Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ausztriában mennyivel jobb a...

Ausztriában mennyivel jobb a helyzet, mint Magyarországon? (Már ha jobb egyáltalán)?

Figyelt kérdés
Gondolom ott is emelkedtek az árak, szeretnék többet megtudni, hogy ott mennyivel lehet jobban élni. Illetve mik azok, amik pozitívak Magyarországhoz képest?

2023. ápr. 15. 08:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem véletlenül nem jöttek vissza sokan akik ki mentek....
2023. ápr. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%
1000x jobb itthon mint ott. Foleg az egeszsegugy. Hanyatlik mar a szomszed orszag is.
2023. ápr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Nocsak! A fideszes agymosás már ott tart, hogy itthon jobb az élet, mint Ausztriában? Ezek aztán tényleg nem szégyelnek bármit bekamuzni, a sok hótsötét, egybites agyú meg beveszi.
2023. ápr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
8%
Ha valaki itthon is egy senki és a társadalmi ranglétra alján áll ez kint sem fog változni.
2023. ápr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Amiért itt 250ezer körül kapsz, kinnt 500-600ezer. Az árak hasonlóak, lakhatás terén is. Egy 60 négyzetméteres lakás olyan 400 euró körül mozog.
2023. ápr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia. En 6 eve elek Ausztriaban, ebbol 2 eve Becsben (a tobbi 4 Oberösterreichban egy kis faluban).

Azt biztosan el tudom mondani hogy kint is emelkedtek az arak. Mondok 1-2 peldat. Van egy fajta laktozmentes tejszin amit szoktunk venni, kb 80 centrol felment az ara 1.10€-ra. Elsore nem hangzik soknak, de akarhogy is nezem, ez kb 35% emelkedes. Persze nem ment fel mindennek ilyen drasztikusan az ara, altalanossagban elmondhato, ahogy szamolgattam, 10-15% dragulas tapasztalhato, mar ahol. Sok termeknek viszont megmaradt az ara, pl mandulatejet szoktunk venni, annak 2 eve valtozatlan az ara. Az alberletunk is dragult, viszont nem sokkal, 800€-t fizetunk Becs varoskozponttol 10 perc kocsiutra, eddig 770€ volt. Persze varhato hogy tovabb fog noni, de a 2-nk fizetese 4500€, szoval ki lehet gazdalkodni. Ujepitesuben lakunk, elektromos a futes, havi 60€t fizettunk tavaly is, es iden is, ennek eredmenyekepp szamlazaraskor visszakaptunk 160€-t. Vissza is akarta a szolgaltato venni 25€-ra, de mondtuk hogy felejtse el, maradjon 60.


Szoval osszessegeben , mindennek kuszik fel az ara szep lassan, de nem olyan drasztikusan mint amit itthon tapasztalok. Tegnap lattam a Tescoban egy 80 grammos chipset, 800 Forint volt, agyrém. Csirkemellrol ne is beszeljek, ra volt irva hogy magyar termelotol vagy mi, ezt vegye, 3600 volt kiloja, nem normalis … az kb 10€, Ausztria Lidlben 12€ kiloja, ossze lehet hasonlitani…

Regen mikor 2-3 havonta hazajottem, 3-4 nagy szatyorral mentem haza, mert annyival olcsobb volt a sajtoktol elkezdve a szalamikig minden, mostmar inkabb csak azt veszunk itthon ami nincs kint. Pl turo rudi :)))


Ausztriaban amugy az ilyen egyszeri szolgatatasok dragabbak mint itthon, pl fodrasz, mozi stb. Fodraszhoz haza jarok , mert szamomra az ilyen bizalmi kerdes, pont mint egy fogorvos, nem adom akarki kezebe a hajam, es a fodraszomhoz jarok mar 15 eve, ezert akkor sem kerestem mast amikor kijottem. Regen 1000-1500 ft kozott volt egy vagas, most 3800 (10€). Ahol lakunk Becsben , 2 sarokra van egy ferfifodraszat, 17€-ert vagnak, es ez egy eve nem valtozott.

Ha barmi kerdesed van, bizonyos dolgokrol direkt, szivesen valaszolok.

2023. ápr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
#2 Ugye-ugye? Nálunk a Szent Imrében csak úgy szaladgálnak a csótányok a kórteremben a WC meg tele egérszarral, bezzeg az osztrák kórházakban sehol semmi, mindenhol tisztaság.🤡
2023. ápr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%

#5


Mutatsz bécsben lakást havi 320 euróért?

2023. ápr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Annyira rossz az élet Ausztriában, hogy unokatestvérem már 8 éve ott lakik a családjával és kint vettek autót meg házat is.
2023. ápr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Melósoknak érdemes kimenni, mert az itthoni nettó 200 ezer foritnból nem lehet megélni. Viszont egy orvos, mérnök vagy bankár itthon is jó életszínvonalon tud élni, érvényesülni is könnyebb itthon mint ott külföldiként.
2023. ápr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!