Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint a Fidesz csak...

Akik szerint a Fidesz csak azért, nyert mert az emberek nem beszélnek idegen nyelveket meg csak Kossuth-rádió van vidéken, azok hogyan magyarázzák, hogy a sváb falvakban is tarolt a Fidesz?

Figyelt kérdés
Én sváb faluban lakom, nálunk bejön mindenkinél a ZDf (német köz tb) és az ORf(osztrák köz tv) is meg a német RTL is.Még a kocsmában is a Tagesschau megy (német közszolgálati híradó) Meg a legtöbbünknek vannak Németországban is rokonai, akik gyakran látogatnak ide. Tehát tőlük is halljuk, mi a helyzet Németországban meg a nagy világban. Ennek ellenére az országos listán 74% kapott a Fidesz-KDNP listája.

2023. máj. 10. 10:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Lol, nálunk bejön a russian today, mégsem értek belőle egy szót se.
2023. máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
1)Ùgy kezdtem,hogy svàb faluròl van szò.A mi anyanyelvünk a nèmet.
2023. máj. 10. 11:08
 3/24 anonim ***** válasza:
20%

Hát pedig nyugaton erősen megy a propaganda M.o. ellen.

Keveset tudok németül, az angol médiákat olvasom, de jellemző:

Németek voltak nálunk nyaralni. Mikor hazatértek, a kollégák kérdezték: nem féltetek Magyarországon, hiszen ott diktatura van.

2023. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
2es, nálunk meg mindenki tanult oroszul gyerekkorában.
2023. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
8%
Lejárt lemez..🤣
2023. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
12%
Németül feltehetően nincs agymosás. A Kossuth rádióban viszont folyamatosan az van, akár a királyi TV-ben (M1). A KDNP-vel való koalíció miatt meg a szerencsétlen választók azt hiszik, hogy Isten áldása van egy ilyen kormányon. Pedig csak Isten nevével él vissza a kormány.
2023. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
4) Màr írtam,hogy nèmet anyanyelvű emberekről van szò.Vagyis a nèmet nyelv egy speciàlis dialektusa az anyanyelvünk,amit a csalàddaö meg egymàs között hasznàlunk.Ehhez tanuljuk hozzà az iskolàban a standard nèmetet a nemzetisègi nèmet òràn.Aki helyi mindenki megèrti a nèmet híradàsokat.
2023. máj. 10. 11:14
 8/24 anonim ***** válasza:
14%

Bár, csak mellékesen érdekel, hogy, ha anyanyelvű szintű német mindenki, akkor miért szólnak bele a mi életünkbe, de ezt leszámitva, Orbáb Viktor csodálatosságáról lehet maximum itten szó.


Nyilván az ő gyerekeik nem kaptak könnygázt ajándékba a kormánytól.

2023. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

No igen igaz, hogy a második világháború után alig maradt sváb itt, aki maradt meg csak iskolában tanul németül...


Csak mondom hogy én is sváb vagyok és pár szón kívül semmit sem tudtam németül az általános iskoláig.

2023. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
41%

Vagyis, abban a sváb faluban fogható a Kossuth radio+ M1...

Máris "ott" a kormánypropaganda. Azt harsogja hogy hazugságok a nyugati hírek, és Magyarországon minden jobb. Ergo: Hiába népszerű a német adás, az -és a hazalátogatók-, hazugságokat terjesztenek. ÉPP ez a gond.

Hiteltelenítik az olyan híreket és személyes tapasztalatokat amiket te tapasztalsz, és csak a "hanyatló nyugat" sulykolása megy.

A választáskor a zúgó agyunkból és a hírforrásokból ömlő presszió eredménye látható.

2023. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!