Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire gyakori a szülők és...

Mennyire gyakori a szülők és gyerekek közötti radikális véleménykülönbség a politikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én erősen kormánykritikus vagyok és inkább baloldali a szüleim viszont mindig is a fideszre szavaztak. Ennek ellenére nincs köztünk rossz viszony. Akiknél hasonló a helyzet ott nem okoz problémát?

2023. ápr. 13. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég éles, de nem pártpolitikai téren, hanem ideológiai. Én egy sokkal progresszívebb vonalat képviselek, mint a szülők, bár lehetséges, hogy ez így természetes.
2023. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Néha előfordulhat, hogy mondasz valamit, amit nem értenek vagy ők mondanak valamit, amin te ki akadsz, de a családtagjaid, úgyhogy azért a politika nem jó, ha közétek áll. Elmondhatod a véleményed nekik és, ha nem értik vagy nem értenek egyet, akkor annyit mondasz, hogy jó, én máshogy látom.

Nem tudom mennyire gyakori, de szerintem jó, mert én sok olyan emberrel találkoztam akik mindig visszamondják amit otthonról hallanak és ez mutatja, hogy neked vannak saját gondolataid, utánanézel a dolgoknak, nem vagy megvezethető, ezek mind jó dolgok.

2023. ápr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt képzeld el, hogy: én, édesanyám és édesapám három különböző irányba szavaztunk.

Apa fidesz, Anya összefogás, én mkkp. Mind a hárman meg tudjuk indokolni, hogy miért és el is fogadjuk ezen érveket. Egyszerűen nem kívánjuk leuralni a másikat a véleményünkkel és el tudjuk fogadni a tényt, hogy mindenkinek más igényei vannak.

2023. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3: Jó Neked, én a mai napig nagyon nehezen viselem a szüleim "más véleményét" ebben a kérdésben, mert az én és az unokáik jövőjéről döntenek és nagyon nem tartom validnak amit gondolnak.
2023. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Sajnos ez legtöbbször azon is múlik, hogy a szülő mennyire akarja befolyásolni a gyermeke gondolkodásmódját.

A szülőnek meg kell tanítania a gyermeket a társadalmi felelősségvállalása, szociális érzékenységre és hagynia kell, hogy aztán magától bontakozzon ki a gyermek érdeklődési köre.

Ennyi az egész, meg jó sok empátia.

2023. ápr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általános. 😅
2023. ápr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!