Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma délután ötöd annyian...

Ma délután ötöd annyian álltak a Tesco parkolójában mint amennyi parkolóhely van előtte. Ki lehet mondani, hogy szegénység van?

Figyelt kérdés

A Fideszesek mindig azt szokták mondani, hogy addig nincs semmi baj amíg tele van a Tesco parkoló. Hát most nincs tele már, ötöd annyi volt mint amennyi férne, pedig hónap eleje van, 4 napos ünnep után, mindezt egy észak-nyugat magyarországi városban ahol gyér a tömegközlekedés szóval mindenki kocsival jár vásárolni.

Továbbá ma voltam fodrásznál (2 hónapja nem voltam én se), és a fodrász panaszkodott is, hogy mostanában annyira visszaesett a forgalma, hogy be kell zárnia ha ez így megy. Meg panaszkodott hogy pedig szokta látni az ismerős kuncsaftjait és hogy sokan milyen vágatlanok, igénytelenek, régebben sokkal gyakrabban jártak hajvágásra, csak most kaja, pia, cigi legyen meg az fontosabb. Mindenen spórolnak az emberek amin csak tudnak. Stb.


Na de akkor hol van itt a dübörgő gazdaság ha már a Tesco parkoló is kong az ürességtől és a magyar emberek az ápoltságon is még a szokásosnál is többet spórolnak?


2023. ápr. 12. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Szegénység és nyomor 2010 óta folyamatosan. O1G
2023. ápr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Persze persze.
2023. ápr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Igen
2023. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
5%

Amíg ilyen kérdések röpködnek a gyk-n, addig nyugi van:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2023. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja és nem csak a kérdés érdekes, hanem hogy milyen sokan írják válasznak azt, hogy teljesen normális és hogy az ő családjukban is így szokás.
2023. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Ha fideszes logikával nézem akkor igen, hiszen amikor meg tele van a parkoló, akkor az meg szerintük azt jelenti, hogy szegénység nem is létezik.


Akinek kettőnél több agysejtje van az meg tudja, hogy egy Tesco alapján nem lehet felmérni egy ország helyzetét.

2023. ápr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sokak szegények pl tanárok. Mások meg dőzsőlnek pl orvosok, infósok
2023. ápr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Nézd, rühellem a kormányt, én is látom a drágulást, de nem veszem észre, hogy kevesebbet vásárolnak az emberek. Lidlbe járok legtöbbet, mindig 3-4-5 kassza megy, és tömve van a parkoló. Nem ezen spórolnak az emberek. A megtakarításaikat élik fel. A fiatalok meg mennek külföldre. Baráti körömben is jelentős a kivándorlás. Először csak az apuka, aztán pár hónap múlva az egész család. Persze lehet itt azzal jönni, hogy mennyien jöttek "haza" de ebbe benne van az a rengeteg kárpátaljai magyar, akiknek most mindenhol jobb, mint a háborúba darabokra szakadni. Én nem látom a hazaköltözőket. Viszont annál többen mennek ki. Én is nagyon agyalok rajta. 350 ezerből mire megyek? Oké, van 2 saját házam (egyik kiadva, így van 350k), de ha nem lenne, akkor 270-ből dönteni kéne, hogy albérlet vagy kaja. Persze lehetnék vállalkozó, de azt meg nem bírom idegileg. Nem fizet, pereljek, bíróság, végrehajtó... 4-szer jártam végig. Elég volt.
2023. ápr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A Tesco a legnagyobb tré, a Spar mellett. (A hipermarketek között)


Nyilván az emberek zöme átszokik oda, ahol min. 25%-kal olcsóbb egy nagyobb vásárlás. Aki nem csökkent árat, vagy még emel is majd eleshet a bevételtől. Ez zajlik most.

2023. ápr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes, hogy most kong az ürességtől a Tesco parkolója. Múlt csütörtökön rogyásig volt minden bolt, mer' gyön a húsvét, köll venni sonkát, tojást meg tormát. Utána szombaton megint elmebaj volt, mer' tegnap nem vót bót meg mostan két napig nem lesz bót, fel köll vásárolni mindent, legyék otthol. Utána kedden is agybaj volt, mert két napig nem volt bolt, elfogyott a zsugoros mentesvíz meg a kenyér. Tegnap pedig elindultak a Glamour-napok, most a Rossmannban, dm-ben, Media Markt-ban tapossák egymást a vásárlók, mer' kuponra óccsóbb az izé. Most épp nem a Tesco a sláger, máshol költik el a nagy lóvét meg különben is múlt héten jött a fizetés, most már nincs akkora habzsi-dőzsi.
2023. ápr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!