utóbbit választja.


De ugyanez van a sport és egyéb műsorokban is, szeretik látni az emberek hogy a fiatal versenyzőből világbajnok lesz, a falusi bácsiból meg operaénekes, szeretik látni azt hogy egy átlag ember is felemelkedhet, de ennyi...ha már valaki tartósan sikeres, akkor rögtön elkezdik utálni.


Vagy ha csak lemegy az ember az utcára, akkor is azt látja, hogy a másik átnéz rajta, ha olyat lát aki bajban van, akkor is inkább elfordítja a fejét.


Társadalmilag tuti sokkal előrébb tartanánk ha az ellenség helyett a szövetségest látnánk egy honfitársunkban.

2013. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Majonez89, én nem csak azt veszem észre, hogy azokat gyűlöli a magyar emberek többsége, akik többre vitték tőle és sikeresebbek, hanem azokat is megveti, leköpködi és megrugdossa, akik alatta állnak és boldog tőle, hogy na, most megint jól kicsesztem egy nálam gyengébb emberrel és milyen jó, hogy szenvedést okoztam neki.

Szóval ez a lefelé tapos, felfelé nyal, de közben gyűlöli azt, aki felette áll típus a magyarok nagy része.

A másik dolog meg, hogy szerintem túlságosan is hierarchikus és kasztosító a magyarok gondolkodásmódja, szóval nem képesek elfogadni az embereket olyannak, amilyenek, hanem mindenkit besorolnak valahova, aztán próbálják kikutatni a gyengeségeit az embernek és azért gyűlölni őt.

Például nekem van egy önbizalomhiányos haverom, aki tényleg rendes gyerek, csak keveset beszél és nem túl vagánykodó alkat és ezért rengeteg atrocitás éri őt, mert nem egy dumagép.

Szal ez az érdekes, agresszív hozzáállás a többi emberhez nekem nagyon fura, mert én nem ebben nőttem fel azért. Én próbálok elfogadni lehetőleg mindenkit olyannak, amilyen, de néha én is úgy érzem, hogy már azért is megvetnek engem néhányan, mert én toleranciát mutatok az úgymond nyomorékok felé, akik igazából nem rossz emberek, csak nem vagányak. Viszont én nem úgy ítélem meg az embereket, hogy ki menő és ki nem az, hanem az alapján, hogy rendes e vagy sem. És ez sokaknak baxa a csőrét, pedig sztem ez lenne a normális, csak itt valahogy ellenségesen mennek a dolgok.

2013. júl. 31. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!