Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a pedofília...

Magyarországon a pedofília propagálása legális?

Figyelt kérdés

"propagálás (főnév)

1. Széles körben hirdetése egy nézetnek, kezdeményezésnek; másokkal megkedveltetés értékek, előnyök ismertetésével."


[link]


Én csak annyit találtam, hogy olyan médiatartalom ami propagálja a pedofiliát, a média törvények szerint 18 éven aluliaknak nem ajánlott besorolást kell hogy kapjon.


2023. ápr. 11. 10:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%

Nem legális.

Mi a valódi kérdésed? Mert ezt te is tudod.

2023. ápr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a kérdező arra akart kilyukadni, hogy csak olyan törvényt talált, ami 18 éven aluliakra vonatkozik, és megdöbbent, hogy ezek szerint a felnőtteknek jogos lenne-e.
2023. ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

"Nem legális."


Oké, várom a forrást a törvényről ami tiltja.

2023. ápr. 11. 10:51
 4/26 anonim ***** válasza:
63%

#2 Maga a pedofília törvényellenes, így a propagálása is az.

Ugyanez van a kábítószerekkel is. Nincs leírva törvénybe hogy tilos reklámozni, propagálni a kábítószereket, mégis tilos, mivel törvénytelen, törvénysértő, törvénytelen tevékenységet, dolgot mindenkor tilos népszerűsíteni, reklámozni.

2023. ápr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Üres beszéd helyett konkrét törvényi idézetet várnék, mert nekem eléggé úgy tűnik, hogy semmilyen törvény nem tiltja a pedofilia propagálását.
2023. ápr. 11. 10:55
 6/26 A kérdező kommentje:
Mi van azokkal a zenészekkel, akikre rá lehetne fogni, hogy a zenei termékeik a kábítószerezést népszerűsítik? Egy esetről sem hallottam, ahol valakit ezért csuktak volna le.
2023. ápr. 11. 10:57
 7/26 anonim ***** válasza:

6.


Én betiltanám azokat a filmeket,videoklippeket is amin a bűncselekményeket követendőnek tüntetik föl.


Az egyik oldalon hiába harcolnak a bandák,bűnözők ellen ha a másik oldalon propagálják!

2023. ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell minden egyes szót törvénybe vésni, ha van valami, ami felülírja azt. Mivel a pedofília önmagában büntetendő, így a pedofília propagálása sem elfogadott. Ahogy előttem írták ugyanez igaz a drogokra is.

Egyébként én még nem találkoztam olyan médiatartalommal, ami bármilyen módon propagálná a pedofíliát, de lehet velem van a baj :D És itt konkrétan pedofíliáról beszélek, ami törvényileg annak minősíthető, nem arról, hogy a 30 éves akárki összejött egy 15 éves diákkal, mert ez (sajnos) törvényileg nem minősül pedofíliának.

2023. ápr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

8.

Maga a pedofilia nem lehet büntetendő mert nem egy cselekmény hanem betegségként van nyilvántartva.

2023. ápr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

#9 Amikor a pedofil ember pedofíliát követ el, az már büntetendő. Ezért volt akkora botrány Kaleta ügyéből is mert nem volt elég súlyos akkor még ezen cselekmény büntetése és ezért akkora botrány annak az iskolai alkalmazottnak is az ügye, mert hiába gyerek még, egy 15 évessel szemben sem bünteti már a törvény úgy ahogy a társadalom szerint kellene.

A pedofíliát pedig nem lehet úgy népszerűsíteni, hogy annak ne legyenek szenvedő áldozatai - gyerekek.

2023. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!