Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmusban az emberek...

A szocializmusban az emberek miért voltak büszkék a munkahelyükre?

Figyelt kérdés

Akkoriban nagyrészt mindenki lehúzott egy életet egy helyen, és sok ismerősöm büszkeséggel meséli, hogy milyen jó volt ott dolgozni a megszokott csapattal évtizedeket.

Mindkét nagyapám élete első munkahelyéről ment nyugdíjba(bánya ill. gépgyár), és mindig büszkék voltak, hogy ott dolgozhattak.

Manapság a munkaadó és a munkavállaló is simán felrúgja a munkaviszonyt, a munkatársaim többségének már 10 munkahelye volt. Van, aki 2 napot van, és soha nem látom többé. Mi változott meg?

Persze érthető, kapitalizmus van, de az emberek is megváltoztak. Van ilyen példátok?



2023. ápr. 13. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondanám hogy büszkék voltak a munkahelyükre, inkább hogy sok helyen jó volt a társaság és a hangulat, baráti a légkör.
2023. ápr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha sok időt töltesz egy helyen, és maradnak a régi arcok, akkor el kezdesz kötődni hozzájuk.
2023. ápr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem is tudom. Nekem volt egy melóhely, az első 2 hónapig, de mivel dolgozni kellett otthagytam. Lett egy második, ahonnan elmentem nyugdíjba, már 13 éve. A lényeg, átlagnál mindig jobb volt a fizu. Késtem, vagy be sem mentem, a kutyát nem érdekelte. Mindig volt 2-3 készenlét, aki betudott ugrani helyettem. Együtt jártunk focizni, kézilabdázni, piálni, stb. Valaki elkezdett építkezni, mindig volt 4-5 kolléga, akik jöttek segíteni. Valakinek problémája volt, főnök nélkül is mindig megoldottuk, volt aki azt mondta, majd jövök helyetted. Valaki elszúrt valamit, a főnök lebacta, de ennyi. Volt olyan, hogy egymás után 3-szor csinált a kolléga hülleséget, aki már rég csinált, átvállalta. Valaki piásan jött be, el lett bújtatva, aludja ki magát. Sok olyan dolog volt, ami ma elképzelhetetlen.
2023. ápr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Igazából itt csak az "idő mindent megszépít" elv érvényesül.


Akkoriban biztosan nem szerettek ott, csak akkor voltak fiatalok.

2023. ápr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
#4: ott a pont!
2023. ápr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak a múltban volt így. Sok nagy multi mint mondjuk a KMPG vagy Deloitte már az interjún elvárja a seggnyalást. Miért szeretne nálunk dolgozni ? Ekkor a jelöltnek el kell olvadni és könnyes szemmel ecsetelni hogy mekkora büszkeség lenne számára egy ilyen híres cégnél dolgozni.

Én egy hasonló szituban őszintén megmondtam hogy azért jelentkeztem mert érdekesnek tartom az ajánlott munkát de leszarom milyen cégtábla van az ajtó felett. A HR-es majd leesett a székről. Nem vett fel. Utólag nem is bánom.

2023. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert voltak sokan, akik kaptak jutalmat érte.
2023. ápr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén, arra lehet büszkének lenni, hogy egy buzeráns multicég rabszolgája vagy idióta droidokkal körülvéve? Kedvencem, amikor állásinterjún megkérdezi a hr-es k*urva, hogy "miért a mi cégünket választotta?" "Mer' ez volt meghirdetve, bazmeg!"
2023. ápr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkoriban még volt az emberekben tartás, a maiak meg a legkisebb nehézségtől összesz.rják a bokájukat és lelépnek. Az ex-kollégád is jól bizonyítja a 2 napjával, nincs is több kérdésem.
2023. ápr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Akkoriban még volt az emberekben tartás, a maiak meg a legkisebb nehézségtől összesz.rják a bokájukat és lelépnek. "


Nem, ma az emberek úgy gondolkodnak hogy egy életem van és nem akarom napnyugtáig húzni az igát. Ha 8 órára szerződtem akkor a vezetőm úgy szervezze a munkát hogy 8 óra alatt elvégezhető legyen a munka.

Túlórák mindenhol vannak de nem 250 napon egy évben.

2023. ápr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!