Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyedül Magyarországon várható...

Egyedül Magyarországon várható gazdasági visszaesés a régióban. Erre adtatok kétharmados felhatalmazást?

Figyelt kérdés
[link]

2023. ápr. 26. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
6%

Ez eléggé eltér más jóslatoktól. Pl az IMF is pozitív növekedést vár:


A kedden ismertetett becslés szerint a magyar GDP idén 0,5 százalékkal, jövőre 3,2 százalékkal nő a tavalyi 4,9 százalékos emelkedést követően.


[link]

2023. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Én nem járok szavazni, nem adtam felhatalmást semmire.

És úgy egyébként le is sz-rom magasról, külföldi cégnek dolgozok full remote, euróban kapom a fizetésem egy külföldi bankszámlára, a tetves g-ci magyar államnak pedig egy fillér adót se fizetek :D


Javaslom mindenkinek ezt a megoldást, aki megteheti, mert ezek a férgek másból úgyse értenek, csak abból, hogy ha már nem lesz mit ellopni, mert annyira üres az államkassza.

2023. ápr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: Nem tud mindenki távolról dolgozni sajnos, de amúgy ha itt költesz, akkor te is fizeted minimum az ÁFÁ-t. Lopni meg úgyis mindig lesz mit.
2023. ápr. 26. 20:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az adatokat lehet kozmetikázni:.
2023. ápr. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

#3

Mindennapi fogyasztási cikkeket Szlovákiába járok át vásárolni, eleve olcsóbb minden és a VAT is alacsonyabb.

Benzin szintén olcsóbb ott.


Tartós fogyasztási cikkek esetében, mint telefon, hűtő, számítógép, f-szomnagy felbontású gigamegahyperled tévé, cipő, ruha, stb., pedig az van, hogy nem ész nélkül, impluzus-vásárolni kell.

Csak az ostoba prolik vásárolnak ilyesmiket úgy, hogy beszédülnek a euronicsba, meglátják, megszeretik, és máris írják alá az uzsorakamattal felérő áruhitelt.


Ez tervezés, stratégia.


Fel kell mérni a reális vásárlási igényeket időben is beütemezve, pl. kinéztem egy szuperúj mikrót, telefont, játékkonzolt, stb. erről írni egy listát, és heti egy-két, max. 3 órát rá kell szánni, hogy ezeknek az árait monitorozza az ember a különböző EU-s országok amazon, ebay stb. site-jain.

El kell felejteni az azonnal kell-t.


Én pl. így szoktam berendelni osztrák, angol, német, spanyol etc. amazon, ebay site-okról szinte mindent, figyelni kell az akciókat, black friday-eket, stbstb, kb. minden országban fillérekért bérelhetők raktárak loading szolgáltatással, és csoportos szállítással egy adott árucikkre lebontva az Mo-ra szállítás is p-csafüst.


Minden csak szervezés, tervezés, átgondolás kérdése.


Én konkrétan az elmúlt 5 évemet nézve, amióta kidolgoztam ezt a rendszert magamnak, minden tartós fogyasztási cikket a hazai fogyasztói árak 50, max. 70%-án szereztem be így, tele vagyok mindenféle csilivili biszb-sszal, amiről a magyar átlag proli csak álmodhat.

Ami egyébként vicces, mert személy szerint kvára nem használom, sőt, megvetem ezeket, az asszony meg a külykök vannak oda-vissza ezekért a sz-rokért, hogy Valve Index meg VR meg AEG szárítógép, meg hasonló sz-rságok, dehát na, hadd örüljenek.


Persze értem én azt, hogy nyilván nem mindenki teheti ezt meg, nem is azt mondom, hogy MINDENKI csinálja ezt.


De aki megteheti, és tudatosan akar fogyasztani, úgy, hogy még mellette ezzel a féreg tetű állammal is kib-szik, ráadásul LEGÁLISAN, az csak jól jár ezzel.

2023. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!