Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten valóban még a...

Budapesten valóban még a fiatalok körében is viszonylag népszerű a baloldal?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam egy cikket, eszerint a baloldali pártok az egyes korcsoportokban viszonylag kiegyenlítetten szerepelnek a budapestiek körében, ami ugye országos szinten egyáltalán nincs így, hiszen az a sztereotípia, hogy a baloldalt az idősek támogatják, a fiatalok pedig főként jobbikosok.

Sajnos jelenleg nem találom ezt a cikket a budapesti fiatalokról, de valóban így lenne?


2018. febr. 5. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez most tényleg csak azon múlik, hogy mit veszünk baloldalnak.

Ha jobboldalnak például konzervatív számít, akkor a fiatalok nagyrészt baloldaliak.

De ha jobboldalnak azt veszed, hogy valaki szabadpiac párti, akkor a fiatalok inkább jobboldaliak, az idősebbek baloldaliak.

Melyik?

2018. febr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

"az a sztereotípia, hogy a baloldalt az idősek támogatják"

Láttál te már Fidesz fórumot? Vagy Fideszes nemzeti ünnepséget? Ha látsz háromnál több nem ősz fejet, akkor kaparj egy sorsjegyet, mert szerencsés napod van. Nyugger nyugger hátán, az átlag életkor magasabb, mint az átlag közmunkás keresete ezerben. A magyar idősek mindig azt támogatják, akiktől kaphatnak valamit és amikor azt mondom kapni, akkor szigorúan materiális dolgokra kell gondolni, mint Erzsébet utalvány meg csirke aprólék, nem pedig olyan absztrakt dolgokra, mint demokrácia meg anti-korrupció. Az nyugdíjasok olyanok, mint egy aukciós ház, aki a legtöbbet ajánlja, azé a szavazat.

A fiatalok nagy része amúgy apolitikus és egyedül azért tűnnek balra húzónak, mert a kormány iránti gyűlöletük kizárja a jobboldaliságot, szóval a proli logika alapján csakis balosok lehetnek, holott a nagy részük pontosan azért nem politizál, mert látja, hogy a jelenlegi magyar politikai palettán senki se képviseli az érdeküket, így inkább csak a saját gesztenyéjük kikaparásán munkálkodnak meg tervezik a lelépést, mert tudják, hogy itt nincs maradásuk.

2018. febr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Budapesti fiatal vagyok.

Egyetemet végeztem, ezt azért említem meg mert így elsősorban a tanultabb kortársaim gondolatait ismerem.

A fiatalok liberálisok. Nem baloldaliak. Liberálisok kivéve a vallásosakat, ők is liberálisok valamennyire pl nem csezstetik a melegeket, de őket konzervatívnak mondanám.

És igen, a jobbikosok is liberálisok csak utálják a máriókat.

Akit én ismerek azoknak a többsége vagy az LMP vavy valamelyik liberális pártea vagy a Jobbikra voksol.

Vona is ezért kezdett el néppártosodni, mert a budapesti fiataloknak nem jön be a náci stílus meg az EU utálat, mivel atlantisták.

Fideszre csak a vallásosak szavaznak a fiatalok közül ami meg max 10-15%. Az MSZP re feleennyi se. A többi Jobbik vagy valami liberális párt főleg LMP

2018. febr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
A pesti fiatalok arra szavaznak, akire a 444 mondja, hogy szavazzanak.
2018. febr. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Hiába pontozzátok le a 3-as hozzászólót, nagy igazságot írt le
2018. febr. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

"igen, a fiatalok a liberális kultúrában nőttek fel, sokat isznak és drogoznak is esetleg, nem igazán érdekli őket a személyiség fejlesztése, a kemény munka stb."


Mintha valami 75 éves, megkeseredett Pittabátit olvasnék...

2018. febr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos én is ezt tapasztalom meg nap mint nap. Mondom ezt úgy, hogy egyetemista vagyok.
2018. febr. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Cuki, ahogyan a #3-as válaszoló leírja a korosztályombelieket. Érdekes, én egy drogozó/alkoholizáló munkakerülő fiatal se ismerek a környezetemben. Viszont az #5-el egyet kell értsek. A korombeliek nagyrésze (köztük én is) egyértelműen liberális nézeteket vall. Ennek ellenére mégsem vagyunk migráncs-simogatók, túlzásnak tartjuk a nagyfokú genderizmust, ráadásul azt is tudjuk, hogy Soros Gyuri 'bának jócskán van vaj a füle mögött, de attól még nem lesz patásördög. Legalábbis az én környezetemben ezek a tapasztalataim :)
2018. febr. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyetemen a genderkéken szoktunk ironizálni, és a migránsokról sem vagyunk túl jó véleménnyel, tehát nem hiszem h liberálisok vagy baloldaliak lennénk. De biztos van másféle közeg is.
2018. febr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez már rég nincs így kérdező!

Az idősek jellemzően a Fideszt támogatják és egy kis részük megrögzött MSZP szavazó.


A középkorúak és a fiatalok vagy a kisebb baloldali pártot támogatják, vagy bizonytalanok. A Jobbiknak nincs jelentősebb bázisa a fővárosban.

Inkább vidéken jellemző, ott viszont valóban a fiatalok körében népszerűbb.

2018. febr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!