Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik 2021 szeptemberben részt...

Akik 2021 szeptemberben részt vettek az ellenzéki előválasztásokon, azoknak vajon most mi lehet az adataikkal?

Figyelt kérdés

Ismerek olyanokat akik részt vettek és azóta egy csomó olyan helyről kapnak emaileket ahova soha nem iratkoztak fel: a-hang,stb. most akkor több százezer ember adatait kiadták mindenféle helyeknek beleegyezés nélkül?

volt egyeseknek néhány kéretlen telefonhívása is ami szintén ide köthető. Hogyan lehet megtudni, hogy pontosan hogyan kezelték a résztvevők adatait, kiknek adogatták ki,stb?


Ugyebár az előválasztásokon való részvételhez minden személyes adatot meg kellet adni: Név, személyigazolvány szám, lakcímkártya, telefonszám, email cím,stb és kissé aggódom, hogy ezeknek vajon mi lett a sorsuk, hová kerültek utána?



2023. ápr. 15. 07:41
 1/10 Akvariumpucolo ***** válasza:
88%
Nem tudom de engem is érdekelne, mert én is kaptam már ilyen emaileket. Mindenesetre ha visszaéltek vele akkor olyan pert kapnak tőlem, hogy bele rokkannak
2023. ápr. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
Nem tilos eladni mások adatait.
2023. ápr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2


A beleegyezése nélkül tilos.

2023. ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az szavazhatott, aki elfogadta és aláírásával ellenjegyezte, hogy az előválasztást kezdeményező civilek és pártok a választás lebonyolítása alatt tárolják és kezeljék személyes adatait.

A szervezők honlapja szerint az adatkezelés és feldolgozás 2019. június 26-ig, illetve az azt követő jogorvoslati időszak végéig, azaz legkésőbb 2019. július 1-jéig tartott, utána a begyűjtött és tárolt személyes adatokat megsemmisítették.


Az adatvédelmi biztosnak voltak aggályai. A szervező és lebonyolító a Civil Választási Bizottság volt, 16 civil szervezet és párt hozta létre. A kinyilatkoztatás szerint a Magyarhang Nonprofit Kft. adatkezelőként és adatfeldolgozóként működött közre, de a szavazóhelyeken a 16 tagszervezet valamelyikének, esetleg közülük többnek, az aktivistái gyűjtötték az adat- és szavazólapokat.


Én, csodálkoztam azokon, akik a keszekuszaságban megadták az adataikat, bemutatták az okmányaikat. Bizonyára fontosabbnak tartották a részvételt, mint ezt.

2023. ápr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a dátumok érvénytelenek a 4/ válaszomban.
2023. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát az már bekerült pár adatbázisba, az tuti...
2023. ápr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én azt se tartom kizártnak, hogy a kormány is megkapta a listát "Ezek a kormányellenes g.c.k" néven. Azok meg át is küldték a NAV-hoz egy kis vizsgálódásra...
2023. ápr. 17. 09:24
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


Hogyan kapta volna meg a kormány?

2023. ápr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
en semmilyen kéretlen emailt nem kaptam, telefonhívást se
2023. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem.
2023. ápr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!