Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért románozzák az erdélyi...

Miért románozzák az erdélyi magyart azok akik kormányellenesek?

Figyelt kérdés

Több helyen láttam már, de most kijött egy videó Facebookon, ahol egy bizonyos Demeter Szilárd nevű akárki egy műsorban beszél és a kommentek alatt rengeteg "büdös román, román takarodj" meg hasonlók.

Én megértem ha valakinek baja van az aktuális kormánnyal, ez nem egy újszerű dolog, viszont hogy ezek a kommunista beállítottságú emberek ilyeneket irkálnak az szerintem megengedhetetlen.

Nem gondolnak bele, hogy ezekkel a kijelentésekkel a) hülyeséget állítanak és bántóak, mivel magyar nevezetű emberről van szó, aki azon kívül, hogy Romániában született még nem lesz román b) azokat is megbántják akik nem kormánypártiak, de szintén szlovákiai, szerbiai, vagy erdélyi magyarok?

Komolyan ez maradt mára, hogy aki nem szimpatikus azt ilyen stílusban kell sértegetni?


2023. ápr. 15. 21:15
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Ja ez lemaradt, itt olvashatóak az aranyköpések:

[link]

2023. ápr. 15. 21:16
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
Nem igaz az állításod. Nem az erdélyi magyarokat románozzák, hanem Demeter Szilárdot, aki a Fidesz szolgalelkű kiszolgálásával bizonyította, hogy magyar nem lehet.
2023. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
Mert buták. Az állampolgárságuk román, de a nemzetiségük magyar, ez helyesen így van.
2023. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként végighallgatta ez az ember miről beszél? Se füle, se farka a mondandójának, tipikus esete annak, amikor a hülye okoskodik.


De azért a végére becsúsztatott egy Biden hőskölteményt (?), hogy teljesítse a kvótát. A végén még libsizés nélkül zajlott volna le egy beszélgetés a költészetnapján egy kulturális csatornán.

2023. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
32%
Mert az értelmi képességeiktől ennyire futja.
2023. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%
#5 Remélem hazudott, amikor azt mondta, hogy az ő irodájában van József Attila írógépe. Szerencsétlen ember forog a sírjában akárhányszor ez a kriptofasiszta talpnyaló szájára veszi.
2023. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%
Mert nincs bennük nemzeti érzés, tényleg azt hiszik, hogy románok. Nem tudják, hogy van nemzetiség, nem csak állampolgárság. Fordított esetben így vannak a franciaországi arab terroristákkal is, szerintük azok franciák...
2023. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ember, ha ezt az embert magyar létére románozzák akkor az egész erdélyi kisebbséget románozzák. Sőt, a Kárpát-medence egészén lévő magyar kisebbségeket sértegetik ezzel. Ha valaki elkezd zsidózni vagy cigányozni valakit akkor szerinted csak az adott személlyel van baja, vagy az egész zsidó/cigány közösségre sértő amit mond? Ne beszélj már hülyeségeket. Én nem vagyok fidesz szavazó, te rosszul esik ha vannak még ilyen a kommunizmusban maradt idióták akik szerint aki romániai/szerbiai/szlovákiai/kárpátaljai születésű és magyar neve van az tuti román szlovák stb.

Azzal hogy őt lerománozzák, azzal az egész erdélyi magyarságot gyalázzák. Ha Demeter Szilárd nyilatkozott valaha is olyat, hogy ő románnak tartja magát, akkor nincs igazam, de akkor se szép hogy valakit a nemzetisége miatt lenézzenek. Pedig ők elméletileg ellenzékiek akik a liberális nézeteket vallják, akkor hogy mondhatnak ilyet? És sokuknál az a rengeteg like még azt tanusítja hogy egyet is értenek velük... borzalom.

2023. ápr. 15. 21:32
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

A férjem Erdélyben született.

Beszél románul és magyarul is anyanyelvi szinten.


Ha valaki nem egy komplexusos, fusztrált gyökér, akkor nem próbálja bizonygatni, hogy ő micsoda, hanem örül és megbecsüli mind két kultúrából, ami a szívének kedves.

2023. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, azok, aki románozzák, szerbezik, ukránozzák a külhoni magyarokat, azok jó eséllyel csak provokálni akarnak, direkt az a céljuk, hogy megbántsanak embereket, tisztában vannak vele, hogy amit mondanak, az jó eséllyel bántani fog egy nagyobb tömeget, ez is céljuk vele

Szerencsére, ezt csak egy hangos kisebbség csinálja, én nem tapasztalom, hogy jelentős lenne ezeknek a véglényeknek a száma, még a kormány elleneseknek közül sem említésre való ezeknek az ,,embereknek" a mennyisége, azok is inkább a DK-ban koncentrálódnak

2023. ápr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!