Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Pride nem propaganda,...

Ha a Pride nem propaganda, akkor miért kell vonulni? Miért nem lehet fix helyen megtartani?

Figyelt kérdés

A libsik szokták mondani, hogy "nincs genderpropaganda".

Akkor a Budapest Pride-ot miért nem a Bálnában tartják például, vonulás nélkül?



2023. máj. 2. 14:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A prideon vonulók több mint fele hetero,és a pride után is az marad.

Menj el hétvégén egy-két discóba,ahhoz képest a pride "erkölcstelensége" semmi.

2023. máj. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

Pride a világon mindenhol van.

Ha jól tudom 1969 óta.


Néhány baromnak még csak most tűnt fel, hogy ez létezik...


Tini koromban mindig kint voltam, sokáig nem mentem, de idén úgy döntöttünk a férjemmel, hogy elmegyünk.

Pontosan azért, hogy kifejezzük a támogatásunkat, mert ebben az országban nagy szükség van rá.

2023. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
#12, az oké, de miért vonultok egyik helyről a másikra? Így nyilvánvalóan propaganda. :D
2023. máj. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem propaganda hanem buli.Ha nem gyűlölnétek őket akkor propaganda sem tudna lenni.
2023. máj. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

"Nem propaganda hanem buli.Ha nem gyűlölnétek őket akkor propaganda sem tudna lenni."


Irónia volt. Még mindig nem tudok napirendre térni afölött, hogy a kérdező szerint az bizonyítja, hogy ez propaganda, hogy vonulnak egyik helyről a másikra, és nem egy helyen bezárva csinálják. :D

2023. máj. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul a kormány elmebaja miatt ez már nem csak meleg,hanem pedofil propaganda is.
2023. máj. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 steven95 ***** válasza:
77%

A miért kell vonulni? annyiban jó a kérdés, hogy jól érzed ez a fix hely ellentéte. Mert a fix hely testesíti meg "a távol mindenkitől, az úgy csináljunk valamit mintha nem léteznénk és így el tudnak fogadni" elvárásotokat - aminek pont ellentétes a célja. (Egyébként erről annyit, hogy nem rég le kellett fújni egy meleg bulit Szegeden, ami zártkörű lett volna, mert megtudták a helyiek, úgyhogy ennyit a "fix helyről")


Jó látni mennyi ember van kint, ez örömmel, biztonsággal tölt el, az érzéssel hogy nem vagyok egyedül egy ilyen közhangulatú országban. HA úgy érezném hogy tényleg csak egy "céltalan buli" lenne, ami cinikusan mondva arról szólna hogy én akkor érezném magam csak jól, hogy a fél főváros le van zárva mert én az utca közepén akarok zenét hallgatni szivárvány zászlóval a hátamon akkor inkább nem mennék ki. De nem ez a helyzet.


Szerintem a Pride nem erősíti az elfogadást - nem olyan értelemben hogy rontja - viszont kiváló hivatkozási alap aki utálja a bubukat de kényszeresen "elfogadom őket,de"-zik. A Pride MAGA az elfogadás, és ki lehet rá jönni, ha valakinek éppen szívügye, nem kötelező esemény egyébként, még ha elfogadó is vagy, nem fogok megsértődni :D


Nem csak az az "elvárás" hogy húzzuk meg magunkat - mert így a nem létezőt könnyen el tudjátok fogadni, hanem Ti is az árnyékból tudjatok "bubuzni". Ez is egy cél, hogy ezt ne tudjátok megtenni, megmutassuk hogy az "elfogadásotok" egy képmutatás, mert nem akarjátok hogy megítéljenek az által amit valójában gondoltok - tehát Ti is PC-skedtek a magatok módján, csak azt önfelmentő jelleggel. Ok nélkül vagyok bubu, és ok nélkül szeretnek ezért egyesek utálni. Persze jobban esik a lelküknek hogy ezt valahogy kimagyarázzák.


Akkor minek van a Pride ha nem erősíti az elfogadást? De az elfogadók közösségét erősíti. És aki ennek nem része? Mi célja? Nincs célja, azon kívül hogy látassuk képes vagyok ott lenni, arccal annak ellenére milyen következményeket vállalok ezzel magamra a másik oldaltól - biztos b@ssza a csőrét valakiknek,mert ennél jelképesebben nem tudok kiállni ömagamért és ezt meg is teszem. Illetve, a Pride-nak nem célja , hanem oka van, a Pridetól nem leszel elfogadóbb, a Pride egy okozat, az ok pedig a túloldalon van.


Átélem azokat a negatívumokat az évben amiatt mert meleg vagyok, a személyemet tépázó önkorlátozást ami rám van erőltetve. Ott vagyok köztetek. Titkolnom kell mert "elvárás" egyébként meg "híresztelés/propaganda/átnevelsé", hallgatom "az elfogadom őket, de" mondatokat. Sok kicsi sokra megy. Majd egy év egy napján kiállok jelképesen magamért -mindezek ellenére - és gúnyosan jelzem hogy itt vagyok, még nem akarom eltemetni magam, és még merem azt gondolni hogy van helyem a világban, mert nem a hagyomány és anya bibliai esti meséi szerint áll a pöcköm.


Nektek fájdalmas egy pride, ami egy évben három óra, aztán visszamegyek az árnyékba és titeket hallgatlak tovább.

2023. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan a kerdest sem ertem. A papa is vonaglott a Kossuth teren, nem?
2023. jún. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!