Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pápa látogatása azért...

A pápa látogatása azért számít itt ekkora szenzációnak és bulinak, mert nálunk sokkal több a konzervatív akik miatt visszafejlődik az ország?

Figyelt kérdés

[link]


Egészen döbbenetes, hogy a fiatalokkal akarják propagálni, hogy a vallás milyen jó és népszerű dolog, miközben egy elavult és csökönyös, bigott világszemléletet hirdető hazugsággyár.


Nálunk 3 napos buli van, miközben nyugatabbra le se szarják miközben mégis jobban élnek mint mi.

Az emberek nem érzékelik illetve nem is érdeklik, hogy nagyon erős korreláció van a jólét és az ateizmus között?



2023. ápr. 29. 23:29
1 2 3
 11/21 Jeffrey Spender ***** válasza:
46%

" napi szinten történnek nők elleni erőszakok "


Liberálisék szerint az is nemi erőszak, ha megjegyzem, milyen csinos valaki.



" korrupció téren világbajnok az ország "


Tudod-e, hogy Ukrajnában, Romániában, Bulgáriában, és Horvátországban milyen korrupció van ?



" Környező országok utálnak, mert fullba toljuk a kereszténynacionalizmust. "


A szlovákok és románok már akkor utáltak minket, amikor még Orbán gondolatban sem létezett. Az meg hogy az ukránok miért utálnak minket, az teljesen külön történet, ott hivatalos ideológia a szélsőjobboldaliság.


De jó tudni, hogy mégis Magyarország az egyetlen renitens állam a környéken.



" Az országban közhergelés folyik a melegek ellen miközben a jövő útja egyértelműen a sokszínűség és ebből fakadó társadalmi szinergia és gazdasági fejlődés. "


A szexuális identitás, a melegeskedés, és a gazdasági fejlődés milyen logikai szállal függenek össze ? Nem hogy nem érthetem, de még fel sem foghatom, amiket írsz.



Öncélú dühöngés a kérdés, nem kérdezni szerettél volna, hanem csak bólogatokat, akikkel kánonba szidhatnád az országot.

2023. ápr. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%

Elképzelhetetlen számodra, hogy vannak kortól függetlenül olyanok, akik másban hisznek mint te, ugye? Ahogy az is, hogy vagyunk páran, akik mi tényleg hiszünk Jézus Krisztusban és a kereszténység tanítasában? 🙂

Egyébként pusztán a kérdésre válaszolva: nem. Magyarországnál sokkal szekulárisabb országokban is "szenzáció", ha jön a pápa, foglalkozik vele kiemelten a média, tömegek mennek ki, stb.

2023. ápr. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Jeffrey Spender ***** válasza:
85%

Én meg vagyok keresztelve, elsőáldoztam, bérmáltam, nem vagyok vallásos, de nincsen semmi bajom a kereszténységgel, sőt kultúrmegtartónak jó dolog, én ezt az éktelen haragot, vallásellenességet nem értem.


Vannak a valóban destruktív szekták, de az európai keresztényekkel semmi baj nincs.

2023. ápr. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%

Én sem értem. De még nem is kaptam rá tőlük korrekt magyarázatot. Jöttek az többszáz évvel ezelőtti keresztes hadjáratokkal meg az inkvizícióval.

A nagy demokráciapárti, toleranciát elváró liberálisok képtelenek toleránsak lenni a vallásos emberekkel szemben. Ja, mert megadni nem akarják a toleranciát, csak elvárni.

Indokuk: "csak". Csak úgy nem szimpatikus nekik a hívő ember.

2023. ápr. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy mindig szüksége volt és lesz az emberek többségének egyfajta 'transzcendens keretre'. Hogy miért, ez egy komplex pszichológiai kérdés, de a lényeg, hogy ki kell találnunk a magunk igazságát/valóságát. Vallások, istenek jöttek mentek a történelem során, viszont egy dolog mindig biztos volt: a természetfelettiben való hit. Szóval vagy lesz kereszténység 100 év múlva valamilyen kilúgozott formában vagy előre tör a Wicca/spiritualizmus egyéb formái, természetfeletti mindig lesz. Ez az egész kérdés egy komoly egzisztenciális, pszichológiai kérdés. Ezért tartom primitív leegyszerűsítésnek, amit a 'militáns ateisták' képviselnek. Mondom ezt ateistaként...
2023. máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Igaz.

És, mivel a vallást elvették tőlük, de nem adtak helyette mást, feltűnően sok a depressziós, kiábrándult, magával kezdeni mit sem tudó, az élet értelmét nem találó fiatal. Itt a gyakorin is.

2023. máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Jeffrey Spender ***** válasza:
Kérdező, az USA az hivatalosan szekuláris állam, mégis az elnöküknek, és sok más közjogi méltóságnak / tisztségviselőnek hivatalba lépésekor a Bibliára kell esküdnie, az Isten engem úgy segéljen fogadalommal / esküszöveggel.
2023. máj. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Jeffrey Spender ***** válasza:
Amúgy kérdező, a meleg szexuális irányultság, a sokszínűség, és a gazdasági fejlődés hogy következnek egymásból ? Milyen logikai szállal ? Vagy csak várhatjuk a választ ?
2023. máj. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#18: Úgy, hogy a legliberálisabb országok/városok egyben a legélhetőbbek is akik többek között az lmbtq jogok terén kiemelkednek (pl. San Francisco vagy Hollandia).

De hogy konkrétabb érvet adjak: Minél szabadabb egy társadalom és minél több az emberi szabadságjog, az egyén annál jobban képes kibontakozni tehetségével és nem pedig rettegve az előítéletektől megfojtva a saját önkiteljesedését.

2023. máj. 2. 19:36
 20/21 Jeffrey Spender ***** válasza:

Hollandia és társai az 1500 - 1600-as évek óta gyarmatosítottak, úgy lettek gazdaságilag fejlettek. Gyarmattartás és rablógazdaság az ilyen.


Bocsáss meg, kitől, mitől kell rettegned ? A hátadra / mellkasodra van írva, hogy milyen irányultságú vagy ? Miben nyilvánul meg a szabadságban akadályozás ?

2023. máj. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!