Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért költenek a magyarok...

Miért költenek a magyarok felesleges dolgokra, miközben keveset keresnek?

Figyelt kérdés

Miért kell nekik a cigi, az alkohol, a kávé és a sok cukros üdítő?

Rengeteget spórolhatnának.

Ehelyett csak a kormányra tudnak mutogatni...



2023. máj. 2. 11:00
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Busszal kell járni, csapvízet kell inni.

Én ezt teszem.

2023. máj. 2. 11:49
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

1..

Busszal? Eszednél vagy? Tudod mennyibe kerül az? Gyalog kell menned

2023. máj. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%

Hát abban igaza van a kérdezőnek, hogy a magyarok általaban nem tudnak bánni a pénzükkel és ezen még az sem segítene, ha mindenkinek milliós fizetése lenne.

Csak egy dolgot kellene tenni, bármikor amikor vásárolunk valamit tegyük fel magunknak a kérdést, hogy bíztos szükségem van erre? Ha ezt betartanánk, százezreket lehetne spórolni éves színten...

2023. máj. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%
Az étel ne legyen már luxus, mégha felesleges is.
2023. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
82%

Egészségedre. Aztán mi a fenéért kellene másnak is azt tennie, amit te teszel? Ha neked az a jó, hogy gyűjtöd a pénzedet, busszal jársz, és csapvizet iszol, hát lelked rajta.


Nekem meg az, hogy elköltöm a keresetemet olyan dolgokra, amitől jól érzem magam.

2023. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Aki ételt rendel az nem is szegény!!

Ma a legtöbben bizony rendelnek

2023. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

Még mindig nem értem, 13-as, hogy mitől lenne nekem jobb, ha százezreket spórolnék éves szinten, miközben megvonnám magamtól azokat a dolgokat, amikre nincs feltétlenül szükségem, de szeretem, ha mégis vannak.


Neked annyira jó, ha tudod, hogy van pénzed, de nem költöd el? Tényleg nem értem.

2023. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

17

Nem, nem vonnál meg magadtól semmit, lehet úgy is spórolni, hogy nem vonsz meg magadtól semmit, de folyamatosan nézed, hogyan tudnád megoldani az adott szükségletedet olccsóban. Hány olyan van, hogy az emberek sétálgatnak a boltban és bekerül valami olyan a kosárba, amire valójaban semmi szüksége sincs, nem lesz jobb tőlle az élete, szimplán csak abbam a pillanatban megtetszet. De a kedvecem, amit napi szinten látok, hogy az emberek olyan telefonelőfizetésekbe mennek bele, amit jó eséllyel még egy ügyvéd sem használna ki, szerencsétlennek kenyérből nem esznek eleget, de a legújjabb mobilokon kell görgetni a facebookot...


Azt meg remélem nem kell magyaráznom, hogy miért jó ha van spórolt pénzed, bármikor beüthet a krach, munkakeptelenné válhatsz, akár elromolhat a hűtőd, esetleg villanyszerelőre lesz szükséged, azért jó dolog ha az ilyen eseményekből nem egy rakat adósággal jössz ki, hanem van hova nyúlnod... báris én így gondolom, aztán mindenki eldönti mit szeretne csinálni, de nekem az a tapasztalatom, hogy a pénzügyi csődők 90%a ilyen hülyeségek miatt van...

2023. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%
17 tudsz venni a spórolt pénzből hasznosabb dolgokat. Pl lakásfelújítás, nyaralás, utazás, egészséges életmód, életelixír amivel tovább élsz
2023. máj. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem az a fő baj, hogy nem tudnak az emberek a fizetéssel bánni. Hanem az, hogy egy nyugatias életmódot próbálunk fenntartani balkáni fizetésekből, negyed annyiból mint a nyugati ember.
2023. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!