Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint a Fidesz csak...

Akik szerint a Fidesz csak azért, nyert mert az emberek nem beszélnek idegen nyelveket meg csak Kossuth-rádió van vidéken, azok hogyan magyarázzák, hogy a sváb falvakban is tarolt a Fidesz?

Figyelt kérdés
Én sváb faluban lakom, nálunk bejön mindenkinél a ZDf (német köz tb) és az ORf(osztrák köz tv) is meg a német RTL is.Még a kocsmában is a Tagesschau megy (német közszolgálati híradó) Meg a legtöbbünknek vannak Németországban is rokonai, akik gyakran látogatnak ide. Tehát tőlük is halljuk, mi a helyzet Németországban meg a nagy világban. Ennek ellenére az országos listán 74% kapott a Fidesz-KDNP listája.

2023. máj. 10. 10:57
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Nem, de ahogyan írtam, itt nem érvényesül az, hogy nincsenek más hírforrások és, hogy az emberek csak a köz tv-ből meg a Kossuth-rádióból tájékozódnak.
2023. máj. 10. 13:17
 22/24 anonim ***** válasza:
76%

Kevesek szerint van csak azért fidesz-kormány, mert az emberek nem beszélnek idegen nyelveket, én legalábbis ritkán hallok ilyen érvet.


Annál is inkább, mert már sok éve létezik google fordító, ami a teljes oldalakat lefordítja. Videók többsége alatt is bekapcsolható a fordítás.

Az más kérdés, hogy valaki kíváncsi-e más országokból származó hírekre, gondolkozik-e rajtuk, vagy úgy szelektál közöttük, hogy csak azt veszi figyelembe, ami az ő elképzeléseit erősíti.


Más szempontból problémás az, hogy kevesen beszélnek idegen nyelveket. Aki beszél is idegen nyelvet, de Magyarországon él, annak is rossz, mert kevés alkalma van élőben gyakorolni mert mások alig beszélik.

Ez nagyon el lett szúrva, egészen a mai napig. Egy ideig volt legalább az a szabály, hogy a diplomához kell a nyelvvizsga is. Most még ezt is eltörölték.

2023. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Ilyenkor dől az eddigi mantrájuk.
2023. máj. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
61%

23: Nem. Egy ellenzéki politikus, vagy szavazó se mondta még hogy a nyelvtudás hiánya miatt alakult így. Ezt a feltételezést én is csak most olvasom először ez alatt a kérdés alatt.


Értem, hogy arra akar kilyukadni a kérdés, hogy a pártreferencia nem a hírforrásoktól függ. Márpedig ez nagyban befolyásol. Ezt mondta Orbán Balázs is azzal a megjegyzésével, hogy aki uralja a médiát, az uralja az országot. Nála tessék kopogtatni.


A kérdés azt sugallja, hogy a kis sváb-magyar falucska lakosai mivel tudnak németül, ezért szinte csak az osztrák és német adókat nézik. Nonszensz.

Valahogy biztos vagyok benne, hogy a magyar hírforrásokból is legalább ugyanolyan mértékben informálódnak, a köztévéből, közrádióból, olvassák az Origót és az online megyei magazint. Különben honnan tudnák, hogy mit akar nekik, mint Magyarországon élő magyar állampolgároknak mondani a kormány, éppen mi az irány?

Hogy én is belekeverjek egy kis személyeset, a sváb ismerőseimtől én mindig visszahallom azt, amit a kormánytól hallok, szinte szóról szóra. Amúgy én is német származású vagyok, de nem sváb.


De amúgy ja, vannak mantrák, csak azt valahogy elfelejtik, hogy mindkét oldalon.

Az a különbség, hogy mindkét tábor mást átkoz a mantráival.

Az ellenzék a Fideszt és most az orosz vezetést.

A Fidesz majdnem mindenki mást: az ellenzékieket, az Európai Uniót, a nyugati országokat, az ukránokat, az orvosokat, a melegeket, a tanárokat, a vállalkozókat és ezek csak az aktuális, közelmúltbeli esetek.

2023. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!