Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor volt az újkori történele...

Mikor volt az újkori történelemben a legnagyobb kivándorlási hullám Magyarországról? És mennyi magyar vándorolt ki kb.? Nyilván inkább nem Oroszország felé, hanem Nyugatra.

Figyelt kérdés

2023. máj. 21. 17:05
A kérdező szavazást indított:
1930-as nagy gazdasági világválság idején
1945 után háború végén
1956-os forradalom idején
1989. környéke a rendszerváltozáskor
2008-2010. környéke világgazdasági válság és II. Orbán kormány színre lépése körül
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Minden választáskor 2010 óta ugrásszerű kivándorlási hullámok vannak. A legtöbb külföldre közvetítő ilyenkor kb dupla személyzettel dolgozik és úgy se bírják.
2023. máj. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Az előző válság idején nagyon sokan mentek ki kényszerből. De már most is gyűlnek a viharfelhők, ugyanis csak Bécsben már több tízezer(!) magyar keres aktívan kiadó lakást! Ezt egy itteni magyar ingatlanostól tudom. Tehát igenis a kivándorlási hullám most is elindult. Én már kijöttem hamarabb, mert előre féltem, hogy Nyugat már lassan kiteszi a "Megtelt!" táblát.
2023. máj. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
2) Bécsben minden etnikumból több tízezeren keresnek lakást.
2023. máj. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dokumentáltan 56-ba kb 200 ezren. Egyébként a rendszerbáltáskr is volt egy kisebb kivándorlási hullám az USA-ban, akkor mindeki Amerikalázban égett. Sokan kimenetek, volt, akinek bejött volt akinak nem. Akkor utánna meg a 2000-es évek legelején jött a London láz
2023. máj. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
2010 óta évente egymillió ember hagyta el Magyarországot. Idén már májusig kétmillió a rekordmagas infláció és mértéktelen nyomor következtében.
2023. máj. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem. A dualista időkben volt, amikor 2 millióan hagyták el az országot.
2023. máj. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hypno ***** válasza:

#6


Pontosan.


"Sok urunk nem volt rest, se kába,

birtokát óvni ellenünk

s kitántorgott Amerikába

másfél millió emberünk" (József Attila)


(Valójában több mint 2 millió a kiegyezéstől Trianonig.)

2023. szept. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!