Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarok miért mennek ki...

Magyarok miért mennek ki külföldre arra hivatkozva, hogy itt képtelenség boldogulni miközben ilyen nehéz sorsú emberek érnek el sikereket? (Az álommeló című műsor)

Figyelt kérdés

[link]


6 évesen elváltak a szülei, 12 évesen pedig mindenki elengedte a kezét és így kellett boldogulnia miközben felköltözött Pestre (gondolom nem az utcán lakott hanem fizetett érte) ill. egyetemre járt (ami szintén nem ingyen van).

És nulláról mégis tudta ezeket finanszírozni.


Mások meg panaszkodnak, hogy havi 200-ból nem lehet megélni és mamahotelből nem lehet családot alapítani és egyből jajveszékelnek, hogy "Jujj, itt éhen lehet halni ebben az országban" és inkább megy ki akaratgyengén külföldre ahelyett, hogy megpróbálna érvényesülni, mint ez a sorsa vesztett, de sikeres fiú.



2023. ápr. 29. 15:33
1 2
 1/11 árokpart ***** válasza:
83%
Miért nem írtad hozzá, hogy a kérdés készült a kormány megbízásából.
2023. ápr. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
"Álommeló" = Baromság!
2023. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Én már 6 évesen keményen dógoztam a gyárba, most 12 vagyok és már évek óta nem találok elég embert a saját vállalkozásomba.
2023. ápr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A videót nem hallgattam meg. A leírásban nem szerepel, hogy nem kapott az apjától pénzt, csak az, hogy “nem erős apafigura, így magamnak csináltam meg mindent”, ami azért elég sok mindent jelenthet, attól kezdve, hogy egyedül keresett albérletet és állást, egészen addig, hogy anyagilag sem támogatták.
2023. ápr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ebben az országban is éppen olyan jól lehet boldogulni mint bármelyik másikban, de lehet nehezen élni Svájcban is meg Svédországban is. Mindig az egyéntől és az adott lehetőségtől, helyzettől függ.

Azért léptünk be az EU-ba, hogy szabadon lehessen menni tanulni, dolgozni benne aki ahová csak akar. Sokan vannak akik itthon nem akarnak rendesen dolgozni, csak várják, hogy valaki elintézze nekik a sok pénzt, viszont amint átlépik a határt ott már képesek qrva keményen melózni és mindent megtenni hogy többet keressenek. Az ilyen emberek mondják utána, hogy bezzeg kint mennyivel jobban lehet boldogulni, holott ha itthon is így dolgozott volna, itt is boldogulhatott volna.

űde mellette az is igaz, hogy kint magasabb az átlagos jövedelmek és ugyanannyi munkával többet lehet kint keresni. Nekem is él kint rokonom, valóban magasabb a jövedelme mint egy ugyanolyan munkát itthon végző embernek. A költségei is magasabbak persze, de még így is kicsivel könnyebben boldogul, mintha itthon csinálná ugyanazt.

Nem kell elhazudni a valóságot, sok embernek ez nem megy. Mindenhol lehet boldogulni, jobban élni és mindenhol lehet rosszul is - de tény, hogy a jövedelmek Európa nyugati részén magasabbak.

2023. ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha jól értettem, akkor 12 éves korától a biológiai apja nevelte, az nem derült ki, hogy anyagilag milyen támogatást kapott.

Az egyetem sem feltétlenül fizetős, van állami ösztöndíj és van diákhitel is.

Számomra ebből az interjúból nem derült ki, hogy mitől olyan sikeres a srác.

Amúgy lehet, hogy érzéketlen vagyok, de nekem ripacskodásnak tűnt az a sírós rész, kellemetlen volt nézni.

2023. ápr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Most komolyan a nyomorult bulvár miatt kéne szardarabnak éreznem magam, mert Békés megyéből minden nélkül egymagamnak nem volt pénzem hangmérnök szakra járni huszonéve, zabálni meg mégiscsak kellett?
2023. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Álommeló, értelmetlenség. Nem kell nézni senkinek, és akkor nem lesz több belőle.
2023. ápr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

5! Nem "kicsivel" boldogulsz könnyebben, hanem SOKKAL! Hidd el, ezt éppen Németorszàgból írom.

Otthon kerestem diplomával 350 ezret, itt ugyanilyen munkakörben 3000 eurót nettó. Ami kb. 1.1 millió. Ezt itthon kb. 20 év múlva értem volna el, optimális esetben.


Az árak meg sokszor nem, hogy mafasabbak, hanem olcsóbbak mint Magyarországon!

2023. ápr. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert 1-2 embernek a 100ezerből sikerült feltörni, nem jelenti azt, hogy Magyarországon jók a lehetőségek. Egyébként szerintem is lehet itthon érvényesülni szorgalmas, kitartó munkával, de ez nem a zseniális tehetségű egyedi emberek eseteiből derül ki.
2023. máj. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!