Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek! Ti vállalnátok a...

Ellenzékiek! Ti vállalnátok a börtönt, üldöztetést a hatalommal a politikai ideológiátokért?

Figyelt kérdés
Ha oda jutna az ország, hogy nyílt diktatúrát vezetne be a Fidesz munkatáborokkal, koncepciós perekkel, kínzásokkal, verésekkel akkor is maradnátok ellenzékiek, vagy beállnátok inkább a sorba?

2023. márc. 24. 01:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben végleg elhagynám az országot.
2023. márc. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a lopj bátran, meg neveld a gyerekedet is erre logikával az a gond, hogy ha esetleg megváltozik maga az aktuális kormányzat, vagy kormányváltás van. Mert ebben az esetben te, vagy a gyereked aki ebben nőtt fel abban a szent minutumban abbahagyja a lopást? Nem hinném, ez csak egy szánalmas ürügy a lopásra.

Ezek amúgy szerintem olyan kérdések, amikre az ember tényleg csak akkor tudja a választ, ha belekerül. Olyan mint, hogy meg tudnál e ölni egy embert. Sokan akik azt mondják, hogy nem adott helyzetben megtennék és akik nagy mellénnyel azt mondják, hogy simán, mégsem lennének rá képesek. Az első világháború óta figyelik a szakaszvezetők, azok továbbítják a feletteseiknek a katonák találati pontosságát. Bármilyen jó kiképzést is kaptak az első bevetésen 28-38% a találati pontosság. Mert vagy direkt félrelőnek, vagy becsukják a szemüket. Mert a mai emberek nem olyan világban nőttek fel zömmel, hogy felkészüljenek arra, hogy elvegyék egy másik ember életét. Ugyan ez a helyzet a az élet feláldozásával is.

Területtől függően, de mondjuk az ókorban az emberek életének része volt a háború és a halál, ezért jobban is tudták kezelni. Régen sem tartották jó dolognak, de tudták kezelni. Ha vesszük a latinokat, akik az egyik legharciasabb felfogású nép volt, náluk pl. Mars nem negatív isten, mint Árész, Kronosz sem annyira negatív, mert a halál az élet ciklusának része, még ők sem szerették a gyilkolást és a háborút, de szükségesnek látták, erre temérdek mondás van, viszont tudtak vele mit kezdeni, mert elfogadták.


Most így azt mondom, hogy ahhoz valami rettenetes rendszernek kéne lennie, hogy én radikálisan fellépjek egy rendszer ellen vállalva annak minden kockázatát. Ebben az esetben is azt mondanám, hogy 50-50%, hogy vagy elmennék, vagy tennék valamit.

De ez a veszély nem fenyeget, mert bármilyen rossz is ez a rendszer, soha nem lesz annyira szélsőséges. Ugyan annyi esély van rá amúgy, hogy egy ellenzéki rendszer lesz annyira élhetetlen. Az pedig egyértelmű, hogy egy mostani ellenzéki rendszerben sem lenne szólásszabadság. Mint ahogy nyugaton sincs. Mint az 1984-ben, ehhez nem is feltétlen kell államilag beleszólni, a fő cél, hogy a társadalmat formáljuk át úgy, hogy az maga legyen a cenzúra. Pl. az USA-ban papíron teljes a szólásszabadság. Elvileg a gyűlöletbeszéd is, de a rendőr akkor is el fog távolítani valamilyen ürüggyel, ha te gyűlöletbeszédet kezdesz el mondani az utcán. De még ennyire nem is kell szélsőségekbe menni. Ha én kiállnék és csak annyit mondanék, hogy "The US is not the best country in the World" már maguk az emberek akarnának meglincselni, hogy 'unamerican' vagyok. Ez az amikor már az emberek vannak úgy trenírozva, hogy a rendszernek nem is kell beleszólnia.

Ha itt azt mondom, hogy a fidesz alatt nagyobb lett a korrupció mint előtte volt(mert azt felesleges tagadni, hogy mindig is korrupt volt a rendszer), akkor adott településen engem is meg akarnának lincselni. De adott településen, hogy ha azt mondom, hogy van cigánybűnözés, akkor is nekem esnének és nem cigány területről beszélek. De akár ha azt mondom, hogy Putin rossz, valahol kiakadnának, van ahol meg azt mondanám, hogy Amerika rossz, azért akarnának eltávolítani.

Az igazság az, hogy nem harmadik világbeli országokban nagyon kevés olyan rendszer van és volt, aminek ne lennének érdemei is és olyan rendszer meg nincs is, aminek ne lennének hibái és igazságtalanságai. Illetve a legtöbb esetben még az arányok közt sincs akkora különbség, az adott média és propaganda túlozza el ezeket az arányokat. Az ellenzéki médiának is igen erős propagandája van és a fidesznek is. Putyini propaganda is súlyos, de a nyugati is. Innentől kezdve az ingerküszöb is nő, hogy mi az a pont amikor az emberek lépnének.

De példaképpen egy stalini diktatúrában esélytelen volt az értelmes ellenállás, így onnan nyilván mindenki csak meglépni akart, de egy hitleri diktatúrában ma már tudjuk, hogy mennyi ellenálló volt, többen kockáztatták meg és sokan meg is haltak, akik pl. zsidókat bújtattak. Illetve az ellenállás is olyan, hogy te hiába látod, hogy mi a baj és hova vezet ez, hogy ha az emberek zöme nem látja, akkor feleslegesen állsz ellen, mert senki nem kíváncsi az ellenállásodra.

Most ezeket írva döbbentem rá, hogy valójában nem tennék semmit, csak megszöknék pont a legutóbb említett miatt, mert ha interneten látok valami igazságtalanságot és acsarkodást sem írok semmit, mert tudom, hogy adott tábor úgy sem fogadja el a tényeket és az igazságra senki sem kíváncsi, ezért névvel soha nem vállalom a konfliktust, mikor tudom, hogy nem vezet sehova.

2023. márc. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!