Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyenek a Magyarország és...

Milyenek a Magyarország és India közötti gazdasági kapcsolatok?

Figyelt kérdés

India mostanában lett a világ legnépesebb országa. A gazdaságuk is dinamikusan növekszik.


Tudom, hogy Magyarországnak van egy "Keleti Nyitás" nevű gazdasági programja, aminek keretében ilyen keleti országokkal erősítjük a gazdasági együttműködést.

De ebben mennyire van benne India? A hírekben mindig csak olyanok vannak, hogy Kirgizisztánnal, meg Üzbegisztánnal szövetkezünk.

Miért nem akarja a kormány az Indiai piacot is megnyitni a Magyar vállalatok előtt?



2023. ápr. 25. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Én csak az IT szektort tudom, hogy kb. Indiai bérek vannak, mivel azokkal sorolnak minket egy szintre. Egy kezemen meg lehet számolni a félig említésre méltó hazai vállalatokat a szektorban, minden más külföldi leányvállalat, még Bukarest központú cégeknek is vannak itt leányvállalataik a román bérek feléért.

Kb. ennyi kapcsolatunk van Indiával, hogy velük versenyzünk IT bérekkel.

2023. ápr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%
Szerintem félreértetted a keleti nyitást. Nem az indiai piac nyílik meg a magyar vállalatok előtt, hanem a magyar az indiaiaknak. Tele van az ország indiai cégekkel, igen jelentős tőkebefektetők lettek Magyarországon az elmúlt évtizedben. Itt van a TATA, SMR, Apollo Tyres - több tízezer magyar dolgozók indiai világcégeknél.
2023. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Milyen magyar vállalat termel olcsón, hatékonyan és van megfelelő logisztikája ahhoz, hogy kínai és vietnámi termékekkel versenyezzen, az indiait nem is említve?
2023. ápr. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!