Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A globális fogyasztói civilizá...

A globális fogyasztói civilizáció néhány évtizeden belül összeomlik?

Figyelt kérdés

#összeomlás #éghajlatváltozás #túlfogyasztás #Sötétzöldségek #Kollapszológia #Fenntartható visszafejlődés
2023. márc. 17. 15:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
95%

"A kapitalista, fogyasztói társadalom halálra van ítélve, a kérdés csak az, hogy mennyi ideje van hátra."


Ha azt nézed, hogy milyen fokozatba kapcsoltunk, pl. a kisunokától a nagymamáig, a gyári melóstól az üzletvezetőig mindenkinek tapicskolós telefonja van, nem sok van már hátra.

2023. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nem értem a 7-es miért lett lepontozva. Nekem a válaszából nem a fúj maradi mucsai paraszt/ fúj feudális elnyomás esett le. Éppen ellenkezőleg, egy utópisztikus gondolat. Szociáldemokrácia valódi fenntartható körülmények közt.
2023. márc. 17. 20:41
 13/13 A kérdező kommentje:
Én is azt érzem, hogy a szakmám meg egy villanyégő kicserélésén kívül semmihez sem értek. A kertünk ami talán az éhendöglés elkerülésére elég lenne, csak kap egy-egy igazítást benzines kaszával. Úgynevezett munkahely mellett nincs időm, energiám kertészkedésre stb. Hazaérve ledöglök, bontok egy sört és nézem a sorozatokat meg a Fókuszt.
2023. márc. 17. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!