Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Így trükközik a KSH a magyar...

Így trükközik a KSH a magyar gazdasági recesszió adatai közzétételével? Ezek után mit higgyünk el nekik?

Figyelt kérdés

Még ez is kormánybefolyás alatt áll és Fidesz propaganda érdekét szolgálja?


[link]

"

S csak egy nyilvánvalóan nagyon kevesek által nézett KSH-aloldal eldugott részén, az utolsó oszlop legalján szerepel a 0,4 százalékos visszaesés. Persze az sem negatív előjellel, hanem az előző hónaphoz viszonyított 99,6 százalékos értékkel. Amiből természetesen kibogozható, hogy a GDP a tavalyi utolsó negyedévben nálunk 0,4 százalékkal zsugorodott az előző három hónaphoz képest."



2023. máj. 1. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Mi ebben a trükközés?
2023. máj. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 DK-s ***** válasza:
50%

Igen, a kormány ízlése szerinti adatokat közölnek.


Én többször is észrevettem már, hogy a fogyasztói átlagárak is változgatnak a múltban feltüntetett értékeknél. Ahogy telik az idő, úgy emelik a 2010 előtti időszak árait. Mivel mindig is én vásárolok, ezért elég pontosan emlékezek az akkori árakra.


[link]


Egy példa:


A KSH szerint 2009-ben 1160 forint volt egy kiló sertéscomb.


Emlékszem hogy mennyire dühös voltam ORBÁNRA, amikor 2014 körül átlépte az 1000 forintot.

2023. máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

#2

Itt egy cikk arról, hogy már 2007-ben 1000 Ft volt a sertéscomb kilója.

Ezek szerint a cikkeket is hamisítják visszamenőleg?

"A sertéscomb kilója 244 forint volt, ma kereken egy ezres."

[link]

2023. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Mindig a bázisév azonos hónapjához képesti százalékkal adják meg a GDP-t az ilyen táblákban. Ez nem trükközés, így teszik ezt a hivatalos statisztikákban mióta feltalálták azt.

Az már egy másik kérdés, hogy a "címlapon" nem nyomják az orrodba, hogy ez recessziót jelent.

Röviden: a közzétett adatokkal nincsen baj, azt kell nézni, nem a rizsát vagy a színes, szagos grafikonokat, ábrákat.

2023. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Itt a trükközés:


Ám a magyar KSH a címoldalán a negyedéves adatot nem e logika szerint tünteti fel – hogy miért teszik ezt, nem tudhatjuk, de így elkerülhető legalább, hogy negatív szám szerepeljen a weboldal tetején. Egy olyan mutatót tesznek ki – ellentétben például a brit, a francia vagy a német statisztikai hivatalokkal –, amely a negyedéves adatot egy komplett esztendővel korábbi háromhónapos időszakhoz viszonyítja. Így sikerül egy plusz 0,4-es mutatóval pozitív tartományban tartani a KSH címlapján a főbb mutatókat



Leírja a cikk hogy más országokban mennyire tisztán közlik, azért linkeltem.

Nem egy aloldal eldugott részén a lap aljára teszik a recessziót jelző adatot. És nem 99,6%-ként jelölve a visszaesést hanem -0,4%-ként.

2023. máj. 1. 17:08
 6/12 anonim ***** válasza:
10%

Én ebben semmi trükközés nem látok, úgy látszik a 24.hu-nál üldözési mániásak, ahogyan a kérdező is.

A Gyurcsány éra alatt is 99,.. körüli értékek szerepelnek, ami szintén visszaesés, de ezek szerint a kormány Gyurcsányék adatait is jobb színben próbálják feltüntetni?

A főoldalon a 0,4% mellett meg ott van a -4,6% ipari termelés is. Ezt miért merik kiírni, ha a gazdasági növekedés nem?

2023. máj. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 DK-s ***** válasza:
69%

#3-nak:


Akkor nézegesd meg "Monori strázsa" újság AKKORI példányát, és utána akarj vitatkozni. ÉN FŐZTEM MINDIG IS, és az alapanyagokat is én veszem.


Ne hazudjon a pofámba a KSH, ráadásul két-három havonta variált adatokkal.


[link]

2023. máj. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

#7

Itt 2008-ban mindanégy áruházban 1000 fölött volt az ára. Persze biztos a kormány hamisította ezt is utólag.

[link]


Ez 2010-es sertéscomb 1200, biztos ezt is a kormány érdekében hazudták.

[link]


Végül egy 2010 márciusában közzétett KSH adat, ami a 2009-es fogyasztói árakról szól. Már itt is a 1190 Ft-os érték szerepelt, 2010-ben. Akkor hogyan is variálták meg ezt az adatot visszamenőleg, ha már 2010-ben ez volt közzétéve?

2023. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 DK-s ***** válasza:
27%

#8-nak:


Egyszerű a válasz: nagyon nagy a szórás az üzletek árai között. Annak idején eszembe sem jutott METRO-ban vagy SPAR-ban húst venni, mert qrva drága volt. Húsboltban sokszor féláron kaptam a multikhoz képest! Akkoriban a legdrágább például a LIDL volt. 2010-ben húsboltban 899Ft/kg áron vettem a combot.


Pontosan emlékszem.

2023. máj. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

#9

Kifogtál egy, vagy pár jó helyet, ahol jó áron tudtál vásárolni, de ez valószínűleg a többségnek nem adatott meg. Ilyenkor nem a legolcsóbb árat kell nézni, hanem átlagárat, én is tudok olyan helyet, ahol a túró 799 Ft/kg, de látom, hogy általában 1000 fölött van.

2023. máj. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!