Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek! Ti vállalnátok a...

Ellenzékiek! Ti vállalnátok a börtönt, üldöztetést a hatalommal a politikai ideológiátokért?

Figyelt kérdés
Ha oda jutna az ország, hogy nyílt diktatúrát vezetne be a Fidesz munkatáborokkal, koncepciós perekkel, kínzásokkal, verésekkel akkor is maradnátok ellenzékiek, vagy beállnátok inkább a sorba?

2023. márc. 24. 01:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Direkt kinyíratni magad értelmetlen és haszontalan (azzal ha elszigetelődsz, nem tudsz többé hatni másokra és ártani a rezsimnek).


Én éltem Ceaușescu diktatúrájában és tudom, hogy kell a néma, mégis makacs ellenállást gyakorolni.


1. Először is "Az én házam, az én váram!". Otthon nincs Ceaușescu-kép a falon, se orbán-fotó! Max a fiókban, ha baj van és házkutatásra kerül sor, hogy gyorsan ki lehessen tenni!


2. Telefonon semmit! Különösen az állami hálózaton, legyen az akár a Vodafone! Ezt a rezsim mindig lehallgatásra használja!


3. MENTSD A GYEREKEID! Őket úgy neveld, hogy tudják: a rezsim hazug, a propagandából egy szó sem igaz - és sose adják fel a reményt, hogy eljöhet egyszer a változás!


4. ÉPÍTS PÁRHUZAMOS TÁRSADALMAT! Fogj össze olyanokkal, akikről 100%-ban biztos vagy, hogy nem besúgók, tarts kapcsolatot más szabadon gondolkodó, bátor, értelmes emberekkel! Terjessz szamiszdatot, ha tudsz és életed során tegyél ellenzékivé legalább 2-3 embert! Így előbb-utóbb ti lesztek többen!


5. Bojkottálj és árts a rendszernek, ahol tudsz - hiszen ő is árt neked! Ők korruptak, hát lopj te is (ez nem vicc! tolvajtól lopni, azaz VISSZAlopni nem bűn!). Egy kleptokrata államtól igenis MINDENT, amit lehet, vissza kell lopni, a munkahelyi kávétól a köztéri javakig bármit!

Ha a kizsákmányoló rezsimet a nép is viszont-kizsákmányolja, végül összeomlik gazdaságilag (Romániában ez kb. így is történt!).


Röviden: nem börtönbe kell menni, hanem minden eszközzel rohasztani, bomlasztani, gyengíteni a rezsimet, csöndesen ellenállni, átörökíteni az ellenállást a következő nemzedékre és növelni az ellenállók számát!


orbán ellen ugyanaz működik mint Ceaușescuval szemben - és ezzel a módszerrel hosszú távon túl is tudsz élni, úgy, hogy legalább az otthonodban szabad ember maradj!

2023. márc. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
1: "Én éltem Ceaușescu diktatúrájában " Ez látszik is, az agyadra is ment...
2023. márc. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2%

inkább a baloldaltól elképzelhető egy ilyen diktatúra, hiszen van már benne tapasztaltuk


én egyébként szívesen lennék dobrev oswaldja

2023. márc. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg előjelfüggetlenül előbb lépnék le. Nálam az EU és a NATO tagság a határ. Amíg az megvan a fentiek nem következhetnek be (szerintem), ha bármelyik esik, én léptem.
2023. márc. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
29%
Nincs ma Magyarországon olyan politikai nézet, v párt amivel teljes mértékig azonosulni tudnék és régebben sem volt, a hiba természetesen bennem van, túl sokat szeretnék. Nincs olyan megrögzött ideológiai nézetem amiért vállalnám az üldöztetést és börtönt, sőt még ezektől kisebb kellemetlenségeket sem vállalnék fel ha nem muszáj. Én a folyton elégedetlen de szavát ritkán emelő és a dolgokba beletörődő szürke tömeg közé tartozom. Ha nem piszkálnak nagyon, mindent elviselek, ha áttörnek egy határt akkor bármire képes lennék azt hiszem.
2023. márc. 24. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
1# Tehát akkor ha jól értem mivel Orbánék lopnak ezért úgy neveled a gyereked hogy a lopás az oké és te is lopsz?
2023. márc. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
6# A fideszesek így működnek. Náluk legális a lopás me' úgyis lop mindenki.
2023. márc. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Hamarabb fognák őt magukat koncepciós perekbe majd az ítélet is kézenfekvő lenne.
2023. márc. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Vannak lelkiismereti minimumok, amiért bőven hajlandó lennék az életemet áldozni. Népirtás, tömeges ideológiai alapú bebörtönzések, kínvallatások esetén marad az aktív és titkos ellenállás, de azért ennek a közelében sem vagyunk.
2023. márc. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
ugyan minek? áprilisban kiderült, a magyaroknak ez kell. hát egyék is nagy kanállal. én meg szépen kiköltöztem máshová mert a népet nem lehet leváltani, csak így
2023. márc. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!