Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten azért a legkevésbé...

Budapesten azért a legkevésbé népszerű a Fidesz, mert ott lakik a legtöbb művelt ember?

Figyelt kérdés
Ezzel nem akarom lenézni a vidékieket, mivel én is az vagyok, de tény, hogy vannak rettentően sötét, leszakadt régiók is és persze elég színes az átmenet a vidéket illetően. Ahol én lakom, ott rendes internet sincs például, így jobb híján a legtöbben csak az M1-en tudnak tájékozódni..

2023. márc. 22. 09:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Egész Európában az a jellemző, hogy a nagyvárosok baloldalibbak-liberálisabbak, míg a vidék konzervatívabb.
2023. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
26%
Budöspesten pont az ajja nép lakik.
2023. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
26%

Itt sok a sok a liberális NGO, sok a celeb, meg rajongóik.


GYMS megye például a leggazdagabb megye és a legfideszesebb.

Ez inkább attitűd függő.


A liberálisok/baloldal sohasem akart tudomást venni arról,hogy sokaknak elege van az általuk agyon támogatott, extrán jogvédett kisebbséggel.

2023. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
63%
Nem műveltség kérdése. Hanem hogy ki honnan tájékozódik. Én ismerek 2 diplomás fideszes szavazót is. Vidékre (főleg a kisebb falvakba) nem jutnak el a korrupciós hírek és társai. Csak azok amiket a fidesz engedélyez. És ez a legnagyobb probléma.
2023. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
Igen, meg azért is, mert Budapesten jobban keresnek általában, így nem egyik napról a másikra a kormány kegyeiből élnek ("méltóságos urunk megsegít ha rá szavazunk"), mint vidéken gyakoribb.
2023. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
48%

Igen, akinek van egy csöpp esze az a nyugat felé húz, EU vagy amerikai partnerekkel dolgozik együtt.


De ezt persze mondhatod a 8 általánost végzett, vidéki gyári munkásnak... pedig ő is jobban élne ha fejlődne magyarország és nem a sötét középkor felé vinné a fidesz.

2023. márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Mert a baloldal témái vidéken nem fontosak. Senkit nem érdekel, hogy ki kit perelt be, nem látszik a kínai egyetem, a mindennapi életben nem számít, hogy milyen jogai vannak a melegeknek. Itt a munkahelyek, családtámogatások számítanak, abban meg jó a fidesz. Stabil az irány már 12 éve, míg a baloldalon még egymással is folyik a harc.
2023. márc. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

4-es, miért ne jutnának el a korrupciós hírek vidékre?


Okostelefonja a borsodi putrilakóknak is van. Tehát internetről elolvashatná a kormánykritikus híroldalakat.

Miért a budapesti honnan tájékozódik? Nem ugyanúgy az internetről?

Arról ne is beszéljünk, hogy a Budapesten kívüli világ messze nem csak a borsodi putrilakók világa. Ezt pl. a legtöbb budapesti képtelen felfogni.


Én azt látom, a balliberális pártok mintha nem is akarnák a vidéki embereket megszólítani. A Mi Hazánkon és a DK-n kívül egyik ellenzéki pártnak sincsen vidéki alapszervezet-hálózata. Nemrég megnéztem a DK árnyékkormányának honlapját. Azt gondoltam, a tanárok követeléséről, a háziorvosi ügyeleti rendszer átszervezéséről vagy éppen Svédország és Finnország NATO-csatlakozásának ratifikálásáról, esetleg a Schadl-Völner korrupciós ügyről leírják az álláspontjukat. Hát ilyet nem találtam, hanem a roma felzárkóztatási programról volt szó, meg videofilmek arról, hogy a rendezvényeikre milyen sokan mentek el.

Ha nem reagálnak arra, amiket a kormány csinál (és ezek egytől egyig magas labdák lennének, amiket csak le kéne ütni), akkor hogyan várják, hogy kormányváltó erőként tekintsenek rájuk?

A többi párt meg még ennyire sem képes. Magukkal vannak elfoglalva, nem az ország ügyeivel. Nem is ismerik az ország népét. Azt képzelik, az LMBTQ-k jogai izgatják ma az embereket, nem a gáz vagy az élelmiszerek ára.


És ne képzeljétek, hogy Budapesten elsöprő többségben van a balliberális ellenzék! Az ogy. választáson az összes vál.ker-ben minimális előnnyel győzött az ellenzéki összefogás, vagyis Budapest szavazóinak közel fele (legalább 40%-a) fideszes volt!!!

2023. márc. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes, 2010 előtt még az ország nagyobb része szuperintelligens felvilágosult haladóprogresszív volt, aztán 2010-ben egyszer csak elbutult a vidék. Nyilván az ellenzék már akkor sem volt felelős semiért, amikor ők voltak hatalmon. Ők mindent jól csináltak, csak a csúnya gonosz Orbán elhitette az emberekkel, hogy nem így van.

Amíg ezt nyomja az ellenzék, hogy vidéken mindenki idióta és nincs internet, csak kormánypárti újságok, meg m1, addig mindig veszíteni fognak.

2023. márc. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
Pesten a lakosok fele, de minimum 40%-a vidékről odatelepült emberek, akik ostobák, és délelőtt 10-kor már részegek.
2023. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!