Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mimagyarok szerint miben...

A mimagyarok szerint miben lenne más az életük, ha egyik napról, a másikra kilépnénk az EU-ból és a NATO-ból?

Figyelt kérdés

2023. márc. 16. 06:53
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
84%

#30

Azért nem ajánlanak semmit, mert kiderülne, hogy hazudnak. Pl. gyakori hivatkozási alap a Great Reset nevű tanulmány, csak az a baj vele, hogy ha elolvasod, akkor kiderül, hoyg nem igaz, amit állítanak róla.

Én olvastam, leírtam, hogy hazugság, amit mondanak róla és egyik idiótát sem érdekelte, mert a mesterük, QzCv1563_offisöl felhasználónevű "jövőbelátó" mást mondott, mint én.

2023. márc. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Strand Unió ***** válasza:
71%
Miben lenne más? Abban, hogy egy szóban lelehetne írni az életünket: szívás! Valószínüleg minden drágább lenne, és több árucikkből hiány lépne fel (pl. banán). Az életszínvonal romlana, mint a rendszerváltás után (nem állítom, hogy ugyan arra a szintre süllyednénk, de nem lenne sokkal jobb sem, na). Ezenkívűl zöldutat kapnának az extrémekben gondolkodó, már most is köztünk lévő gyíkagyuak, az idegengyülölők, antiszemiták, nácik stb. Arról, meg, hogy mi történne velünk, ha kilépnénk a NATO-ból (bocs, ha megsértek ezzel valakit) kérdezd csak meg Ukrajnát! Jó, ő sosem volt NATO tag, de a lényeget érted. A Magyar Honvédség fejleszt mint az állat (a létszámról mondjuk nem érdemes beszélni), de túl sok haragosunk van a szomszédban és nem hinném, hogy biztonsággal kijelenthetnénk, hogy képesek lennénk megállítani egy Romániát, vagy Ukrajnát. Vagy rosszabb esetben, kapván az alkalmon, mindenkit egyszerre. Egy nagy országnak mindig is több hadrafogható embere lesz, mint egy kicsinek, és azért az is számít, bármilyen silány minőségű is az a sereg. Úgy, hogy csak szépen maradjunk bennt.
2023. márc. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ép elméjű magyar emberben komolyan fel sem vetődhet az EU-ból és!vagy a NATO-ból való kilépés gondolata!!!

Bármilyen feltételezés ezért baromság.

2023. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
30%
Egy olyan országban ahol a játszótértől a faluhatárt jelző tábláig minden EU-s pénzből épült, mégis ki akarna kilépni?!
2023. márc. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
73%
Nem is tudom: mi épült NEM EU-s pénzből???!
2023. márc. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
35%

#35 Semmi, ahogy EU-s pénzből sem, néhány játszótértől meg szökőkúttól eltekintve. Az EU kínosan ügyel arra, hogy csak olyan dologra adjon támogatást (az általunk befizetett pénzből ugyebár), ami nem szolgálja az ország fejlődését.

Amúgy meg Magyarországon az ún. "rendszerváltás" óta semmi nem épült. Minden, ami szép, a monarchia vagy Horthy alatt épült, és minden, ami csúnya, a szocializmus alatt.

2023. márc. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
48%

36: " Minden, ami szép, a monarchia vagy Horthy alatt épült, és minden, ami csúnya, a szocializmus alatt."

A mondatod elejével egyet kell értenem, sőt a másodikkal is - részben!

A szocializmus valóban nem a szuper épületek ideje volt, de ha most egy csapásra eltűnnének azok az épületek, lakótelepek, üzemek, metrók, iskolák, kórházak, stb. stb. stb. akkor ma Magyarországon igen nem lenne semmi sem az Andrássy utat, a Kisföldalattit és a budai lopott villákat leszámítva! Újpalota, Gazdagrét, Avas, Uránváros, Dunaújváros és órákig sorolhatnám: egyszerűen nem létezne!

A "mimagyarok" csak könyvet tudnak darálni, uszítani és hülyeségeket hazudozni tudnak!

Isten óvjon meg tőlük!

2023. márc. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
30%

#36

"Az EU kínosan ügyel arra, hogy csak olyan dologra adjon támogatást (az általunk befizetett pénzből ugyebár), ami nem szolgálja az ország fejlődését."

Bocs, az EU nem így adja a pénzt, mi értelmes dolgokra is elkölthettük volna, mi döntöttünk úgy, hogy nekünk stadion kell.

Ezeket a pénzeket ténylegesen ilyen egyszerű beruházásokra szánták, de megépíthettük volna a 21. század legmodernebb iskoláit és kórházait is, aminek lett volna értelme. Építhettünk volna fontos elkerülő utakat, vagy fejleszthettük volna a tömegközlekedést.

Mi döntöttünk úgy, hogy nem erre használjuk.


Nem az EU döntötte el, hogy mire használhatjuk fel.

2023. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 D-Mano ***** válasza:
69%

Nem az összes forrást, de az EU a pénzeinek egy nagy részét tényleg úgy adja, hogy abból értelmes dolog ne épülhessen. És az EU-s pénzek ezen, nem elhanyagolható hányada a valóságban arra való, hogy a Kelet- és a Közép-Európai EU tagok politikai vezetőinek legyen mit elmutyizniuk. Kb. rejtett lefizetése, korrumpálása ez nekik, hogy ezek az országok a nyugati termékek piacai legyenek, a saját termékeiket olcsón adják el nyugatra, és a nyugati cégeknek olcsó munkaerő legyen itt.

Pl. volt egy falu, ahol buszmegállóra kellett volna pénz. Arra nem lehetett pályázni, csak magaslesre. A falu megpályázta a pénzt, és épített belőle egy magaslest, ami véletlenül pont alkalmas volt buszmegállónak is...

És az EU-s pénzek egy jelentős részéből csak ilyen hülyeségekre vagy hülye feltételek mellett lehet pályázni.

2023. márc. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
30%

#39

"Nem az összes forrást, de az EU a pénzeinek egy nagy részét tényleg úgy adja, hogy abból értelmes dolog ne épülhessen."

Bocs,de nem. Én egyszer már végigolvastam, hogy hogy adja és nem így.


Bizony értelmes dolgokra és el lehet költeni, mi nem arra tettük.


"Pl. volt egy falu, ahol buszmegállóra kellett volna pénz. Arra nem lehetett pályázni, csak magaslesre."

Szintén olyan pályázat, amit elolvastam. Nem csak magaslesre lehetett, de ténylegesen "kultúrális" témájú pályázatról volt szó, de ettől még egy közösségi házat is fel lehetett volna belőle húzni - nyilván, akkor nagyobb támogatás kell -, ahol kultúrális rendezvényeket lehetett volna tartani és esetleg csökken a fiatalok elvándorlása.

De persze ez csak egy példa.

2023. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!