Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dózsa György hová tűnt a...

JLCS kérdése:

Dózsa György hová tűnt a magyar történelemből? Mi a jelenlegi értékelése?

Figyelt kérdés
2014-ben volt az évfordulója. Nem sok megemlékezést hallottam róla. Igaz,nem csak ennek a politikai kurzusnak kellemetlen,az előzőnek-mármint a kádári "szocializmus"-nak is.

2023. máj. 29. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
A mondat második fele téves. Egyébként Dózsa nem tűnt el, csak nő a tudatlanok száma, továbbá a jelen politikai kurzus nem lát benne hasznot.
2023. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Dózsa nem túl jelentős történelmi figurák, csak a komcsik fújták fel, mert egyfajta "parasztforradalmárt" láttak benne. Csakhogy Dózsa nem volt se paraszt, se forradalmár. Egy felségáruló erdélyi nemes volt.
2023. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
*figura
2023. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1-es,a történelmi-köztudatban homályba merült.Így kellett volna írnom. A kádári szocializmusnak egy vitrin-forradalmára lett,minden forradalmár kellemetlen volt már neki 56 után. 2-esnek. Ady nem hiszem hogy komcsi lett volna,nála pedig sűrűn előfordul. Nem azért írtam,mert Dózsa szimpatikus lenne nekem, -de a másik oldal se-hanem egy permanens történelem hamisításban élünk egy ideje. Ha valakinek van erről végiggondolt saját véleménye,szívesen veszem.
2023. máj. 29. 15:31
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Régen volt U.Dózsa focicsapat is! Nem kellemetlen a baloldal számára tehát. Viszont ma a kapitalizmusban ellenállónak, konteosnak számít
2023. máj. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Az én értékelésem az, hogy káros fellépése miatt később nem lehetett keresztes hadjáratot összehívni, így közvetve hozzájárult Mohácshoz. Nem sok pozitívumot tudok benne felfedezni.
2023. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82. oldal: [link]
2023. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%

Nem élünk permanens történelemhamisításban. Lokálisban igen. És természetesen van erről véleményem. Természetesen felelős véleményem. De sajnos e primitív bunkók által uralt közszemléletű felületen nem állok le erről beszélgetni.

Nem az számít, valaki egyetért velem, vagy sem. Csak az számít, képes-e felelősen állást foglalni, és azt értelmesen indokolni.

2023. máj. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as,nagyjából így gondolom én is. Ezen az oldalon találkoztam már-sokszor-értelmes végiggondolt véleményekkel. Tahók mindenhol vannak. Csoda,hogy eddig nem léptek ide is. Bocs,de csak egy általános formát közöltél. Tartalom nélkül. Mérsékelten hasznos...
2023. máj. 29. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!