Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok-e a halálbüntetés...

Támogatnátok-e a halálbüntetés hazai visszaállítását olyan súlyos, aljas esetekben, mint például a végrehajtómaffia vezérkara?

Figyelt kérdés
Szerintem a súlyosan veszélyeztetett normális társadalom, méltó élet természetes közösségi önvédelmi reflexe lenne a törvénykezés megkeményítése ilyen esetekben.

2023. márc. 27. 14:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
69%

#20

Azért, ha valaki másodjára visszakerül súlyos bűncselekményért, az már aligha jön ki élve, mert a visszaesés súlyosbító körülmény, nem gyengén. Lehet csak 15 évre ítélik, de mivel olyan lesz az életminősége, egyszerűen elrohad a szervezete 8-9 év alatt. Azt nem értem, hogy az első szándékos emberölésért miért nincs azonnal tényleges életfogyt szigorított fegyházban.

2023. márc. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
25%

Persze 20évig ül a börtönben 3*3 cellában megszokja b szik rá.

Addig csak ellátásra az állam alsó hangon 60milliót rá költ +a többi.

Nem nem halál büntetés gyors tiszta világos üzenetet küld aki ilyen szituba keveredik az már nem ártatlan.

2023. márc. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

#23

56 után is elég sok amúgy normális ember belekeveredett a bitófa alá.

2023. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
56%

"Támogatnátok-e a halálbüntetés hazai visszaállítását olyan súlyos, aljas esetekben, mint például a végrehajtómaffia vezérkara?"


Ezért nem.

A végrehajtói maffia nem ölt embert.


Viszont a gyilkosokat fellógatnám, efelől nincs is kétségem. Persze ha önvédelemből történt, akkor nem.


Ha csak feltételezés, hogy ő ölt, az más történet. Azt nyilván be kell bizonyítani. De ha bevallotta önként és dalolva, mindent megmutatott, feltárt a gyilkossággal kapcsolatban, utána már ne legyen lehetősége a vallomását visszavonni, amikor rájött, hogy ezután neki annyi. Lógjon csak!


Az ilyet minek etetni, adni neki még lehetőséget arra, hogy gyilkoljon? Ne etessék az én adóforintjaimból!


Minden más esetre találnék elrettentő dolgot. Például a Gulágot a gyerekeket erőszakolóknak. És a többi...

2023. márc. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Előző: "A végrehajtói maffia nem ölt embert..."


Vajon hány öngyilkosság szárad a lelkükön, úgy, hogy a tönkretett illetőt, tönkretett családok ezreit teljesen igazságtalanul és inkorrekt módon semmizték-rabolták ki? Ez is egyfajta gyilkosság, nem csak az, amikor ő húzza meg a ravaszt.

2023. márc. 31. 18:31
 26/30 anonim ***** válasza:
33%
Nem. A halálbüntetés egy dologra való volt: 56 után a politikai ellenfelek kiirtására. Európában már Fehéroroszországban sincs. Ha ártatlan hal meg, az milyen már. Elég a TÉSZ. Aki azt írja, hogy meg lehet szokni, az idióta.
2023. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
22: Nem értesz a jogdogmatikához, ne fáradj. A jog nem intuitív tudomány, hogy a kocsmában sokat vitatkozol, és megtanulod.
2023. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
20: Nem jól tudod, már a “három csapás” van, szóval a harmadik erőszakos bűncselekmény után TÉSZ.
2023. márc. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
66%

"Vajon hány öngyilkosság szárad a lelkükön, úgy, hogy a tönkretett illetőt, tönkretett családok ezreit teljesen igazságtalanul és inkorrekt módon semmizték-rabolták ki? Ez is egyfajta gyilkosság, nem csak az, amikor ő húzza meg a ravaszt."


Tudod te egyáltalán, hogy mi a történet?


Ami miatt leültették emberünket az az, hogy korrupt módon nevezett ki végrehajtókat. Magyarul fizettek neki azért, hogy ne Pistát, hanem Jóskát ültesse be a székbe, mivel jól fizető állásokról beszélhetünk.


Ez nem jelenti azt, hogy az a Jóska, akit a székbe jó pénzért ültetett Pista helyett, a munkáját szabállyal szemben végezte.

Ugyanis abban az esetben, ha a végrehajtó a munkáját az adós szerint szabállyal ellentétesen végzi, joga van végrehajtási kifogást benyújtani a tevékenysége ellen. Tehát a jogorvoslat megvan hozzá az eljárás folyamán bármikor. Bármelyik végrehajtó ellen, legyen az önálló bírósági (amiről most szól a botrány) vagy akár NAV-os.


Hol van itt gyilkosság a történetben, mutasd már meg!

2023. ápr. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
66%

... arról pedig ne kezdjél el nekem papolni, hogy szegény tartozással rendelkezők.

Tudod, hogy miért ne? Mert lehetsz bármikor a másik oldalon. Amikor jó szándékkal kisegítesz valakit, aki anyagilag rászorult, és ahelyett, hogy visszafizetné neked korrekt módon, inkább cigit vesz helyette, vagy iPhone telefont, mert az nagyon fontos az életéhez, no meg a napi kocsmajárat.


Csak az én családomban 2 olyan van, akit soha nem húznék ki a sz@rból. Pontosan azért nem, mert feneketlen kútként élik az életüket és állandóan arra mennek rá, hogy majd az állam, vagy valaki más megmenti őket.


Volt egy 3. rokonom, aki kényszerűségből ugyan, de azon kívül átgondolatlanul és felelőtlenül vett fel hitelt, viszont végig próbálta erőn felül visszafizetni. Na egyedül Őt húztam ki a sz@rból.


Évekig magyaráztam az egyik ismerősömnek, hogy mit kell azért tennie, hogy ne menjen a lecsóba a lakóingatlana is az autója után. Csak sírni járt hozzám, semmi mást nem nagyon tett az érdekében. Aztán kiírták az árverést. Na akkor már kétségbe esett, és végre csinálta azt, amit ajánlottam neki éveken keresztül. Végül nem került a híd alá, de nekem az ilyen típusú emberek az ostobák. Hidd el, sok van belőlük. Sajnos...

Minden tiszteletem a kivételeknek, mert azok is vannak, csak kevesen.

Valahogy nem tudom azokat sajnálni, akik helyett még az ételt is másnak kéne megrágnia, hogy ne haljon éhen.


Az sem érdekel, ha nem leszek népszerű ezzel a hozzászólásommal.


Figyeld majd meg, dőlnek be sorba évek múlva a CSOK-ok. Ne legyen igazam...

2023. ápr. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!