Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szakképzett, idegennyelvet...

A szakképzett, idegennyelvet beszélő magyarok mi a fenét keresnek még itthon? Miért jó nekik itt ebben a posványban mikor jobb lehetőségeik is lennének nyugaton?

Figyelt kérdés

Mert az egy dolog, hogy én - még ha jól csengő - informatikai diplomát sok év csúszással megszereztem, de se piacképes szakmai tudásom se normális nyelvtudásom sincs se életrevaló képességeim nincsenek, ezért nem meglepő, hogy kamudiplomásként itthon vergődöm a NER rezsimben 700 eurós havi fizetéssel.


De aki tfh. komoly multinál dolgozik, nyelve(ke)t perfekt beszél (mert ugye a multi megköveteli) napi szinten külföldiekkel beszél és több év normális szakmai tapasztalata van az mi a fenéért él még itt, mert még ha euroban kapja is a fizuját (ami amúgy elég ritka haza viszonylatban) akkor is a pocsék magyar szolgáltatásokat és az élhetetlen viszonyokat kell nap mint nap megtapasztalnia:


Például:


* min. fél óra alatt jön ki a mentő (ha éppen egyáltalán kijön és nem koptatják le az embert egy stroke esetén)

* min. 1 év mire időpontot kap MRI-re, állami rendelésre miközben fizeti a tb-t

* sorba kell állni mindenhol és semmilyen ügyintézés nem működik zökkenőmentesen

mindenki korrupt, urambátyám rendszere és emiatt ott vágnak át, ott húznak le ahol csak tudnak (autószerelő az autód miatt, kőműves a felújítás miatt)

* a közutak életveszélyesek, a sofőrök idegbajosok és bármikor történhet egy halálos közúti baleset önhibán kívül, mert a magyar idegbajos és ostoba

* mindenki búvalba**ott, frusztrált és nagyképű, magának való és egy boltban, koncerten stb. a világtól elmegy a kedve az embernek ha a másikra ránéz


Szóval akik bármelyik pillanatban leléphetnének nyugatra, viszont egyáltalán nem is tervezik azoknak miért jó itt Magyarországon élni?



2023. márc. 18. 15:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%

Azért, mert a külföldre költözés nem mindenkinek opció.


"min. fél óra alatt jön ki a mentő" Azért ez így nem feltétlenül igaz, nyilván egy várostóé emssze leterülő faluban félóra mir ekiér a mentő, bár lehet oda helikorpter megy, de városokban ott szokott lenen negyed órán belül.

2023. márc. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%
"sorba kell állni mindenhol és semmilyen ügyintézés nem működik zökkenőmentesen" Én időpont nékül félórán belül elintéztem a személyimet, egy hét múlva meg meg is kaptam a postán.
2023. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
46%
Garantálom neked, hogy a szakképzett idegen nyelvet beszélők legalább 70%-a külföldön van már. Mérnökinfós hallgató vagyok, a csoporttársaim, köztük én is Nyugaton képzeljük el a jövőnket.
2023. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
82%
3) Azért az megint más dolog, hogy hányotoknak valósul meg a nyugatra költözés hányatoknak valósul meg, ill. azoknak akiknek megvalósul hányatoknak is jönnek be a számításai.
2023. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
52%
A 4-eshez hasonló sok fideszbérenc ezzel nyugtatja magát. Majd rájön, ha nem lesz nyugdíja, mivel az összes értelmiségi lassan elhagyja az országot.
2023. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
27%
Nyugaton keveset fizetnek, meg a légkört se bírom.
2023. márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
56%
Nyugaton eléggé szar, már csak ezért sem vágyódik oda senki. De te például eléggé ékes példája vagy ennek, ha bárki menne oda nem kéne itt tolnod a propagandát. Szerencsére a magyaroknak több eszük van annál, hogy megegyék. :)
2023. márc. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
48%

az a baj, hogy úgy vár a többmilliós MRI vizsgálatra a magyar proli, mintha legalábbis ő fingta volna a passzátszelet


miközben ugye bruttó 700 eurót keres


menjél el nyugat európába, és tapasztald meg, hogy a pénztelen senkik ott sem érdekelnek senkit

persze fogalmad sincs, mert nincs a világról perspektívád, csak ezt a szar bulvárbalos telexes-hvgs-444es "minden szart" nyomod


zavar, hogy nincs elég mentős? nosza! csapj fel mentős segédápolónak

nem kell hozzá semmi, csak menni kell, mert abból is hiány van, azért is lassú a menté

vagy annyira nem is érdekel, hogy tegyél ellene? ja kérem! 700 euró bruttós úrnak nyalják ki a seggét, mert ő ott fontos ahol van!

2023. márc. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
#6: A sok-sok ezer eurós fizetés neked kevés? Illetve milyen légkört nem bírsz? Jobban szereted a diktatúrát, a korrupciót, a balkáni mentalitást?
2023. márc. 18. 16:13
 10/29 anonim ***** válasza:
34%
Általában nyugton nem jó az élet. Azért nem akarnak menni. De ha neked az hiányzik jogodban áll kimenni.
2023. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!