Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a liberális magyarázata a...

Mi a liberális magyarázata a forint erősödésének?

Figyelt kérdés

Amikor a forint gyengült, akkor könnyű volt megtalálni a liberális magyarázatát a dolognak: "A putyinista oroszbérenc Orbán így teszi tönkre az országot, az inflációval kirabolja az országot, mert minden drágul, míg a magyarok bére nem fog semmit sem érni" stb

De most pont a fordítottja történik, azaz erősödik a forint. Erre mi a liberális magyarázat? Hogyan teszi tönkre Orbán Magyarországot az erős forinttal? Mert ezt nem lehet csak úgy letagadni. Amikor Ukrajnával vagy valamilyen összetettebb dologról van szó és kiderül, hogy nekünk liberálisoknak nincs igazunk akkor nyugodtan mondhatjuk azt a vitapartnerünknek, hogy "benyelted a moszkovita m1 agymosást".

Viszont egy olyan dologban, amit bárki bármikor leellenőrizhet, mint az EUR-HUF árfolyam, az kemény dió, mert itt saját szemével látja az ember, erre nem mondhatjuk csak azt, hogy "lefizetett krumplival Orbán!"


Viszont mi a liberális magyarázata az erősödő forintnak? Kérem egy tőlem intelligensebb liberális magyarázza el, hogy ezzel hogyan teszi éppen tönkre a fidesz az országot.



2023. ápr. 14. 19:54
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
20%

Felesleges hozzá nem értő emberek válaszát várni.

Az ilyen emberek írták azt, hogy decemberre 500 forint lesz 1 euró illetve ők írták azt is, hogy többé nem lesz 400 forint alatt.

"Bölcsészként végeztem, olvasom a 444-et, tájékozott vagyok és értek mindenhez!"

2023. ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
80%

"De most pont a fordítottja történik, azaz erősödik a forint. Erre mi a liberális magyarázat?"


Mondjuk az, hogy Orban mar visszaszedte a nep zsebebol az extra magas inflacioval es afaval a kampany alatt elosztogatott penzeket, most mar nem annyira egetoen ures az allamkassza. Meg mar a hiveknek is kezd egyre gyanusabb es problemasabb lenni a brutalis inflacio, csokkenteni kell rajta.

2023. ápr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

#1


A fideszesek nem értenek semmihez, mert ők csak azt mondják amiért Orbán fizeti őket rubelben.


Egy liberális mindig mindenben jól tájékozott, művelt és felvilágosult demokrata.

Inkább egy ilyen személy válaszát várom, mint egy buta fogatlan neo-feudalista fogyatékosét (azaz fideszesét)

2023. ápr. 14. 20:02
 4/36 anonim ***** válasza:
90%

#2


Ez hogyan függ össze a devizával? :)

2023. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
81%

Egy pofon egyszerű oka van: a jegybanki alapkamat egekbe emelése.


Persze ennek meg más hátrányai vannak.

2023. ápr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
25%

#5


Régóta emelik és sosem erősödött ennyit tőle.

2023. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

#2


"most mar nem annyira egetoen ures az allamkassza."


De ez pozitív fejlemény lenne. Ergó ez nem lehet liberális magyarázat. Engem olyan magyarázat érdekel, ami a TÉNYT támasztja alá, azaz az hogy Orbán tönkreteszi Magyarországot, és nem érdekel hogyan, de erősen ajanlom, hogy Oroszországnak meg Putyinnak is legyen hozzá köze, mert aki nem ruszkizik, az nem is igazi liberális.

2023. ápr. 14. 20:23
 8/36 anonim ***** válasza:
35%

5-ös írja jól! Ez a liberális magyarázat. Amúgy köszönjük szépen, hogy a tényszerü gondolkodás szerinted a liberális gondolkodás. Mi is ezt gondoljuk! Köszi


Üdv.

Egy liberális tözsdei kereskedö, aki a fideszesek ostobaságán gazagodott sokat.

2023. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
35%

#8


Tőzsde hosszú "ő" hiteles kereskedő vagy :)

2023. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
71%

7! A hatalmas kamatokat meg hozamokat TI FIZETITEK MEG, kedves magyarok. Ez nem elég?


Én ma este fogok kapni töletek 41 eurot! Meg holnap, meg azután és ez megy hónapok óta. És én egy ebihal vagyok a tözsdén, amcsi hedge fundok, bankok minden nap milliárdokat vágnak zsebre, milliárdokat a magas alapkamaton. Ezt pedig a magyar adófizetö zsebéböl megy vagy épp jön nekem..


Nem elég baj, ez? Nekem nem mert keresek rajtatok, adózni meg nem ott adózom. Csak azt honné az ember, hogy a pénz külföldre talicskázása zavar titeket, de látom nem! ☺

2023. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!