Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mészáros Lőrinc akkor most...

Mészáros Lőrinc akkor most okos vagy nem?

Figyelt kérdés
Többen mondják, hogy ilyen komoly sikereket nem lehet tehetség nélkül elérni, ezzel egyet kell értsek. Ugyanakkor Lölő egy értelmes mondatot sem tud kinyögni. Valóban ő köti ezeket az üzleteket? Vagy csak egy jó színész, és vannak erre hozzáértő emberei, ő meg csak aláírja a papírokat, arra még képes. Mi lehet az igazság?
2023. máj. 11. 11:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Mészárosnak nem volt milliárdos cége 2010 előtt. A legnagyobb árbevétele egy év alatt 100 millió körül volt, aztán hirtelen, amikor Simicska ttúl önjáróvá vált Orbán ízlésének, Mészáros egyik napról a másikra megtáltosodott.


Amúgy meg direkt megnéztem egy-két Mészáros videót és megszólalást, és durván szekunder szégyenérzetem volt.


A legszomorúbb az egészben, hogy tulajdonképpen lehetne is az egyszerű, becsületes dolgos szakember sikerének az ikonja, ha Orbán nem csinált volna belőle két lábon járó pénztárcát, meg nem próbálnák valami szuper magyar mágnás szerepbe beleerőltetni.

2023. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

“Simicska ttúl önjáróvá vált Orbán ízlésének, Mészáros egyik napról a másikra megtáltosodott.”



Itt Simi elmond mindent

[link]

2023. máj. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

@7:

OFF: Ha egy cégnek van évi 1 milliárdos árbevétele, az nem a cég értékét jelenti. Vannak költségek. A beszerelt, eladott termékeket be kellett szerezni, fizetni kell a munkabéreket, adókat, járulékokat, köynvelőt, képzéseket és még sok mindent. 1 milliárdos forgalomból lehet, hogy csak 5% a nyereség. A cég értékét a tökéje, a saját ingatlanai, a pillanatnyi saját árukészlete, saját tárgyi eszközei adják ki. Ha te meg akarsz venni egy céget, akkor ezeket összeadva tudod felbecsülni, hogy mennyit fizetnél érte.


ON: Mészárosra rákerestem, azt találtam, hogy az első cégét 1996-ban alapította (Celsius96), a 2010 előtti legnagyobb árbevétele 90 millió volt 2002-ben, a legtöbb adózott eredménye 5,5 millió volt 2007-ben. Egy kisvállalkozó volt.

2023. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem buta ember.
2023. máj. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem buta, hanem egy átlagos magyar ember. Átlagos képességekkel.

Azért szokták emlegetni, mert már mémmé vált a kijelentése magáról, mely szerint ő valószínűleg okosabb Zuckerbergnél. Lehet, hogy a kérdés pillanatában azt sem tudta, hogy ki az a Mark Zuckerberg.

Itt bármelyik válaszoló az övéhez (Mészároséhoz) hasonló helyzetben ugyanolyan milliárdos lenne. Ez a lényeg. Zuckerberg esetére ez már nem teljesen igaz.

2023. máj. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Miért kellene egy strómannak okosnak lenni? Kizárólag állami pénzből él, zártkörű, többnyire egypályázós tendereken nyeri a lehetőségeket - ehhez mennyi ész kell?


Ha most én vagyok a miniszterelnök, helyetted kitalálok mindent és oda megyek hozzád, hogy:


- figyu, kiírunk egy pályázatot, írasd meg a dokumentációt valakivel és add le határidőre, te fogod nyerni!


- figyu, árazd túl ötszörösen ezt a stadiont, építsd meg a piaci áráért, az extra hasznot pedig parkoltasd le egy off-shore-számlán, diktálom az IBAN-számot, nagyon figyilej!


- figyu, iratkozz be egy három hetes őstermelői tanfolyamra ide és ide, mert a te nevedre utalunk ki egy megyényi állami földterületet, mint őstermelőnek!



Ezeket a mondatokat vajon olyan nehéz felfogni és teljesíteni az utasítást? Vagy miért lenne Mélysáros Lőrinc olyan okos?

2023. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"ON: Mészárosra rákerestem, azt találtam, hogy az első cégét 1996-ban alapította (Celsius96), a 2010 előtti legnagyobb árbevétele 90 millió volt 2002-ben, a legtöbb adózott eredménye 5,5 millió volt 2007-ben. Egy kisvállalkozó volt."


Amit ezelőtt mondtál, azzal abszolút egyetértek (elemi üzleti gazdaságtan, nem lehet nem egyetérteni). Viszont én a Mészáros és Mészáros Kft.-t néztem volna meg. Ott 2006-ban volt 2,4 millió profitja, majd 2007-ben 5,8 milliós vesztesége, 2008-ban 5,3 milliós nyeresége, majd 2009-ben hirtelen 283 millió nyereség. Ebben az évben lett közel 1 milliárdos forgalma, előzőleg 100 milliós, azt megelőzően meg 5-20 millió. 2009-ben volt egy hatalmas tárgyi eszközpark újítása is. Adódik a kérdés, hogy ha előtte csak pár milliós eredményeket tudott elérni kisvállalkozóként, akkor mégis miből tudott felvenni +20-30 embert, új eszközparkot és új megbízásokat?


Nyílván nem tudom biztosra mondani, de szerintem tökéletesen illeszkedik abba a képbe, hogy miután bejött a válság, akkor a fideszes önkormányzatok csúcsra járatták a költéseiket, hogy "épüljön-szépüljön" minden (annak tudatával, hogy majd kormányoldalról úgyis jön egy adósságkonszolidáció) és ebből csurrant cseppent Mészárosnak is.

2023. máj. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az "okos" ember belenyugszik a megváltoztathatatlanba.
2023. máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nincsen mészáros termék a világ piacon se márka ennyit eröl eu pénzek nélkül nem élet képes.
2023. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!