Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Orbán szerint gyáva népnek...

Ha Orbán szerint gyáva népnek nincs hazája, akkor miért várja el az ukránoktól, hogy megadják magukat?

Figyelt kérdés
Már többször hallottam a saját fülemmel, hogy azt mondta, hogy gyáva népnek nincs hazája. Most viszont a béke szent hírnökeként tünteti fel magát. Akkor most mi van, melyik álláspontja hihető?

2023. ápr. 19. 23:26
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

[ma 12:15]: Szóval a BRICS. Akik a háborúban az oroszoknak szurkolnak, vagy bármi egyéb okból azt akarják elhitetni magukkal és/vagy másokkal, hogy az oroszok igazából nem is szigetelődnek el nemzetközileg, gyakran emlegetik ezt a BRICS-et, mint a nyugati világ egy potenciális kihívóját, akár gazdasági, akár katonai értelemben. Gazdaságilag azt, hogy nem gond az oroszoknak az uniós piac elvesztése, mert BRICS. Katonailag azt, ez valamiféle ellensúlya lehet a NATO-nak.


A valóságban azonban a BRICS egy nagyon laza társulás. A tagországai valóban valamilyen értelemben a nyugati világon kívüliek, ugyanakkor sok tekintetben sokkal jobban kötődnek a nyugati világhoz, mint egymáshoz. Kína fő kereskedelmi partnere az USA, nem valamelyik BRICS-társ (ebben biztos vagyok, nemrég láttam számokat, de még arra is komoly pénzben fogadnék, hogy a többi is hasonlóan van: szerintem Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika mindegyikének a fő kereskedelmi partnere valamelyik nyugati ország, nem valamelyik BRICS-koma - legalábbis a háborúig így volt, az oroszok a szankciók miatt tényleg rászorulnak Kínára, de amazok inkább halálos ölelést terveznek, mint kebelbarátságot). Ami a katonai együttműködés lehetőségét illeti: Kínának és Indiának állandó határvitáik vannak, még kisebb fegyveres összecsapásaik is voltak az elmúlt években (mikor csinált ilyet két EU-s ország?), ahhoz persze mindkettő elég visszafogott volt, hogy ne kezdjenek el atomozni, csak a határon lövöldöztek kisebb csapatok egymásra.


A BRICS inkább arról szól, hogy nagy, jelentős, nyugati világon kívüli gazdaságok egyeztetnek a közös dolgaikról, kicsit pszichoterápiás csoport jelleggel ("én ettől szenvedek", "én ezt nagyon meg tudom érteni, mert én is"). És ebben-abban, kisebb dolgokban tényleg próbálnak együttműködni (van közös fejlesztési bankjuk is), de nem egy valódi szövetség.

2023. ápr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
73%

#31:

Nem is kell az oroszoknak mindenben egyetérteni a BRICS tagokkal. Mi sem értünk mindenben egyet az EU-val, aztán mégis tagja vagyunk. Senki nem állítja, hogy a BRICS egyenrangú kihívója lenne a nyugat világnak, de elegendő gazdasági támaszt tud adni az oroszoknak, hogy azok tovább folytassák a háborút még jó ideig. Pedig ez az, amit senki sem akar. A bal-libarális oldal hiába erőlködik, hogy rásüsse a jobboldalra az orosz pártiságot. A jobboldaliak is azt szeretnék, ha minél előbb vége lenne a háborúnak, de az oroszok sarokba szorításával a tűzzel játszunk. Veszélyes gondolat ebben reménykedni. Felelőtlenség egy atomhatalommal szemben így viselkedni, Ukrajna jelentőségét ennyire túlbecsülni, hogy a 3.VH veszélyéhez a nyugati világ egyre közelebb lépked.

2023. ápr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
78%

[ma 20:59]: "a BRICS (...) elegendő gazdasági támaszt tud adni az oroszoknak (...)"

- Na és? Én meg a szomszéd nevére tudom íratni a kocsit. De nem fogom.


Azt értsd meg, hogy noha a BRICS elegendő gazdasági támaszt *tud* adni, attól még *nem fog*. Mert a BRICS egy laza szövetség, inkább csak egy beszélgetős klub. Nem arra van, hogy ha valamelyik tagja támogatásra szorul, akkor a többi adjon neki. És nem is ad, most se ad, meg holnap se fog adni, meg holnapután se. Az orosz gyártású autókba tavaly nyár óta nem tesznek ABS-t. Pedig Kína BRICS-tag, és le tudja gyártani. Meg India is BRICS-tag, szintén le tudja gyártani (Indiában kötelező is, nem is szabad másképp autót gyártani). De nem fognak támasztékként szolgálni a nagy Oroszországnak. Majd ha az oroszok úgy döntenek, hogy kell, és megfizetik, akkor ad majd Kína és India is (természetesen Kína és India se számolja jó árfolyamot a rubelt, baráti alapon: BRICS van, barátság nincs).


Tényleg csak béna analógiát tudok mondani. Az EU úgy tekint magára, mint egy családra, ha valamelyik családtagnak leégett a háza, akkor a tehetős, jómódú családtagok megtámogatják. Ukrajna még csak nem is családtag, és mégis nyomják bele a pénzt. A BRICS ezzel szemben olyan, mint egy harmincéves érettségi találkozó: na, ott add elő, hogy leégett a házad, esetleg a sörödet fizetik ki az együttérzők, de mélyen senki nem fog a zsebébe nyúlni azért, hogy neked megint legyen hol laknod. Egyszerűen más a viszony.

2023. ápr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
70%
32: Pedig még a harmadik világháború is jobb lenne annál, mint hogy a fidesz tovább pusztitsa az országot. Szóval mi csak nyerhetnénk.
2023. ápr. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!