Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz-KDNP-szavazók, örülni...

Fidesz-KDNP-szavazók, örülni fogtok, ha megvalósul a kormány terve, és sokkal kevesebb posta lesz?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Pl. Debrecenben 7-8, Pécsen 5-6 posta maradna.



2023. ápr. 15. 00:53
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Évek óta postán csak akkor jártam, ha ajánlott levelem vagy csomagom jött és nem voltam itthon.


Biztos vagyok benne, hogy a mai technológia mellett a posták nagyrészét automatizálni lehetne, hogy a szolgáltatást 0/24 órában igénybe lehessen venni, ahogy ezt a csomagautomaták esetében a legtöbb futárszolgálat is csinálja.


Nálunk Budapest egyik külső kerületében a helyi posta kizárólag munkaidőben van nyitva, de az értesített leveleket és csomagokat nem is ott, hanem a főpostán lehet átvenni. Annak a nyitvatartási ideje is olyan, hogy legfeljebb szombaton jutok el, ha dolgozom. Ennél sokkal jobb lenne, ha az értesítésen a QR kódot leolvasva egy automatából tudnám átvenni a levelem, amikor szeretném.

2023. ápr. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Igen.Ennyi posta rengeteg,elég lenne 2-3 az országban mert csak viszi a pénzt.ott vannak az önkormányzatok vagy vidéken a közösségi házak, polgármesteri hivatslok,elég oda egy bódé csekk befizetési lehetőséggel és csomagfeladással.maga a posta intézménye felett már eljárt az idő, elavult formában működik régóta.
2023. ápr. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Zártak már be kórházakat, iskolákat, postát... Vajon mi lesz a következő?
2023. ápr. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Ezt a kerdest inkabb az idosebb fidesz-nagymamiknak kene feltenni akik 5 metert 3 ora alatt tesznek meg.


Es igy kb. 1 hetbe telik mig eljutnak igy a postahoz videken.


De hat ok annyira elszigetelten elnek hogy van egy radio otthon es kesz. Hallgatjak a Kossuth radiot reggel 5 tol este 7 ig es utana lefekves, majd amikor meghalljak hogy Brusszel tamad kiesik a fogsoruk ugy megijednek.


Szerintem ok nem orulnek, mert aki tavolabb el a faluban, meg most mar nagyvarosokban es fidesz-nyanya, nincs kocsija, kintebb el es nem a belfaluban/varosban, hosszabb tavot kell megtennie igy es lehet faj a csipoje meg mindene ha mar az ajtoig el kell jutni.


De veluk nem lehet mit kezdeni.

2023. ápr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

1. Mert magadból indulsz ki! Ha neked nincs rá szükséged, akkor szerinted másnak se.

Szó se róla, én se járok postára, max 1 évben egyszer, de olyankor mindig sorok vannak.

Ennyi erővel mondhatnám én is, hogy minek a konditermek, én otthon is meg tudom oldani az edzést, oldja meg más is, zárjon be az összes.

2023. ápr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Nem, egyáltalán nem örülnék a posták bezárásának.

Annak örülnék ami korábban már tervben volt és amit más országokban már sikeresen megvalósítottak, hogy a postai szolgáltatás része lehetne más kereskedelmi tevékenységnek is.

Ahogy a benzinkutakon lehet élelmiszert árulni, újságot venni az üzemanyag mellett, úgy lehetne ott postai szolgáltatásokat is nyújtani. Vagy a kisebb boltokban a pénztáros nem csak lottószelvényeket árusíthatna, hanem csekkbefizetést is lehetne ott csinálni meg levelet feladni.

A hírekben emlegetett törvényjavaslatot még nem tudtam megtalálni, mielőtt kijelentjük róla, hogy nem jó, érdemes lenne inkább elolvasni mi is van benne!

2023. ápr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Én nem bánom, ha kevesebb posta lesz.


A kommunikáció teljesen elszakadt a postától. Személyes levelek már gyakorlatilag nem léteznek, a fiatalok főleg Messengert használnak, de a legidősebbek is telefonálni szoktak. Hivatalos levelek még vannak, de egyre inkább előtérbe kerül ezen a téren is az email, E-Ügyfélkapu.


Csomagszállítás: Ezt úgy 90 %-ban már át is vette a GLS, és a többi futárszolgálat.


Csekkek. Jelen pillanatban ez az egyetlen, még valóban szükséges szolgáltatás. Azonban itt is terjed az e-számla, a szolgáltatók is erre ösztönöznek (pl a papíralapú csekk egy kicsit feláras, pár 100 forinttal). Itt ugyan lassabban halad az átállás, de ha megtörténik akkor már nem lesz szükség postákra.


A posták már csak viszik a pénzt. Drága a rezsijük, az alkalmazottakat is fizetni kell. Persze szomorú lesz ha elveszítik a munkájukat, de inkább ők is végezzenek valami hasznos munkát.

2023. ápr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

1-es, 5-nek igaza van, azért mert neked nincs szükséged rá, attól még másnak lehet.

Külföldre csomagot küldeni a Posta a legjobb és a legolcsóbb, 8ezerért Európán kívül is szállítanak, míg a többi külföldi tulajdonú cég uganezt az 1kg-os csomagot 46 ezerért szállítja, vagyis sokszor 4x annyiért, mint amennyi a küldemény értéke.

Ha neked megfelel az automata, akkor használd, én is szoktam.

2023. ápr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

7: "de inkább ők is végezzenek valami hasznos munkát."


Hasznos munkát végeznek! Sokat dolgoznak mert egyre kevesebben vannak. A biciklis postások főleg esőben, fagyban. A G futárszolgálat sokkal többért hozza ki a levelet ha egyáltalán kihozza.

Gondolom, íróasztal mögül osztod az észt, ruhatár szakos diplomával, azoknak ilyen stílusuk.

2023. ápr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy sok webshop kiszállítási díja meg fog emelkedni a Posta bezárások miatt. Akik bevitték feladni a csomagokat, most messzebre kell menniük a legközelebbi postáig, vagy házhoz kell kérniük az MPL-t hogy elvigye.


Ami jó még a Postában, hogy biztosított csomagot is fel lehet adni.

Vannak közösségi csomagszállítók, mint az Oszkár (ami eredetileg közösségi autómegosztó de lehet csak csomagot is küldeni) és mások is biztos próbálkoznak hasonlókkal, látva a Posták bezárását. Ha ezeknél a megbízottaknál megsérül a csomagod, vagy teljesen elvész, akkor mehetsz pereskedni és lehet hogy azt is elbukod.

2023. ápr. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!