Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet, hogy Orbán azért...

Lehet, hogy Orbán azért engedte el az oktatást, hogy a Versenyszférába kényszerítse a pedagógusokat?

Figyelt kérdés

Van egy elméletem. Erről kérdeznék. Az oktatást a kormány nagyon elengedte. A pedagógus törvény is azt mutatja, hogy valami tervük van. AZ hogy mi én sejtem. Viszont nem hallottam még sehol ezért gondoltam megkérdezem tőletek.


Ismert az a közgazdasági törekvés, amit a kormánynak javasolnak közgazdászok részben a saját szakértőik és itt most ezt látom megvalósulni. Tudnillik, hogy az ország bevételeit úgy lehetne növelni, ha az állami állásokból a versenyszférába toljuk az embereket. A pedagógusnak semmi gazdasági termelékenysége sincs ; csak viszi a pénzt, iskolák fenntartása, kifűtése, karbantartása, számítógépek, monitorok, projektorok, kréták, filcek managelése és ennek tetejében még fizetést is kell nekik adni, amire ráadásul még egyre nagyobb igényük van. Egyre több fizetést akarnak. Év elején 207 nettóról felemelték 260-ra a bérük a legalacsonyabb pedagógusbérűeknek és a többi ennél csak többet keres. Ma a tüntetésen még +50% követelnek még.


A kormány tagja, Pintér mondta úgy fél éve, hogy "az oktatás csak viszi a pénzt". Arra gondolok, hogy a kormány azt szeretné, hogy az oktatásból a pedagógusok maguk lépjenek ki és menjenek a versenyszférába, hogy az országnak ezzel több bevétele legyen. Gondolj bele ; ha a pedagógus kilép az oktatásból, akkor nem kell finanszírozni a fizetését sem és a versenyszférában ide adózik a multik pénzéből. Mennyivel jobb is ez nekünk! Nem kiadás van, hanem bevétel és eltűnik egy jelentős kiadás emellett


ↈ ↈ ↈ


Az oktatás a jelenleginél ½-⅓-nyi pedagógussal kevesebbel is kényelmesen működtethető. Akit érdekel kifejtem. Nem akarok a kormánynak ezzel ötleteket adni, de szerintem ezt ők tudják. A balosok, meg a tanárok pedig még talán nem. Ha most rengeteg pedagógust elbocsájtanának, mint a baloldal MSZP-SZDSZ ezt tette, akkor hatalmas felháborodás lenne. Ezért a kormány esetleg arra akarja ösztökélni őket, hogy maguk mondjanak fel. Ami nem könnyű, hiszen a rengeteg terhek, alacsony bérek stb ellenére még most is kitűnően működik a közoktatás. Alig mennek el pedagógusok. A státusztörvény valamivel jobban fogja ösztökélni őket



ↈ ↈ ↈ


Ha egy tanár kikerül az oktatásból az tutira nem fog elmenni a kormányablakba egy állami állásba, hiszen azok még annyit sem keresnek. A versenyszférába fog elmenni. A legelső amit egy pedagógus keresgélés, utánajárás nélkül meg tud szerezni az egy supermarketi eladó, árufeltöltő. Ismert, hogy "ők is jobban keresnek már" tehát odamegy. Ha viszont már a multinál lesz, akkor a fizetését nem az állam adja, de ide fog adózni. Itt vásárol, fogyaszt. Pörgeti a GDP-t.


Egy lépés annak az irányába, hogy az állam leépítse a hatalmas pénzt nyelő közszférát és a versenyszférába terelje a dolgozókat. Lehet hogy ez áll az egész oktatási mizéria hátterében?



2023. máj. 5. 16:56
A kérdező szavazást indított:
igen. Ők tudnak valamit, de nem kötik az orrunkra
lehet, azért ennyire nem értelmesek
nem. Nem érdekli őket az egész
18 szavazat
1 2
 1/13 árokpart ***** válasza:
96%
Nem sajnos a gyárakba kell majd a rabszolga. Még az évértékelőn megmondta, hogy kb. 1 millió munkaerőre van szükség a gyárakban végülis Orbán Viktor szemszögéből lehet, hogy ez is versenyszférának számít.
2023. máj. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Kihagytad a válaszok közül, hogy butaság az egész amit leírtál.
2023. máj. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%
Semmi nincs elengedve, teljes figyelem van az oktatáson, fut a 3éves bérfelzárkóztatás, és jön az új státusztörvény. Ezekkel vélhetően egy színvonalasabb korszak fog kezdődni.
2023. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De ezek a gyárak nem Bp-en lesznek. Ha jól értem, akkor ez az "akkumolátor nagyhatalom leszünk"-be fog kelleni, de azokat a gyárakat vidékre telepítik. A női, nyugdíj előtti pedagógusok nem tudnak cipekedni vagy tévednék?


Most egy panel belvárosi pedagógus nem fog pilisakarsztóra leköltözni, mert ott épít a kínai akkugyárat

2023. máj. 5. 17:01
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Meg azért, hogy az emberek, a társadalom elbutuljon...
2023. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek #5-el

Minél gyengébb az oktatás színvonala, annál több megvezethető biorobot lesz, akiknek még arra sem lesz szellemi kapacitásuk, hogy megnézzék, hogy mondjuk ausztriában a munkájukért 3x annyi pénzt kapnának, ezért halálukig csak alszanak, dolgoznak meg néha esznek valamit

2023. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Hanem mert kellően butának kell lenni ahhoz, hogy valaki a Fideszre szavazzon, a gyártósori melóhoz pedig nem kell sok ész.
2023. máj. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg az a celja, hogy ne legyen sok okos, tanult gyerek. A lenyeg hogy legyen aki elvallalja a fizikai munkat szaros fizuert
2023. máj. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Tudatos leépítés, mindig legyen fidesz szavazó, legyen olcsó munkaerő, a társadalom elprolisodjon= öröljön emelkedi 10%ot a bére a lölőke meg 100 milliárdot lopott.
2023. máj. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki úgy gondolkodna mint te, akkor piaci alapon működne az oktatás. Szerintem minden gyereknek ugyanolyan joga van iskolába járni, ha piaci alapon működne, akkor a szülő pénztárcájától függne, hogy tanulna-e a gyerek vagy nem. Vannak olyan területek, amiket az államnak biztosítani kell. Itt nem a profit a lényeg, hanem hogy normálisan működjön. Nekem ku rva jó tanáraim voltak, nekik is köszönhetem hogy itt vagyok, ők ösztönöztek engem hogy tanuljak,fejlődjek stb. Ha ők nincsenek, akkor nem lenne 7 számjegyű nettó fizetésem.
2023. máj. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!