Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges,hogy az általános...

Lehetséges,hogy az általános iskolai, középiskolai oktatásnál is masszív növekedés lesz tapasztalható a magánszektorban?

Figyelt kérdés

A magánkórházak, magánintézmények gombamód növekednek az országban.Sok munkahelyen az is egy juttatás,hogy kapnak egy biztosítási csomagot valamelyik intézménynél.


A felsőoktatás, viszonylag jól működik.Sok magáncég, főleg az iparban tolnak is bele pénzt.pl:BME, SZE Győr.

A középszintű, alapfokú oktatás viszont igen rossz.Alacsony színvonalú,nagy a létszámhiány, ami a jövőben fokozódni fog.



Véleményem szerint:

Egyik variációban lesznek privát intézmények, melyek 2 év alatt felkészítenek egy diákot érettségire.

Nincs kétség, 2 év alatt fellehet rá készülni, 2,5-3 év alatt pedig több emelt szintűre is.

Mi is feltudtunk volna készülni anno 4 év helyett kettő,két és fél vagy 3 év alatt, ha célirányosabban tanulunk, a felesleges anyagokat, tárgyakat kigyomláljuk.



Egy másik opció, ami valószínű,hogy az alapítványosított egyetemek "vesznek" maguknak gimnáziumokat, szakgimnáziumokat, ott rendeződni fognak a bérek is.De, kevés ilyen intézmény lesz.


2023. ápr. 25. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez alaptörvényellenes lenne, igy előbb az alaptörvényt kellene átirni és megoldást találni arra, hogy ki állja a cehet a végén.


a szabad oktatáshoz való jogot jelen pillanatban az alaptörvény biztositja, igy az alaptörvény aggodalmaskodik ezen

2023. ápr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

És miből tart kitörölni pár sort az alaptörvényből akkor, amikor 2/3-os os, háborús veszélyhelyzeti kormányzás van?

Ja és elég vastag a képükön a bőr, elég hajlékony a gerincük, hogy ezt meg is tegyék.

2023. ápr. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az érettségit felkészülés nélkül hozzávágják az emberhez manapság, nem értem hogy miért fizetne ezért bárki is külön.

Mint ahogy százezreket sem tud kifizetni senki oktatásra és eü-re,havi szinten.szóval az elképzelés nem megvalósítható.

2023. ápr. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"érettségit felkészülés nélkül hozzávágják az emberhez manapság"

én 20 évvel ezelőtt érettségiztem és akkor is átengedtek mindenkit, aki megjelent és hangokat adott ki bármely testnyílásából.

.

De aki most tovább akar tanulni, annak nem lesz elég a kettes-hármas.

2023. ápr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4) az lehet.nem tudom hogy mi változott az utóbbi időben.

[link]

2023. ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5

továbbmegyek, vannak ált isk. tanár ismerőseim, mondják, hogy vannak olyan diákok, akik nem tudnak olvasni, a saját nevüket hiba nélkül leírni.

(utóbbira több bizonyítékot is láttam több tanártól 7-8 osztályos diákok dolgozatokra írt nevei által)


De mivel büntetni, kirúgni nem lehet őket, magatartásuk általában nem kielégítő, ezért minél hamarabb megszabadulnak az ilyen jellemzően kátrányos tanulóktól.

Erre az a leggyorsabb mód, ha átengedik őket.

2023. ápr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Prolibáró ***** válasza:
Magániskolák vannak már, de nézd meg a tandíjakat. Elég szűk az a réteg, aki ezt meg tudja fizetni, pláne több gyerekre.
2023. ápr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam mondani, amit a 7-es. Nálunk a városban több magángimnázium van jelenleg, mint állami. Viszont ne gondold, hogy sokkal jobb a színvonal.

Ha most pl. felmész a FB-ra a pedagógus állásokra, akkor ott mindenki azt írja, hogy alapítványi vagy egyház iskolában keres állást. Akkora hatalmas túljelentkezés van hozzájuk, hogy semmivel nem adnak több fizetést, mint az állami.

Én ilyenben dolgoztam, és bértáblát kaptam, mégis találtak embert. Mert eleve jobb körülményeket biztosítottak, mint az állami, pl. van fűtés és papír a fénymásolóban.

Viszont a színvonal nem volt jobb, több dolog miatt:

1. Aki ki tudja fizetni, felveszik, nem lehet szűrni a diákokat tudás, képesség alapján.

2. A tanárok ugyanazt a képzést kapták, mint a többi iskolában, és nem is motiváltabbak, mivel a fizetésük sem jobb.

Lehet, hogy az 1-es most változni fog, a kialakult káosz miatt, de sajnos egyre kevesebben is tudják kiperkálni az árát.

2023. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!