Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy az erdélyi...

Miért van az, hogy az erdélyi magyarok az EU legoroszpártibb egy tömben élő nemzetisége?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 27. 11:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

10


Akkor vegyem ki a levélszavazókból a csak erdélyi szavazókat, hogy legyen mégkisebb a szám s az arány?

Direkt nem számoltam pontos százalékot, mert minden adat kicsit a reális fölé van becsülve, mert lebontott pontos adatokat nem találtam.


De ha téged ennyire érdekel ez, nézd meg Magyarországon hány 18 éves vagy idősebb volt a szavazáskor, üsd le belőle a nem cselekvőképeseket, stb. Számolj arra százalékot.

Nézd meg hány levélszavazat érkezett be Erdély területéről, ott pontosan hány magyar él (Talán még azt is, hogy ebből hány magyar állampolgár. De ez szerintem nem mérvadó abból a szempontból, hogy hány a Fideszes, mert ha valaki annyira odalenne egy pártért, elintézné, hogy szavazhasson rá. A magyar állampolgárságot meg eléggé egyszerű elintézni, ha külhoni magyar vagy). Majd erre is alkalmazd a szavazóképességi kritériumokat, s számolj belőle százalékot.

2023. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
8%

Forrásmegjelölés nélkül ne vádaskodj, neolibsi.


Remélem a napi erdélyi magyaros provokácó megvolt, akik meg ugrottak a kérdésre, a fideszezés is.


csók.

2023. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
36%

12


Én csak tényeket közöltem, amiknél jobbat vagy pontosabbat te se tudsz, csak pattogsz itt.

Nem tehetek róla, hogy fáj az igazság.

2023. ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Van erre valami forrásod is, kérdező? Csak mert én is erdélyi vagyok és rühellem a ruszkikat (nem az egyszerű orosz népet, hanem azt a hányadék rezsimet, amelyik az országot vezeti), különösen putyint!


Én a környezetemben azt tapasztalom, hogy sokkal kevésbé oroszbarát az itteni közeg mint a magyarországi!

2023. ápr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!