Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szocio-gráf piackutatás a...

BodGamer kérdése:

Szocio-gráf piackutatás a politikai identitásomról?!!

Figyelt kérdés

Ma délben kaptam egy hívást a szocio-gráf kft-től "társadalomkutatás" címszó alatt. Kérdezték van-e egy negyed órám, hogy nyilatkozzak pár közéleti kérdés kapcsán.

A legtöbb kérdés arra irányult, hogy politikailag melyik irányba húz a szívem. Pl.: Ön mennyire elégedett Orbán Viktor miniszterelnök munkásságával? Teljes mértékben, Inkább igen, inkább nem, egyáltalán nem.

Vagy hogy: Mennyire tartja veszélyesnek, ha az iskolákba szülői beleegyezés nélkül a szexuális kisebbségek felvilágosító órákat adnak?

Emellett még számos a településemhez kötődő, politikailag megosztott kérdést tettek fel, ami a közélet és vita tárgya volt olyan szempontból, hogy az egyik oldalt az ellenzék, a másikat a fidesz KDNP támogatta.


Mennyire normális ez? Ki finanszírozhatja ezt a kutatást? Miért lényegesek ezek az adatok?


Számomra nagyon furcsa, hogy egy olyan országban, ahol kiderül, hogy melyik oldalhoz tartozol, véres szájjal ugranak neked. Főleg ilyen nyíltan beszedni a nézeteidet, amikor anonim/titkos szavazás van.

Természetesen élhetsz a "nem nyilatkozom" lehetőséggel, amelyet én is sokszor megtettem, de maga jelenségről érdekel, hogy kinek mi a véleménye?



2023. máj. 8. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

A felmérések normális igények.

A kérdés(ek) alapján viszont ez NEM volt az.

Példa:

"Mennyire tartja veszélyesnek, ha az iskolákba szülői beleegyezés nélkül a szexuális kisebbségek felvilágosító órákat adnak?"


A magyar oktatásban, központilag kormányzat által van szabályozva a tanítási oktatási rendszer. ÉPP ezért van sok panasz ellene, mert elveszik a független nevelés és tanítás lehetőségét.

Vagyis...

Ha a szexuális kissebségek felvilágosító órái a tananyagba kerülnek,... nos, akkor az kormányzati döntés lenne manapság.

Ha viszont az eféle felvilágosítása szabadon engedett, máris nem lenne érdeke érdeklődni a véleményed felől.

Propaganda felmérés volt.

2023. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1: Próbáld még egyszer elolvasni a kérdést, és megérteni. NEM a központi tananyagról szólt, hanem az iskolába bejáró (vagy bejárni akaró) civil szervezetek mondandójáról.
2023. máj. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, én is kaptam már hasonló kérdéséket telefonon. Általában valamelyik párt vagy politikus megbízásából végzik. Kb minden országban van ilyen.
2023. máj. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld még egyszer elolvasni és megérteni a hozzászólást.

NEM lehetséges, hogy "valaki" csak úgy beballag egy iskolába és ott akár-bármilyen oktatást vagy előadást tart!

HA igen, akkor az ellenpontos a kiadott és kötelezően alkalmazható rendszer előírásaival.

A tanár,oktató,előadó...aki az intézményben atnít és dolgozik köteles mindenben megfelelni az előírásoknak, sőt kormányzat által ÉLETPÁLYA modell alapján dolgozni...

Amelyik intézményben megengedett lenne az említett oktatás-tanóra, azon intézmény alap oktatási felfogása IS nyilvános, legfeljebb nem kormányzati elfogadottságú.

Az ilyen intézményekbe a szülők világosan tisztába vannak az ottani oktatással, vagyis NEM emelnének panaszt ellene...

Kör.Zárva.

2023. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!