Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közgazdaságtan terén szemlát...

A közgazdaságtan terén szemlátomást szerény szellemi képességű Nagy Márton és Orbán Viktor mikor fogja megérteni, hogy árstopok alkalmazásával nem lehet az inflációt leszorítani?

Figyelt kérdés
Nem hisznek sem a MNB vezetőinek, sem Szlovákia miniszterelnökének, Ódor Lajosnak (jegybanki felsővezető volt), sem annak a sok többi közgazdásznak, aki bírálta/bírálja a hatósági árak erőltetését?

2023. máj. 22. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Értik, de nem zavarja őket.
2023. máj. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudjak ok jol, ezzel a buta szavazoiknak jatszak el h ok aktivan tesznek az inflacio ellen.

Majd amikor a bazis hatas miatt lemegy az infla eladjak h az o erdemuk.


Mukodni fog.

2023. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert Mr. Dumber és a csuti nem is akarja visszaszorítani az inflációt, egyszerűen csak ki akarják szúrni a pórnép szemét az olcsó farháttal hogy nesze a Viktor szeret titeket de csak a 8 órás műszak végén.
2023. máj. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem ez a fő cél, hanem a kiskeresetűek élétének megkönnyítése. Kérdés, hogy ezt a szerény szellemi képességűek mikor értik mg.
2023. máj. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ó de elvtárs, kiskeresetűek nem léteznek nemde? Itt 500ezer az átlagbér, mindenkinek telik 50 milliós lakásra meg hasonló. Nos? most akkor vannak szegények vagy nem? Ha törvényi szinten kell belenyúlni az árazásba az azt jelenti hogy nem egy-kettő szegény van hanem rengeteg és hogy szociális alapon már nem futná rá az államkasszából.
2023. máj. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Cinikus fideszbérenc 4-es! A kiskeresetűek életének megkönnyítését nem a náluk (valamivel) magasabb (pl. átlag körüli) jövedelemmel rendelkezők rovására (kontójára) kell megkönnyíteni! Az állam árstop helyett csökkentse drasztikusan az érintett élelmiszertermékek áfa-kulcsát, és/vagy adjon az alacsony jövedelműeknek élelmiszerutalványokat, mint amilyen pl. az Erzsébet-utalvány volt a 2010-es években!
2023. máj. 22. 18:07
 7/10 A kérdező kommentje:
Én pl. átlagos jövedelmű vagyok, és egyetlen árstopos élelmiszert sem szoktam vásárolni, se most, se az árstopok előtt, mert a java részük nem egyeztethető össze az egészséges táplálkozással! Én és a sok többi hozzám hasonló szívom/szívja meg az árstopok hatását, mert a kereskedelem az árstopos élelmiszereken elszenvedett veszteségét szétteríti a nem árstoposokon, ezért drágultak meg annyira pl. a gyümölcsök, a zöldségek, a jobb fajta kolbászok, -sajtok, -szalámik stb.
2023. máj. 22. 18:15
 8/10 MDaniel98 ***** válasza:
74%
Nyilván tudják ezt de ebből is, mint mindenből politikai tőkét kívánnak csinálni.
2023. máj. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

7


Én a Pick szalámival voltam így, kb néhány hete...


A Coopban megkívántam, levágattam vagy 30 dekát, aztán megláttam a kijelzőt.


Aznap este azért magamba tömtem. Fincsi volt.

2023. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Értik ők, de fontosabb a politikai népszerűség a saját szavazóik körében. Az egyszerű nénik, bácsik nem értenek a közgazdasagtanhoz. Nekik elég mondani, hogy látják Orbán segít rajtuk hiszen olcsó a csirkefarhát, krumpli, amúgy is ezeken élnek. Szóval máris éltetik Orbánt, aki a gonosz nyerészkedő multiktól is megvédi őket, ahogy korábban a migránsoktól, meg az óvodásokat a nemváltó műtétektől. 🤣
2023. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!