Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy diákot egy másik diák...

Árokpart kérdése:

Ha egy diákot egy másik diák bánt akkor a tanárok miért nem védik meg a legtöbb esetben a bántalmazottat?

Figyelt kérdés
Egyetértesz vele, hogy az ilyen jellegű mulasztást nagyon súlyosan kellene büntetni?
2023. ápr. 6. 13:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
49%
Nem lett bevezetve az iskolaőrség, akiknek épp ez lenne a feladata?
2023. ápr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

11, az iskolaőrség tipikusan egy látszatintézkedés, egy kamumegoldás. Valódi jogkörrel felruházott, normálisan megfizetett nehézfiúk kellenének. Exkatonák és hasonlók. Akiknek van érzéke látni is a bajokat. Nekem ne mondja már senki, hogy nem lehet észrevenni ha egy gyerek bántalmazott! Mint ahogy az is látszik a kölykön ha agresszív, szadista, rajoskodó hajlamai vannak.

Ezért kellenének kemény, férfias, tekintélyt parancsoló őrök. Látja, hogy valamelyik bully éppen terrorizálja az egyik gyereket? Odamegy, megragadja a nyakát, beleveri a fejét a szekrénybe, megpofozza, leviszi a földre, és megkérdezi, hogy mi baja van.

Na EZ lenne a megoldás.

Az a baj, hogy sokan el sem tudják képzelni, hogy a gyerekek mennyire gonoszak is tudnak lenni. Egy fiatalkorúak intézete sokszor keményebb, mint a börtön. Most kell őket verni. Addig kell verni őket, amíg megtörik a gonosz akarat, és távozik belőlük a szadista hajlam.

2023. ápr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
Rám jellemző volt, hogy nem voltam elég félelmetes és kihasználva ezt, tenyérbemászó módon kötözködtek velem. Hiába ütöttem, vágtam őket. Az egyik majdnem belepusztult a rúgásba, de utána se félt tőlem. Lélekben lehet megtörni a másikat. Erre kell nagyon odafigyelni az oktatásban.
2023. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
65%

"Sok esetben a tanárok nem tudnak semmit."



"A tanár se hülye, hogy kemény 140 ezres fizetésért megveresse magát Kolompár Romárióval és népes kis családjával."


Ésd mi van akkor, amikor a tanárt senki se akarná megverni és nagyon jól tudja, hogy a gyerekek bántják egymást?


Én nagyon régen ilyen áldozat voltam, néha suliban én is szemét voltam de voltak nálam sokkal szemetebbek is. Senki se verte volna meg a tanárokat és tudták a zaklatásokat, mégsem tettek semmit sem ellene.


És az a diák akit zaklatnak ő tehet a tanár fizetéséről? Azért zaklassák a diákok egymást, mert a tanár hogy keres? Nevetséges és undorító. Meg azért sok iskolában nem vernék meg a tanárt, szóval a példád nem releváns.


Elképesztően felháborodok rajta, amikor egy tanár leszarja, hogy az ő osztályában mik mennek. Ez is a munkájuk része lenne, az ostoba magyar ember azzal érvel, hogy a tanár dolga nevelni a gyerekeket, meg hogy rajtuk nő fel a következő generáció, de amikor számonkérik a tanárokon a saját munkájukat, akkor már nem is az ő dolguk, igaz?


Nem 8 általánost végzett proli vagyok, hanem egyetemista, értelmiséginek készülök. De annyi emberileg (és szakmailag is) nulla tanárt láttam már, hogy remélem nem lesz ezeknek emberi bére soha, mert a munkájuk is szar, szar munkáért pedig szar fizetés dukál.


Ja és kérlek ne írjátok le, hogy a gyerekeimet majd ők fogják tanítani, mert nem, elhúzok én ebből az országból.



"Igazából a tanárok teljesen tanácstalanok az ilyen ügyekben, meg nem biztos, hogy észreveszik, hiszen a bántalmazók figyelnek arra, hogy akkor csinálják, amikor nem figyel a tanár. A tanár csak azt láthatja, amikor a bántalmazott visszaüt, és őt bünteti meg. Vagy, ha a bántalmazott jelenti a bántalmazást, akkor is megbüntetheti árulkodásért. Kis osztályok kellenek, meg több felügyelő tanár a szünetekre, de ahhoz meg több tanár kellene, ami egy komolyabb reformot igényel."


Nem tanácstalanok, szimplán leszarják. Sokszor még az a diák a hibás, aki jelenti a bántalmazást.

2023. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%

Persze a tanár se mindanható, de ha nem emberileg moslék valaki, akkor nem fogom elhinni, hogy semmit se tudna tenni ellene. Bár visszatekintve nagyon régen az én általános iskolás koromba, akkor nem is nagyon akartak mit tenni. Legalábbis érdemben semmit.


De persze ez nem a tanárok hibája, biztosan nem. A tanár definíció szerint soha nem twehet semmiről se.

2023. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Pedig a közoktatási törvény is előírja, hogy a tanárnak igenis tennie kell ez ügyben.
2023. ápr. 6. 22:58
 17/22 anonim ***** válasza:
76%
Ha a háta mögött csinálják, akkor észre sem veszi, úgyhogy tenni sem tud ellene.
2023. ápr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
52%

Nem olvastam el a kommenteket, de mivel a tanárokat szidtam, így eléggé kétséges, hogy lepontozáson kívül bármi mást mennyire lehet itt kapni. Ugye ha valakinek nem tetszenek a tanárok, azzal csak baj lehet. Akinek nem tetszik az iskola, azzal is. Mindenki 8 általánost végzett proli, aki a tanárokat szidja, még ha egyetemista, akkor is csak 8 általánosa van.



Viszont van itt még egy dolog. A gyerekvédelmi törvénynek erre kéne a leginkább kiterjednie, hogy milyen sok a zaklatás egymás között. Ehelyett az ostoba ember szerint az a nagy veszély ami a gyerekekre leselkedik, hogy lefeküdnek egy náluk idősebb emberrel, ugye Bite Zsolt ügye kavarta fel ezt, de a nagy korkülömbségű szex eddig is téma volt. Namármost, azért a legtöbb gyerek nem fekszik le nála 20 évvel idősebbel soha, de az iskolai zaklatás napi szintű dolog. Másrészről ha valaki eléggé érett, hogy vele egykorúval lefeküdjön, akkor miért ne fekhetne le nála 20 évvel idősebbel, ez őt miért rontja meg? A vele egykorú nem rontja meg? Nevetséges logika az egész, hogy nyugodtan szexelhetsz, csak ne sokkal idősebbel, mert az megront, beleegyezés esetén is. Nevetséges.


A gyerekvédelmi törvénynek az iskolai bántalmazásra kéne főképp kitérni, amiről az álszent fidesz hadovál.

2023. ápr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
78%

Teljes mértékben egyetértek! Az iskolai bántalmazás messze a legsúlyosabb probléma. Engem nem zaklattak annak idején, de azért voltam tanúja elég durva ügyeknek. Egy srácot az utolsó óra végén szinte a fél osztály körbevett és elkezdték pofozni meg nyakonvágni. Egy másikat rendszeresen földrevittek miközben szidták. És ez volt 20 éve.

Most meg már olyanokat hallok, hogy el sem hiszem. "Csapj bele!" nyújtja a kezét a gyerek, amibe belerejtett egy tűt. A gyanútlan meg belecsap aztán meg üvölt, ahogy átszúrja a kezét.


Én már most rettegek attól, amikor a gyerekem iskolába fog járni. Mert ha zaklatni fogják, én nem fogok tudni parancsolni magamnak. A zaklatónak a szüleit a gyerekük szeme láttára fogom összeverni. Szilánkos pép marad az arcából annak, amelyik a mocskos kölykét nem bírja kordában tartani.

2023. ápr. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A tanárokat is zaklatják a diákok, szüleik.

Gyakorlatilag semmi joguk nincs a visszabeszélő, vagy fizikai lelki bántalmazók ellen. Nem tudnak semmi büntetést, retorziót adni az ilyen gyerekek ellen.

(sok gyerek van akinek büszkeség, ha több beírása van)

2023. ápr. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!