Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen globális terv része a...

Milyen globális terv része a fúrt kutak bejelentési kötelezettsége?

Figyelt kérdés

Aki a mihazánkos mitológiában otthon van, ki tudna segíteni?


Toroczkai ilyen utalást tett a mai majálison.



2023. máj. 1. 22:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az adózási terv része.
2023. máj. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
A háttérhatalom mellett olvasgassatok kérlek kicsit olyan témákban is, mint "aszály", "süllyedő talajvízszint", "sivatagosodó Alföld", "illegális öntözés és vízkivétel". Nem lesznek benne olyan izgalmas elméletek, mint globális terv, meg háttérhatalom, unalmas lesz, és kib.szott lelombozó, viszont sajnos elég valós.
2023. máj. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
40%
Miért kéne ehhez bármilyen globális terv? 1. Plusz bevétel. 2 A vízkészlet jobb átláthatósága.
2023. máj. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 D-Mano ***** válasza:
70%

12,

te pedig olvassál olyanokról, hogy "kis földi vízkörzés", ártéri erdőségek, fokgazdálkodás, rekesztéses halászat stb.

A Kárpát-medence eleve földrajzi adottságai miatt kb. egy félsivatagos vagy ahhoz hasonló terület lenne, de ki tudja, hány ezer évvel ezelőtt itt élő emberek kialakították azt a rendszert, hogy hogyan lehet nagy hatékonysággal a Kárpát-medencében megtartani a vizet. A rendszerük a "kis földi vízkörzés" mechanizmusán alapult. És ez működött Széchenyi-ék folyószabályozásaiig. (Minden tiszteletem az övé, de tényleg, csak nem tudták, mit cselekednek...)


A lényeg ebből az, hogy egyetemi körökben is tudnak arról már rég (pl. gödöllői egyetem), hogy ez így működött, és hogy a mai gépekkel ezt az állapotot, ezt a hatékony vízmegtartó rendszert vissza lehetne állítani.


Szóval a megoldás már rég ismert a vízhiány, a sivatagosodás visszafordítására. Csak az államhatalom valamiért, még csak nem is említi, nemhogy egy lépést is tett volna az irányában. Most meg elkezdi hirtelen megfigyelés alá vonni a fúrt kutakat egy orwelli, diktatórikus irányba mutató módon. És akkor higgyük el, hogy csupa pozitív vízgazdálkodási szándék van mögötte?..

2023. máj. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"te pedig olvassál olyanokról, hogy "kis földi vízkörzés", ártéri erdőségek, fokgazdálkodás, rekesztéses halászat stb."


Olvastam, pontosan innen tudom, mekkora gond a folyamatos vízelvezetés és öntözéses gazdálkodás. Márciusban kártérítést kér a gazda belvízkár miatt, júliusban meg aszály miatt.


"Szóval a megoldás már rég ismert a vízhiány, a sivatagosodás visszafordítására. Csak az államhatalom valamiért, még csak nem is említi, nemhogy egy lépést is tett volna az irányában."


Igazából folyamatosan szó van róla, de mondjuk ha behoznának egy rendeletet, hogy az folyómedertől számított 2km-es termőföldeket vissza kell erdősíteni, akkor meg azért fognak orwelli diktatúrát kiáltani.


Félreértés ne essék, sokkal többet kellene tennie a kormánynak azért, hogy megállítsa ezt a folyamatot. De maga az, hogy a kutakat számon tartsák, az szerintem teljesen indokolható lépés.

2023. máj. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
60%

Srácok, ha már mindenki elküldi a másikat utánanézni... nézzetek már utána a humornak, cinizmusnak:D

A kérdező nem azt kérdezte, hogy mi értelme van a kútösszeírásnak, hanem azt, hogy a konteósok hogyan illesztik ezt be a kis világukba.

2023. máj. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező nem azt kérdezte, hogy mi értelme van a kútösszeírásnak, hanem azt, hogy a konteósok hogyan illesztik ezt be a kis világukba."


Világos, csak szerettem volna megragadni a lehetőséget, hogy a konteósoknak válaszoljak egy globális vízmegtartási tervvel kapcsolatban :).

2023. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem háttér hatalmi csak kormányzati.

Mernék rá fogadni hogy még 1-2 év jönnek a kutakra a vízórák.

2023. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én nem vahgyok otthon Torockai mitológiában, mégis láttam az erről készült youtube videóját. Többre mész vele, ha megkeresed a csatornáján, mint itt koptatni a billentyűzetet.
2023. máj. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!