Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarság hajlamosabb a...

Progizo kérdése:

A magyarság hajlamosabb a többi népnél a hazája és annak érdekeiért való küzdelem feladására?

Figyelt kérdés

A szocializmus évtizedei alatt a magyarságot az internacionalizmus szólamaival kábították, ma meg azzal, hogy az EU-ban nincsenek, nem lesznek határok és ezért adjuk fel nemzeti érdekeinket.

Közben meg a szomszéd országokban és a Föld más országaiban akár szocializmus volt, akár más, mindig első volt és ma is az a saját nemzeti érdek.

Mi pedig az internacionalizmust meg "az EU majd megold mindent" kajálva adtuk-adjuk fel a hazánkat és annak érdekeit - a semmiért.

Jellemző ez valóban ránk, hogy ennyire hatott a kommunista agymosás, meg az "utolsó csatlós", a "gonosz népelnyomó-revizionista-irredenta magyarok" jelzők, vagy önfeladásban nem lógunk ki a nemzetek sorából?



2023. márc. 22. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a kommunista agymosással függ össze, hanem hogy a magyar nép sosem tudott összefogni. Mi egy folyton békétlenkedő, mindig belső konfliktussal küzdő nép voltunk, vagyunk és maradunk is.

Ezzel szemben pl. a lengyelek kifelé mindig összetartottak. Belső vitáik egymás közt vannak, de megvan a nemzeti összetartás.

2023. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1. A lengyeleknél ott volt a nemesi vétó, és talán ennek is köze volt ahhoz, hogy háromszor is felosztották őket és megszűnt az államiságuk az I. világháború végéig.

Ma meg egy európai viszonylatban nagy területű és lakosságú ország. A magyar meg 1918 óta jótékonykodja el a saját hazája területeit a szomszédai javára különféle indokokkal.


"a magyar nép sosem tudott összefogni"


De pl. 1848/49-ben összefogott a szabadság kivívásáért.

2023. márc. 22. 15:22
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Jótékonykodja?

Én nem tudtam, hogy Trianonban jótékonyan ajánlottuk volna fel országunk kétharmadát, de te biztos nagy történész lehetsz, hogy ezt is tudod.

2023. márc. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3.: De előtte Kun Béláék megelégedtek volna egy Bp.-nyi méretű Magyarországgal, 1945-öt követően pedig Rákosiék meg Kádárék ugyanott folytatták.

1990 óta meg nem győzik kormányaink buzgón aláírni a jogos területi követeléseinkről lemondó nyilatkozatokat - s még csak nem is kényszer hatására.

2023. márc. 22. 15:32
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Ez a nemzetieskedés egyszerűen meghaladottá vált.Amúgy is csak halált és fájdalmat,szenvedést okozott.A kultúra pedig tájegység,és nem pedig országhatárok kérdése.
2023. márc. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5.: "Ez a nemzetieskedés egyszerűen meghaladottá vált."


Nálunk biztosan. De kérdezd már meg erről a románokat meg a többi környező népet. Vagy akárkit a világon. Talán a németeket kivéve.

2023. márc. 22. 15:42
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Ne magyarkodj légyszíves! Ezzel azt hiszem mindent elmondtam.
2023. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Ez egyértelmű. A magyarok nem fognak össze, nem nézik a nemzet érdekeit. Persze néha igen, pl. forradalmakkor. Máshol teljesen normális, alap dolog a nemzeti érdek, egy balos is ezt képviseli. Teljesen normális, hogy akár más népeknek, országoknak ártanak a saját érdekükért. A magyarok sosem fogtak össze, sem Mohácsnál, sem Trianonnál, de látványos volt a dec. 5-i népszavazás is. Nem tudom, miért vagyunk ilyenek, de nem nyerő stratégia.

Nézd csak meg, hányan ellenzik a patriotizmust, gyalázzák a saját népüket, ilyen nincs más népeknél. Lásd 7-es, a hazaszeretet "magyarkodás", valami rossz dolog.

2023. márc. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na ne románkodj itt nekem!
2023. márc. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9, bocs, elsőre nem értettem az iróniát...
2023. márc. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!