Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki ebben a topikban...

Ha valaki ebben a topikban sértésként használja a zsidó szót az nagy valószínűséggel náci?

Figyelt kérdés

2023. márc. 28. 12:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
17%
#10: Nyilván nem jelent minden egyes zsidót, legfeljebb a tényleg nácik számára, de attól még van egy átlag, amire jellemző. Olvastam egy érdekes tanulmányt, ami arról szólt, hogy a zsidókra jellemző, hogy amikor egy keresztény kultúrában elvegyülnek, a művészetben, médiában pozíciókat szereznek, szándékosan provokálják a társadalmat. Ők nem keresztények, és ezért a keresztény hagyományokat, erkölcsöt letojják, sőt rombolják a szándékos provokációjukkal.
2023. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11 Ezt a tanulmányt nem a harmincas években publikálták valahol Németország környékén véletlenül?


Belinkelhetnéd.

2023. márc. 28. 12:56
 13/19 anonim ***** válasza:
36%

Nem feltétlen náci csak egy kisebbrendűségi komplexusos 8 általánost végzett kubikos aki a zsidókat okolja a rossz életéért és irigykedik. Rengeteg ilyen proli van, olvasgassatok Mi Hazánkos vagy Drábikos videók alatti kommenteket.


"Az emberek 10-20%-a antiszemita lehet, és úgy a fele rossz véleménnyel van a zsidókról."


Sokkal több az arány. De az antiszemiták jó része olyan hogy vannak fenntartásai a zsidókkal, viszont nem kelt gyűlöletet (pl fórumokon), nem bántana zsidót tettlegesen stb, csak megtartja a véleményét magának, az ilyen emberekkel nekem semmi bajom nincs.

Nekem az a benyomásom nácikkal való beszélgetések alapján, hogy ezek tényleg hisznek a zsidó felsőbbrendűségben. Kb mintha egy zsidó széljobbert megszoroznál százzal, nagyon durva képzeteik vannak. Ugye van az a vicc hogy Kohn olvassa a náci újságot, arra jár egy zsidó barátja és megkérdezi "minek olvasod azt a vackot?" erre Kohn válaszol "hát tudod lehet hogy csak szobafestésig vittem az életben, de jó olvasni hogy titokban én uralom a világot"

Meg van olyan moderált antiszemita, aki azért az, mert nem ismer zsidókat személyesen és csak a sztereotípiák vannak benne. Nekem kollégám ilyen volt, és már tök jól kijövünk, mert látta mi is olyan emberek vagyunk mint bárki más, ugyanazokkal a gyarlóságokkal, jó tulajdonságokkal, esendőséggel és nem valami túl misztifikált akárkik.

2023. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
35%
#11 A zsidó vallás erkölcsi szempontból pont olyan szigorú, mint a keresztény (szerintem a vallásgyakorlás terén még többet is követel). Aki nekimegy az erkölcsi szent teheneknek, az ateista.
2023. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
12%

#12: [link]


Nyilván ez egy jobbos, antiszemitának bélyegzett portál, és akik a mai világrendet diktálják, azok az ilyet kizárják a közbeszédből is. De ez akkor is egy forrásokon alapuló tanulmány.


Egyébként a holokauszt óta az antiszemitizmus tabu, érthető okokból, de azért nem árt megjegyezni, hogy az azt megelőző évszázadokban teljesen elfogadott volt. Nem a "vidéki bunkók" voltak csak antiszemiták, hanem értelmiségiek, írók, művészek is. Dosztojevszkij egy jó példa, de Shakespeare is ábrázolta őket úgy, ami alapján vannak feltételezések, hogy antiszemita volt.


De nincsenek illúzióim. A holokauszt annyira tabusította a témát, illetve a mai liberális világrend azon alapul, hogy egyetlen népet se szabad kollektíven megítélni (na jó, magyarokat, németeket, oroszokat stb. lehet), hogy az átlagember már a téma felvetését se tűri el. Aki pedig felveti, azt rögtön fasisztának bélyegzik. Ez viszont nem segít azon, hogy az utóbbi években egyre jobban növekszik az antiszemitizmus pl. nyugaton is, és szerintem a következő évtizedekben ez még jobban így lesz.

2023. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
#13: Szerintem csak a kifejezetten nácik gondolják, hogy minden zsidó származása miatt gonosz. A legtöbb antiszemita szerintem nem így gondolkodik. Kicsit elkanyarodva, valahol olvastam, hogy egy liberális szereti, támogatja a négereket, de nem költözik a közelükbe, esetleg el is költözik onnan, mert ugye akkor már a bőrén érezné az ő életmódjuk árnyoldalait, mint a bűnözés, drogozás stb. Míg egy konzervatív nyíltan kimondja, hogy nem szereti a négereket, de ha van egy néger szomszédja, aki rendes fickó, akkor kedvelni fogja, és nem zavarja a jelenléte. Ugyanez igaz az antiszemitákra is. A különböző embercsoportokra vannak jellemző kulturális és viselkedésbeli jegyek, amik miatt sokan nem kedvelik őket, még akkor is, ha vannak kivételek (nem is olyan kevés), akikkel semmi bajuk nincs.
2023. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
27%
Minden napra jut egy pedo-kérdés, zsidó,náci,hitler.
2023. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
48%
#16 Én pont úgy vettem észre, hogy a zsidókat általában az nem szereti, aki nem ismer egyet se, a cirmosokat meg az szereti, aki nem ismer egyet se...
2023. márc. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
12%

És ha azt modja sertés, az sértés?


Nem azt mondja diszkó disznó


És ha csak röfög, az sértés? Vagy, ha röfögsz a disznónak, az sértés?


Ennyi értelme van a kérdésednek

2023. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!