Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fel lehetne díszíteni a...

Fel lehetne díszíteni a budapesti Erzsébet hidat olyanra, mint amilyen az elődje volt?

Figyelt kérdés
1945-ig az Erzsébet híd is lánchíd volt tele díszekkel. Szerintem nagyon kár érte. Ez az egyetlen híd amit nem ugyanolyanra építettek vissza ami a külsőt illeti. Illetve fehér sem volt, hanem ilyen mustársárgás. Én nagyon támogatom Budapest rekonstrukcióit ami az eltűnt épületek tetődíszeit, kupoláit foglalja magába, főleg a budai várnegyed ami még nagyon szép lesz. Az Erzsébet hidat azért kérdeztem mert kontúrjaiban ugyanaz mint a régi. Nem kell, hogy újra lánchíd legyen, maradhatna kábelhíd, de a díszeket nem lehetne valahogy ráaggatni szerintetek? Teszem azt a csúcsait, a kapuzatok boltíveit, a magyar címert középre mellette a két bronz angyal szobrokat és még 1-2 apróbb díszítő elemet. Ja és természetesen átfesteni olyanra, amilyen volt. Mert maga a "váz" meg van, csak fel kéne "öltöztetni".

2023. márc. 29. 23:31
 1/2 A kérdező kommentje:

Ez a kép jól mutatja mire gondolok.


[link]

2023. márc. 29. 23:34
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Díszítő festés talán.

Én nem piszkálnék bele az eredeti szilárdsági méretezésbe.

2023. márc. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!