Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik ezek a szövegek, hogy...

Mik ezek a szövegek, hogy "Románia megelőzött minket"? Nem úgy volt, hogy már 2010 óta leköröztek minket?

Figyelt kérdés

Rendszeresen követem a liberális és ellenzéki portálokat. Már 2010-ben megírták, hogy Románia lehagyott minket. Viszont fontos megjegyezni, hogy 2010 áprilisa előtt még mi jártunk fényévekkel Románia előtt, és sehol nem voltak hozzánk képest. (Hisz osztrák és német színvonalon voltunk. Noha még kicsi voltam akkor és nem emlékszem sok mindenre, de ha a menőarcok a 444-en és a Momentumban ezt mondják én el is hiszem nekik.)


Azonban 2010 árpilisában Románia egy szempillantás alatt beelőzött minket. Azóta vagy tíz éve minden héten megelőz minket Románia. Az elmúlt kb tíz évben minden héten meg is jelenik átlag kétszer valamelyik liberális ellenzéki portálon arról cikk, hogy "Románia megelőzött minket". De én ezt nem értem. Úgy tudtam, hogy már 2010 április 11-ről 12-re virradó éjszakán megelőztek minket.


Hogyan lehetséges, hogy azóta folyamatosan hetente előznek meg minket?


Azt hittem ez egy egyszeri eset, nem pedig valami kontinuitás.


Esetleg egy nálam ideológiailag képzettebb személy tudna erre magyarázatot adni?



#Orbán Viktor #MSZP #gazdaság #Románia #Bukarest #Románia megelőzött minket
2023. ápr. 7. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Valóban megelőzött titeket, de nem mindegy, hogy mikor miben.


1. Eleinte csak jogállami kritériumokban, a demokrácia működésében bizonyult jobbnak.


2. A második lépés az volt, amikor a korrupciós indexe is jobb lett mint Magyarországé.


3. Az elmúlt évtized vége felé kezdett el GDP-növekedésben is előzgetni (szoros versenyben, hol lemaradt, hol beelőzött).


4. Csak a közelmúltban előzött meg infláció tekintetében, üzemanyag- és élelmiszerárak, stb. kérdésében, és lett jóval erősebb és stabilabb a nemzeti valutája is a forintnál.


5. Friss fejlemény, hogy mostanra a fizetések, bérek vásárlóereje is kedvezőbb lett náluk, magasabb a reálértéke a béreiknek, életszínvonalban is kezd lehagyni titeket.


Ez tehát egy FOLYAMAT, ezért van, hogy időről időre témává válik: most egyik mutatójuk jobb a tieteknél, következő nap egy másik, azután a harmadik is - és így tovább.


2010 óta Románia valóban folyamatosan éri utol és előzgeti le Magyarországot, évről évre egyre több vonatkozásban.

2023. ápr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

"Nem úgy volt, hogy már 2010 óta leköröztek minket?"

Ez van a többi szövegeikkel is.

A demokrácia és folyamatosan éppen megszűnik, a diktatúra is mindig megjelenik, kivéve ha éppen választási kampány van, mert egészen addig demokrácia lesz amíg ki nem derül, hogy megint a fidesz nyert - de persze csak ott, ahol ellenzéki győzött, ott demokrácia maradt utána is.

A jogállamiság is mindig éppen megszűnik, az oktatás meg az egészségügy is pont most omlik össze újra meg újra, ahogy Putyin is meghalt már kétszer-háromszor.

2023. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Linkelhetnél róla mert nem emlékszek ilyen cikkekre 2010-ből.előtte volt egy globális pénzpiaci válság és ebből próbált kilábalni a világ, nem rémlik hogy a románok ennyit erősödtek volna akkor.
2023. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

Ezen az oldalon ilyen 1-2 havonta lehagyja Románia Magyarországot. Bár az is lehet gyakrabban, csak én nem látom az összes kérdést.


Szerintem az az oka ennek, hogy ez jó ürügy szidni a kormányt.

Én Romániában nem úgy látom, hogy bármiben is lehagynánk bárkit. Max a negatív listákon. Romániában van pl az EU-ban a legtöbb fiatalkorú anya, itt a legrosszabb a helyzet a méhnyakrák terén, stb.

2023. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%
Mindenhol egyre rosszabb, de lehetnek eltérések. A magyar nép egy agrár mentalitású a szíve legmélyén. Ezeknek ne akard elvinni a fogyasztói kapitalizmust. Orbán nagyon jól rezonál ezzel, amire Gyurcsány nem volt képes. Gyurcsány úgy épitette le és akarta leépiteni az ellátó rendszereket, hogy nem hímzett rá népi motívumot.
2023. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem lehet kerek perec kijelenteni, hogy xy ország leelőzte xx országot, mert nem egy szempont van, ami alapján országot értékelnek. Az 1-es válaszoló gyönyörű szépen, összefoglalva le is írta ezeket.

De ha így haladunk, rövidesen tényleg mindenben le fog minket Románia előzni.

2023. ápr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
Már a nyugatot is lehagyta, és megindult a sok gazdasági bevándorló! Ja nem, egyelőre nyugat-európa van tele román migránssal
2023. ápr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!