Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosoknak miért nem evidens...

A balosoknak miért nem evidens, hogy a hetero kapcsolatokból születnek gyermekek, így azt kell támogatni?

Figyelt kérdés
Én nem értem ezt az érzékenységet a család fogalmával kapcsolatban, mert mindenki tudja, hogy az államnak kell az utánpótlás, gyerekek meg csak hetero kapcsolatban születhetnek. Így egyértelmű, hogy ezt a modellt kell támogatni és minden lehetséges eszközzel védeni. Ez nemzeti minimum kéne legyen. Akik ezt próbálják megfúrni, azok milyen lelkületű emberek?

2023. máj. 27. 12:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
88%

Basszus, mi lenne, ha nem csak addig látnánk a szaporulatot, amíg kijön a pulya az anyjából? Azt a szerencsétlen gyereket fel is kell nevelnie valakinek, ember.

És az lmbtq családokat ezért érné meg "támogatni"(=azonos jogi lehetőségek, mint hetero szülők esetén). Ha kiterjesztjük az örökbefogadás lehetőégét(=nem lehetetlenítünk/riasztunk el örökbefogadási szándékú embereket, csak mert nem élnek hetero házasságban), az terheket venne le az államtól. Egy család, ami neveli sajátjaként a gyereket, az többet tud ráfordítani a gyerekre, mint az állami ellátórendszer. Anyagilag is, érzelmileg meg pláne. Szerintem társadalom szinten több hasznunk van egy tanult, mentálisan egészséges emberből, mint egy intézetből kiesett, mentálisan beteg, drogosból. (És nem, nem mindenki lesz ilyen, de a statisztikák szerint ez vár a többségre, aki intézetben nő fel)

Na meg ha az élettársi kapcsolatban élő leszbikus párok nem lennének kitiltva a mesterséges megtermékenyítésből, az is adna hozzá valamit a "szent szaporulathoz", ami annyira fontos a magukat jobboldalinak nevező agyhalottaknak. (Én a béranyaságot azért nem emlegetem, mint egy megoldás, mert nem értek vele egyet. Szerintem szimpla emberkereskedelem kategória)


Meg most oké, kérdező, támogassuk csak a tradícionális családokat, és? Min segít ez? Aki meleg, az nem lesz meleg ezután? De, max belemegy egy kapcsolatba, amit nem akar, gyerekekre hat a szülők boldogtalansága, válása. Ez növelné a válásokat. Az árvákat kevesebben fogadnák örökbe. A hetero pároknál többnyire azért van örökbefogadási szándék, mert nem jött össze a saját baba, így fiatalabbat, fehér gyereket akarnak, egy tragédiát kell feldolgozni, mire eljutnak az örökbefogadásig. A melegeknél meg nincs semmi tragédia, amit fel kell dolgozni, és nyitottabbak tudnak lenni emiatt, így jobb esélye van a kicsit idősebb, roma, esetleg beteg gyerekeknek.


Szerintem annak kéne nemzeti minimumnak lennie, hogy nem kizárólag szaporulatorientált nézeteket tolunk, hanem a "minőség" is fontos kell, hogy legyen, aminek része az, hogy pl nem csökkentjük az árva gyerekek esélyeit a jó életre.

2023. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
89%

"A balosoknak miért nem evidens, hogy a hetero kapcsolatokból születnek gyermekek, így azt kell támogatni?"


Itt egy tipikus elbeszélés folyik egymás mellett. Ahogy mindig.


Szerintem nem sok embert találnál az országban, aki ne lenne tisztában azzal a biológiai törvényszerűséggel, hogy utód nemzéséhez egy nő és egy férfi szükséges.


Amit viszint rendszeresen figyelmen kívül hagytik, az az a tény, hogy akár tetszik, akár nem, homoszexuálisok voltak, vannak, lesznek. Lehet a létezésüket tagadni, lehet őket megbélyegezni, m3g sunyi kommunikációval ellenül hangolni, de ettől még lesznek. Bőven elég lenne, ha ezzel megbékélnétek, hagynátok őket élni és nem vitatnátok el abéli jogukat, hogy pl lakáshoz juthassanak, hiszen a lakhatás ugyebár alkotmányos jog. Azt leszámítva, hogy a szexuális irányultságuk nem a megszokott, ugyanúgy iskolába járnak, dolgoznak, értéket teremtenek, mint a legtöbben.

Na most bocs, de akkor mi is a helyzet, ha egyébként minden másban ugyanolyanok, mint te, vagy én?

Megbszta a ló, ha egy társadalomban az az egyetlen értékmérő, hogy valakinek van-e utóda, vagy nincs.

És még ebben sem következezes a kormány, hiszen a hezeroszexuális pároknak nyitva állnak olyan kapuk, amik sem a homoszexzálusoknak, sem a heteroszexuális egyedülállóknak nem. De míg a homoszexuálisokkal külön passzus foglalkozik az alatörvényben, (sajnos) addig az egyedülállókat és a gyermektelen hetero párokat meg sem említik (szerencsére).


Mi ez, ha nem nyílt támadása a homoszexuálisoknak?



Én értem, hogy az államnak kell az utánpótlas, meg öregszik a korfa. Ti meg azt értsétek meg, hogy sem szép szóval, sem a törvény etejével nem figtok egy homoszexuálisból heteroszexuálist csinálni. Ahogy ez visszagelé sem működik, amivel kapcsolatban egyébként folyamatos rettegtetés folyik.


Csak egy egyszetű példa: nem tudom, te milyen nemű vahy, de nem is annyira érdekes. Képes lennél a saját nemedhez vonzódni azért, mert mások erte biztatnak? Agyrém, nem? Pedig pi tisan ezt állítjátok, csak visszafelé. Néha olyan érzésem van, hogy a kormány nem is annyira biztos a dolgában, ha törvényi erővel akarja magától távol tartani a melegeket 😃



"Akik ezt próbálják megfúrni, azok milyen lelkületű emberek?"


Bocs, pontosan kik és mi módon is akatják ezt megfúrni?

2023. máj. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
89%

Ja és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy ami ma családtámogatás címen folyik idehaza, az alaphán egy előre gondolkodó hetero pár is minimum kétszer meg fogja gondolni, hogy vállaljon-e gyereket. Mert ahogy mások is említették már, azt a gyereket fel is kell nevelni.

Ugyanakkor igen, jelenleg is vannak gyetekek, akik arra várnak, hogy nevelőszúlőkhöz kerüljenek.

Azt meg ugye tudjuk, hogy látott minta alapján senki nem lesz meleg, tehát egy rendezett hátterű homoszexuális pár is mindent biztosítani tudna egy gyerek számára az egészséges fejlődéshez. Az egyetlen, ami történne, hogy talán elfogadóbb lenne mindennemű mássággal kapcsolatban. Ez olyan nagy baj?

2023. máj. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
83%

Létezik az úgynevezett "meleg nagybácsi"-teória, amely szerint a homoszexuális családtagok is fontos szerepet játszanak a családok fennmaradásában, hiszen ahelyett, hogy saját gyerekeiket kellene nevelniük, gondoskodni tudnak, erőforrásokat képesek áldozni a családtagjaik gyerekeire. Ez manapság a családon kívülre is remekül ki tud terjedni. A meleg párok létezése a fajfenntartás szempontjából adaptív, (lenne, ha megengednék a törvények az örökbefogadást) hiszen a heterók által hátrahagyott, nem kívánt gyerekek nevelését tökéletesen át tudják venni.

Az a baj ugyanis, hogy hiába "szorgalmazzuk" a heteró házasságokat és gyerekvállalást, aki meleg, azt nem nagyon fogod tudni rávenni, hogy mégis azonos nemű párja legyen, ha meg igen, az iszonyú pszichológiai károkat okoz mindenkinek: mind a homoszexuális embernek, aki megtagadja önmagát, mind a párjának, akinek meg évekig, évtizetekig hazugságban kellhet élni emiatt. Ha születik is gyerek egy ilyen kapcsolatból, annak is jó nagy trauma ez. Eközben meg tele vannak az árvaházak örökbefogadásra váró gyerekekkel, de valahogy róluk mindig megfeledkezik a hatalmas """családbarát""" kormányunk...

2023. máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
91%
24-es voltam, a második bekezdésben ott azonos nemű helyett ellenkező neműre gondoltam, bocsi :(
2023. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!