Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan változott az állásponto...

Hogyan változott az álláspontotok az Orosz-Ukrán háborúval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A háború kitörése előtt úgy gondoltam, hogy az Oroszok és az Ukránok hasonló mértékben hibáztathatóak a kialakult helyzetért. A háború kitörésekor úgy gondoltam, hogy Putyin átlépett egy bizonyos határt, amit nem lehet szó nélkül hagyni, és minden áron meg kell állítani. Most kezdem azt gondolni, hogy egyre inkább eszkalálódik a dolog, és emberség, gerinc, hazaszeretet, elvek ide vagy oda, Ukrajna még mindig a kisebb áldozat, mint egy újabb VH...


Nektek változott a véleményetek?


2023. márc. 31. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Én a kezdetekkor is egyet értettem szovjet édestestvéreinkkel és ez most sem változott.
2023. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Én a kezdetek óta mélységesen elítélem a tömeggyilkos, pszichopata, botoxos pofájú KGB-s rohadékságát. Egyébként miféle VH? A leszerepelt orosz hadsereg az egész világ ellen? (Ja, bocsánat, ott van nekik szövetségesnek Irán meg Észak-Korea...)

Aki az agresszor oldalán áll, vagy békéről pofázik ebben a helyzetben, az szimpla hazaáruló.

2023. márc. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Alex Fly ***** válasza:
64%
Nem igazán változott. A ruszkiknak semmi keresnivalójuk Ukrajnában. Ami igen, hogy tavaly februárban még egyszerűen katonai agressziónak tartottam az oroszok háborúsdiját, de azóta kiderült hogy népirtásról és terrorizmusról van szó...
2023. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Oroszt, ukránt ugyanolyan türhő, agresszív népnek tartom. A civileket sajnálom igazán. Azt látom, hogy az emberiség semmit nem változott, csak az eszközeink fejlettebbek, az intelligenciánk az őskori szint.

Mindenki álszent. Putyin aki honfitárs védő háborúról beszél, közben simán csak a másik földje kell.

És a nyugat sem jobb, senki nem a békére törekszik, ez a háború is csak egy újabb üzlet.

2023. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
Egy ideje nyilvánvaló számomra hogy a mocsok amerikaiak keverik a szart megint mint a legtöbb konfliktusban a világon.
2023. márc. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az orosz technikai és szervezeti hátrány valóban hamar nyilvánvaló lett, de a nyugati fegyverek sem hozták el az áttörést. Putyin továbbra is küldi az embereket a darálóba, akkor is ha csak egy gyalogsági ásót tud nekik adni. És sok kicsi, sokra megy alapon, valahogy ez is működik. Ráadásul még mindig ott van az atom, ha nagyon sarokba szorul, ki tudja mi következik.


Aki azt mondja, hogy "az amerikaiak keverik a szart", az valószínű nem képes az árnyalt gondolkodásra. Az amerikaiaknak (érthető okokból) fontos, hogy oroszország ne terjeszkedjen, ezért mindent megtesznek ez ellen.

2023. márc. 31. 12:36
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"A háború kitörésekor úgy gondoltam, hogy Putyin átlépett egy bizonyos határt"

Át bizony, az ukrán határt :D

Nem tudom, nekem nem változott a véleményem. Ez is csak egy háború a sok közül, a kitörésekor sem értettem hogy miért volt tőle így meglepődve mindenki, meg most sem értem miért ennyire fontos. Nekünk nyilván fontos mert itt van az unió szomszédságában és vannak gazdasági hatásai, az USA-nak is fontos mert a NATO határában háborúzgatnak, de hogy random civilek miért szörnyülködnek rajta és a sajtó miért van így rászállva, mint ha valami különleges, soha nem látott dolog lenne, azt nem értem. Szerintem erősen túl van már tolva ez a téma a médiában.

"A leszerepelt orosz hadsereg az egész világ ellen?"

Nem szerepelt le az orosz hadsereg, nagyon el vagy tájolva. Például 1939-ben a finnekkel sem bírtak el, majd néhány évvel később az addig minden országot legyőző, és a világ legerősebb hadseregével rendelkező németeket Berlinig szorították vissza. Rengeteget számítanak a körülmények, egyetlen háború elvesztéséből vagy megnyeréséből még nagyon korai hosszú távú következtetéseket levonni. Az USA-nak is voltak sikertelen hadjáratai, mégis a világ legerősebb haderejét birtokolja a mai napig.

2023. márc. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
7! Ahhoz képest, hogy papíron a világ második legerősebb serege, ahhoz képest leszerepelt.
2023. márc. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ahhoz képest, hogy papíron a világ második legerősebb serege, ahhoz képest leszerepelt."

Az erős hadsereg nem jár együtt azzal, hogy képesek komoly támadó hadműveleteket is végezni. Svájcnak is erős hadserege van egy rakás bunkerrel és jól védhető területtel, még a nácik sem merték megtámadni őket, mikor már fél Európán keresztül gázoltak. De Svájc sem fogja megtámadni Ausztriát, mert támadó hadműveletekre alkalmatlan a hadereje.

De Oroszország a világ legnagyobb területű országaként jelentős erőket állomásoztat más régiókban is, amiket az ország katonai erejébe beleszámolunk, de Ukrajnában nem lehet őket bevetni. Kapásból sokat nyom a latba hogy Oroszország birtokolja a világ legnagyobb nukleáris arzenálját, de azt sem vetette még be. A balti tengeren állomásozó flotta is jelentős erőket képvisel, de Kijev ostromakor viszonylag kevés hasznát vették. Szóval attól még hogy egy országnak erős hadereje van, nem biztos hogy bármit el tud foglalni.

Sokkal inkább lett az orosz hadsereg a média által túlmisztifikálva a háború előtt, és az emberek azt hitték, hogy Oroszország valami szupererővel rendelkezik, ami előtt nincs akadály. Ehhez képest nyilván beégtek, de a valóság ennél egy kicsit árnyaltabb.

2023. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
7: azt vedd figyelembe, hogy a Szovjetunió azért tudta megfordítani a háborút, mert a nyugati szövetségesek ezerrel küldték nekik az utánpótlást. Enélkül 1942-ben végük lett volna, mint a botnak, orosz tél ide vagy oda.
2023. márc. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!