Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Néhány ember hogyan tud...

Néhány ember hogyan tud ennyit foglalkozni a politikával? Nem dög unalom már ez az egész? A Fidesz úgyis mindent és mindig megnyer. Szerintem a politika egy mocsár.

Figyelt kérdés

2023. márc. 21. 10:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

#20: Ha valaki informatikus, akkor azt a területet ismeri, míg ha valaki a politikában mélyedt el, akkor azt. Mindegyik alakítja a képességeit is. Tehát nem kell ahhoz informatikusnak vagy bármi egyébnek lenni, hogy megértsd a politika összefüggéseit.


"Ha nem ért semmihez, akkor bizony érvelni sem tud és nem ismeri fel az érvelési hibákat, ha ezeket nem ismeri fel, akkor a politikában sem fogja észrevenni, amikor manipulálják."


Egy informatikus miért értene jobban az érveléshez? Nem az a szakterülete, hanem programokat írogat. Ugyanúgy át lehet verni.


Szerintem itt a szokásos diplomás felsőbbrendűségi tudattal találkoztunk.

2023. márc. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Dzsonszi ***** válasza:

Ez a 16, 20. kommentelő akkora hülyeségeket beszel a magas lóról. És teljesen igaza van a 21.nek a politikai vélemény nem feltétlenül a szakértelemmel jar kéz a kézben és ezt a 20. kommentelő is tudná, ha jóval több embert ismerne.

Mi köze a politikai véleménynek ahhoz hogy valaki elvégzett egy mérnöki iskolát? Nekem rohadt sok mérnök kollegám van, egyik része liberális másik konzervatív full ellenkező politikai véleménnyel, akkor nekik mit befolyásolt az iskola? Annyiféle intelligencia típus van, attól mert valaki nem ért a politikához az nem jelenti azt, hogy amúgy nem okos meg nem rohadt értelmes. Es fordítva is igaz, azért mert valaki logikusan tud gondolkozni valamilyen területen még távolról sem biztos hogy objektív a politikában.

Pl a legtöbb volt szaktársamnak semennyire nincs pénzügyi intelligenciája, nem fekteti be sehova, csak tartja készpénzben vagy a bankszámláján hogy az infláció elégesse. De ettol függetlenül lehetnek ertelmesek és azok is, nem kell minden területen toppon lenni egy egyetemtol, mint ahogy a politikában se.

És ezt nem a 20. válaszoló meggyőzése miatt írom, mert őt úgyse lehet, majd mindjárt leírja, hogy nem tudok logikusan gondolkozni, hanem csak egyet akarok érteni a 21. válaszoloval.

2023. márc. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
#22: Nekem is van közvetlen tapasztalatom. Egyik ismerősöm informatikus, és sokat foglalkozik a politikával, de csak a saját oldala újságait olvassa, ami már egy alapvető hiba, hiszen ha ott valamit elhallgatnak, torzítnak stb., nem lesz róla képben. De nem hajlandó a másik oldalét is olvasni, mert gyűlöli őket, ezért elvből nem, és különben is ideges lesz, ha valaki mást mer mondani, mint ami az ő meggyőződése. Van egy másik informatikus ismerősöm, ő minden oldalról tájékozódik, és saját véleményt alakít ki, nem pedig ilyen szektásan viszonyul a témához. A legjobb, amikor vitatkoznak, mert az utóbbi ismerősöm érveket tud mondani, többféle szemszögből tudja látni a dolgokat, míg a másik csak ideges lesz, ha valaki a világképével ellentétes dolgot mer mondani. Szerinte a világ olyan, hogy ő lát mindent jól, és aki máshogy lát valamit, az mind hülye. És ő gondolja magát hihetetlen nagy értelmiséginek, mert diplomája van.
2023. márc. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
57%

Jaj, istenkém, megint idióták találtak meg....


#21

"Ha valaki informatikus, akkor azt a területet ismeri, míg ha valaki a politikában mélyedt el, akkor azt."

Csak az a helyzet, hogy ezek a területek nem ilyen elszeparáltak. Ha valaki kiváló informatikus, ahogy ez fentebb elhangzott, akkor annak nyilván vannak matematikai ismeretei.

Egy ilyen ismeretre hivatkozva írtam le, hogy miért beszélünk egy potenciálisan hozzáértőbb személyről, mert lehet, hogy az informatikusod nem fogja rávágni, hogy mikor volt a rendszerváltás, de mivel kiváló informatikus, így kiváló logikai képességei vannak, vagyis ha eléállítasz egy politikus érvelni, akkor felismeri majd a logikai hibákat.


Ez pedig nem mondható el valakire, aki pl. csak politikával foglalkozott.


"Egy informatikus miért értene jobban az érveléshez? Nem az a szakterülete, hanem programokat írogat. "

Mert az érvelés a logikára épül. A logika pedig bizony a szakterülete, pontosabban annak része.

Ahogy egy fizikus is fog érteni a matekhoz.


"Szerintem itt a szokásos diplomás felsőbbrendűségi tudattal találkoztunk."

Ezt szövegértési hibának hívják, mivel korábban leírtam, hogy nem kell megszerezni a papírt, hanem mondjuk 3-ból 2 évnyi anyagot kell teljesíteni az egyetemen.

Nyilván ez egy önkényes határ, viszont példának írtam, hogy pont ne lehessen felvetni ezt az ostobaságot ellenem. Láthatóan valaki nem tud olvasni sem kettőnk közül.


#22

"Ez a 16, 20. kommentelő akkora hülyeségeket beszel a magas lóról."

Tekintve, hogy rólad mindenki tudja ezen az oldalon, hogy közöd nincs a valósághoz, így már az, hogy nem értesz velem egyet jó jel, emrt azt jelenti, hogy valószínűleg igazam van.

Ahogy érdekes módon azzal értettél egyet, akinek nehezére esett értelmezni az általam leírtakat.

2023. márc. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
#24: Jaj, istenem, ez már fájdalmas...
2023. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#25

Tudom, a szellemi fogyatékosoknak fájnak a tények.

2023. márc. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!