Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tudom fel lehet e tenni...

Nem tudom fel lehet e tenni itt ilyen kérdést, de a fidesz, vagy a dk (ha jol tudom ez a párt volt a fidesz előtt kormányon) ártott többet magyarországnak?

Figyelt kérdés
néha olvasom, hogy valaki szídja fideszt a sz*r helyzet miatt és egy másik hozzászóló jön egyből gyurcsánnyal meg a dk-val. tényleg annyival sz*rabb volt a helyzet mikor gyurcsány volt kormányon? nem nagyon követem a politikát, szóval nekem ez nem tiszta, de emlékszem, hogy nekünk még a 2000-es évek elején (akkor születtem) nagyon jó helyzetünk volt. apukámnak szarabb munkahelye volt mint most és akkor jobban keresett, meg igazából mindenből megtudtuk venni a jobbat, mostmeg spórolni kell, hogy meglegyen az alap. szóval nem nagyon értem, hogy miért támadják ennyire gyurcsány ferencet. tudom, hogy ő is csinált f*szságokat, de nagyobbakat, mint a mostani kormány?
2023. máj. 22. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Mindkettő ártott de a fidesz(orbán) ártott a legtöbbet, miatta nemkapjuk meg az EU támogatásokat, és még szankciókat is kapunk orbán miatt.
2023. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A 2000-es évek elején (2000, 2001, 2002) a Fidesz kormányzott, Gyurcsány 2004-től volt. Saját bevallása szerint 2006-ig "nem csináltunk semmit", majd utána csődbe vitte az országot.


"A kutatásban használt három adatbázisból kettőben Gyurcsány Ferenc bekerült a világ legrosszabb vezetői közé, mivel kormányzása alatt átlagosan nagyjából 1-1,5 százalékkal rontotta a gazdasági növekedést évente."


[link]

2023. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A DK nem volt kormányon soha, Gyurcsány Ferenc annó az MSZP-SZDSZ koalició jelöltje volt.

Igy a válasz eldöntött, mivel a két lehetőség közt egyedül a fidesz kormányzott idáig, igy ők győztek.

2023. máj. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mostmár a fidesz ártott többet.
2023. máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyurcsány akkor vált el az MSZP-től, mikor ott nem tudott központi hatalmat kialakítani. Ez már 2010 után történt.

Orbán és Gyurcsány abban hasonlítanak, hogy mindkettő hatalmat (lehetőleg központit) akar. És ezért hajlandó az országot is eladni.

Abban különböznek, hogy Gyurcsány pusztán pragmatikus okokból, Orbán beteges kényszert érez erre. De az igazán hatalmas különbség az, hogy Gyurcsány nem lép át egy határt (nézőpont kérdése, az mekkora), viszont Orbán nem ismer semmiféle határt, és bármire képes a hatalomért. Hogy egyelőre nem tett sokkal durvább dolgokat, az azért van, mert ugyanakkor képes mérlegelni, és nem tesz olyant, ami a hatalmát csorbítja. Most már egyre inkább tesz.


Sokan azt gondolják, ha valaki ellop sok milliárdot az nagy baj. Igen, az komoly hátrány lehet, de ha egyéb nem történt, épeszű nép gyorsan pótolja. Ám ha valaki egy ország szemléletét teszi tönkre, az igénytelenség, félelem és gyávaság majd csak egy-két generáció múlva változik annyira, hogy a teljesítmény észrevehető legyen. Ez nagyságrendekkel hatalmasabb hátrány párszáz milliárdnál. Tehát ha holnap reggel a komplett kormány és holdudvara eltűnne, akkor is évtizedek, mire visszaáll a normalitás. Itt nem az a probléma, hogy nehéz a megélhetés, hanem az, hogy javításához előbb egy komplett gazdaságot kell átszervezni, csak nincs aki megtegye, a nép meg nem támogatja, mert nem hiszi el, hogy kéne.

2023. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ötödik válaszoló elég pontosan vázolta a lényeget. Gazdasági értelemben marginális károkat okozott a Fidesz, kisebbeket, mint a Gyurcsány-éra. Az viszont teljes mértékben megbocsáthatatlan, hogy pártállami utasításra a tanáraik megélhetéséért kiálló 17 éves gyerekeket is azonnal gyűlölni képes 3-4 millió ember.
2023. máj. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát igen. elég elrettentő, hogy valaki a jövőjéért "harcol" és szinte bűnözőnek van beállítva
2023. máj. 23. 08:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Mára a fidesz (orbán, donkihóte) jobban hasonlít egy diliházra mint egy megfontolt okos kormánypártra.

Látjátok már fideszre szavazók hogy kiket szabadítottatok rá kis hazánkra????

2023. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!