Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért különbözik...

Budapesten miért különbözik ennyire a politikai légkör az ország többi részéhez képest?

Figyelt kérdés

Budapesten lépten-nyomon hallja az ember, hogy az emberek szídják a kormányt. Elmész a piacra és hallod, hogy az eladó panaszkodik a kormány intézkedéseire, a vásárlók egyetértenek. Aki nem ért egyet, az sem szól vissza, csak bólogat, mert tart tőle, hogy kisebbségben lesz a véleményével.


De ugyanez van, ha beülsz egy taxiba, vagy kihívsz egy villanyszerelőt, panaszkodni fog valamire. Az idősek között már több a kormánypárti, de így is rengetegen vannak, akik nem azok.


Vidéken valahogy egész más a helyzet. Ott nem lesz népszerű, aki nekiáll szídni a kormányt, még a fiatalok között sem.

Ott pont fordítva van, aki nem szereti a kormányt, az marad csendben, mert fél, hogy egyedül marad a véleményével. Talán 2 kivétel van, Szeged és Pécs, azoknak is csak a belsőbb részei.


Ha egy budapesti és egy vidéki ember beszélget politikáról, sokszor teljesen elbeszélnek egymás mellett, nem értik vagy értékelik egymás érveit.


Mitől alakult ki ez a nagy különbség Budapest és vidék között? Miért gondolkodnak ennyire másképp az emberek?



2023. máj. 9. 16:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
48%

#8 "Mert ott 60IQ fölött vannak az emberek, nem úgy mint vidéken."

Igazad lehet.

Vidéken nem ilyen alacsony az átlag IQ mint amit te magad körül tapasztalsz, a 60 feletti IQ-t, hanem jóval magasabb. A ti kis 60-as IQ-tok viszi lefelé az átlagot, a vidékieké meg emeli 100 közelire.

2023. máj. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
41%

#11 "Mert ahol nincs internet csak kossuth rádió meg m1, ott jobban terjed az agymosás."

HOL?

Mutasd már meg nekem hol van olyan, hogy csak a Kossuth meg az M1 az ami elérhető?

Ennyire hülye vagy hogy azt sem tudod az ingyenesen fogható csatornák között is ott van az rtl, ahogy a rádiót sem korlátozza semmi és rengeteg rádióadás van szerte az ország minden területén.

Az apám elmúlt 70 éves és internetezik, facebook-ozik. Csak te vagy ilyen sötét, hogy azt hiszed mások sem veszik észre a valóságot maguk körül, mint te.

2023. máj. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon egyszerű, vidékről a feltörekvő, de legalábbis az intelligensebb, tanultabb, műveltebb emberek jelentős része Budapestre költözik. Ez nagyjából azóta így van amióta létezik Budapest. Vidéken pedig jórészt maradnak a kevésbé intelligens műveletlenebb, ezáltal jól befolyásolható emberek. Ez meg is magyarázza például, hogy miért képes egy város Kósa Lajost sokszorosan újraválasztani, vagy egy ország közel 3 harmaddal újraválasztani egy maffiaszervezetet :D


Természetesen vidékről se költözik el minden normális, intelligens ember, ők lesznek akiknek ott kuss a neve. És Budapesten se mindenki éles kés a fiókban, ők pedig éltetik ott is a fideszt.


Ja és mégvalami ezzel nem azt akarom mondani, hogy az ellenzék jobb a fidesznél, mert valójában ők még annyira sem képesek mint a fidesz. De kevesebb kárt okoznának az országnak, mert kevésbé szervezettek, széthúzóbbak és emiatt kevesebbet is tudnának lopni, mert náluk jobban működne a fékek és egyensúlyok rendszere.

2023. máj. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
37%
Akkor a logikád szerint nyugat-Magyarországon, ahol a legerősebb a Fidesz már csak tanulatlan, műveletlenebb emberek maradtak, Szabolcsban és Borsodban meg mindenki atomfizikus.
2023. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
41%
Mert ott normálisan gondolkodó liberális emberek vannak
2023. máj. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
65%

Tényleg értelemben van különbség, csak nem olyan éles, mint itt egyesek állítják.


A legkisebb faluban és a legnagyobb városban is lesznek, közmunkások, olyanok, akik utca seprésért kapják a pénzt, emberek, akiknek a 8 általános se biztos, hogy megvan.

Ezek leszavaznak a fideszre.


Ezzel szemben - egy-két kivételtől eltekintve - az értelmesebb emberek a nagy városok köré gyűlnek. Egy ügyvéd, közgazdász, mérnök nem fog egy 100 fős faluban a szakmájához megfelelő munkát találni. Nekik a városakban lévő cégek fognak munkahelyet biztosítani, így vagy beköltöznek, vagy agglomerációba települnek.


Ezért van a fidesznek mindenhol szavazója még a nagy városokban is, míg az ellenzék kb. csak ott van és a falvakban nem igazán.


Ez már a 2018-as választáson is megfigyelhető volt, hogy minél fejletlenebb egy település annál nagyobb arányba szavaztak ott a fideszre. Egy település fejlettsége függ az ott beszedett adóktól, amik minél alacsonyabb az ott élők jövedelme, annál alacsonyabb maga az adó is, így nem is lehet fejleszteni a települést.

2023. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
21%
Vidéken félig vademberek élnek. Nincs TV, commodore 64-el játszanak, nem hallottak még mobilról sem. Vadászattal, halászattal és gyűjtögetéssel élnek
2023. máj. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
77%
26) Aha, akkor szerinted pl Sopron a fejletlenebb településekhez tartozik?
2023. máj. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
36%

#28 Szerinte az ország többsége a fejletlenebb részekhez tartozik, mert a választások után mindig narancssárga lesz az ország térképe.

Ilyen az amikor valaki tükörbe néz és a saját haverjaira, majd azt hiszi mások is olyanok, mint ők.

Én mindig értelmesnek gondolom az ellenzékieket, én is a magam környezetéből indulok ki, aztán tessék, jönnek ilyenek, mint a 26-os és kiderül tévedtem. Nála meg fordítva. Ő hülyének nézi a fideszeseket mert a saját környezete ilyen és másokat is hülyének hisz miatta. A valóság meg pont nem az.

2023. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
41%

#28

"akkor szerinted pl Sopron a fejletlenebb településekhez tartozik?"

Ez miből jött le, kedves szellemileg sérült kommentelő? Én másokkal ellentétben nem arról beszéltem, hogy ki nyert, hanem arról, hogy milyen arányban szavaztak ellenzékre.

A 2022-es választáson Sopronban a fideszre kb. 50% szavazott, miközben az ellenzéki összefogás jelöltjére átlagban olyan 35%.

Ez neked hol hasonlít a fejletlenebb településeken tapasztalható a fidesz kap 80+ százalékot az ellenzék meg kb. 10-et?


Egyébként ksh-s adat, hogy Sopron a fejlettségi listán olyan 60-65. helyen van. Ami egyébként tényleg szar eredmény ahhoz képest, hogy lakossága szerint a 14. legnagyobb településünk.

Szóval méretéhez képest fejletlenebb, mint lehetne.


#29

"Szerinte az ország többsége a fejletlenebb részekhez tartozik, mert a választások után mindig narancssárga lesz az ország térképe."

Mondom, hogy itt retardáltak vannak. :DDDD

Én nem győzelemről beszélek, hanem szavazat arányokról.

Egyik településen, ha a fidesz nyer mondjuk 50-40-re az ellenzékkel szemben, a másik helyen meg 90-0-ra, akkor mindkét esetben fidesz nyert, de a település fejlettségében egyértelmű különbséget láthatunk.


"Ilyen az amikor valaki tükörbe néz és a saját haverjaira, majd azt hiszi mások is olyanok, mint ők."

Gondolom ezt a nagyon bölcs meglátásodat nem kell komolyan vennem, ha olyan szar a szövegértésed, hogy fel se fogtad, amit írtam. :)))


"Én mindig értelmesnek gondolom az ellenzékieket, én is a magam környezetéből indulok ki, aztán tessék, jönnek ilyenek"

Jó, nálad nem nehéz értelmesebbnek lenni, ezt már látjuk.


"mint a 26-os és kiderül tévedtem. Nála meg fordítva"

Te nem értetted, te vitatkozol egy ténnyel, mert ez bizony tény.

Nem én állítottam, ha veszed a ksh-s település fejlettségi listát és melléteszed a választási eredményeket, akkor ez jön ki.


"Ő hülyének nézi a fideszeseket mert a saját környezete ilyen és másokat is hülyének hisz miatta. A valóság meg pont nem az."

Egyébként de, a felmérések ezt is igazolják.

Minél tanulatlanabb valaki, annál nagyobb eséllyel fideszes szavazó. Ezek csak tények, te itt kb. azzal vitatkozol, hogy felfogd, hogy azt mondtam, hogy a Föld nam lapos, te pedig pattogsz, hogy "de k*rvára lapos".

2023. máj. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!