Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékieknek mi a problém...

Az ellenzékieknek mi a problémája azzal a kijelentéssel, hogy "Az anya nő, az apa férfi."?

Figyelt kérdés

2023. máj. 29. 22:08
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
98%

Képzeld el így:

Az a választási szlogenem, hogy a Föld gömbölyű. Ha te azt mondod, hogy szétloptam az országot, hogy rekord infláció van, hogy a megromlott nemzetközi megítélésünk miatt nem juttat az Unió forrásokat, akkor én erre mit mondok? Te nem velem vagy, hanem ellenem. Tehát akkor te egy ostoba laposföldhívő vagy.


Na most mit is tettem?

-Egy egyszerű és evidens állítást tettem, amit mindenki megért és amivel szinte mindenki egyetért.

-Árnyékbokszolok a laposföldhívőkkel, akik egy jelentéktelen kisebbség.

-Úgy teszek, mint ha ez lenne a legnagyobb probléma, hogy a Föld vajon tényleg gömbölyű-e, holott az ezt megkérdőjelezők száma csekély és jelentéktelen.

-Olyan harcot vívok, amiben nyilván én vagyok a győztes.

-Leegyszerűsítem a világot erre az általam felfújt dilemmára. Ha valaki nem ért velem egyet, akkor ráhúzom, hogy laposföldhívő. Mivel én azt képviselem, hogy a Föld gömbölyű, ezért aki engem támad, csakis laposföldhívő lehet. Sakk-matt!

2023. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
9%

Azért, mert mindenki tudja, hogy férfi is szülhet, a genderelmélet szerint, szóval a kormány megállapítása hibás. Ahogy két nőnek is lehet gyereke.


Ezt igazolja a sok-sok értelmes kutatás a brit és amcsi egyetemek pénzén. Aki nem hiszi el, az mind náci.

2023. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
88%

Ne csak egy mondatot vizsgáljuk, hanem az egészet:

Az Alaptörvény L) cikk (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Magyarország védi a házasság intézményét mint egy férfi és egy nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot mint a nemzet fennmaradásának alapját. A családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony. Az anya nő, az apa férfi.”

Az egynemű párokat kirekeszti a társadalomból, megtagadja tőlük a nemzethez tartozást. Csupán ennyi a probléma.

2023. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
93%

A mögötte lévő motiváció és a kijelentéssel elérni kívánt hatás a probléma. Az egyetlen célja a megosztás és a gyűlöletkeltés. A kijelentés nyilvánvalóan a transz emberek ellen irányul. Na most 2 évvel ezelőttig senkinek nem volt baja vele, hogy van Mo.on pár ezer ember, aki transz, és még ennek a kevés embernek is egy kisebb csoportja, aki aláveti magát nem váltó kezeléseknek, műtéteknek, illetve hivatalosan megváltoztatja a nevét. De pont azért, mert ennyire kis csoportról van szó, tökéletesek arra, hogy ijesztgetni lehessen velük, mert az emberek nagy része nem ismer transz embert személyesen, sokak számára, pláne az idősebbek számára ráadásul eléggé megfoghatatlan téma. Nem értik, csak azt látják hogy valami furcsaság, amivel ők soha nem találkoztak eddig. És akkor elkezd ömleni a tvből meg a rádióból, az internetről, hogy ez a furcsa jelenség bizony veszélyes is, és ha nem vigyáznak akkor az ő drága féltett gyermekük/unokájuk is elkaphatja. Meg is volt a beijesztés, a pánikkeltés. Na és akkor jön Viktor és megment mindenkit, mert ő hősiesen betiltotta a nem váltást. Éljen Viktor!

Érted már mi a baj? Választottak egy jelentéktelen kis csoportot, akiknek megkeserítették az életét, akiket meghurcoltak, ellenségként állították be őket, hogy így nyerjenek szavazatokat.

2023. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

#11

Nincs igazad ezzel a Föld gömbölyű hasonlattal. Egyrészt az ellenzéki pártok simán mondhatnák, hogy a Föld gömbölyű, és ugyanúgy támadhatnák a Fidesz többi cselekedetét. Másrészt a DK és a Momentum is felemelte a hangját a kijelentés ellen, mint "a Fidesz álszent és kirekesztő családpolitikájának írásba foglalása", lényegében amit a #13 leírt. Tehát valóban van problémájuk vele, és nem értenek vele egyet.


#13

Miért rekesztené ki őket a társadalomból és a nemzethez tartozást? Hol van benne olyan pont? Egynemű párok ugyan nem házasodhatnak, de fogadhatnak örökbe. Nincsenek kirekesztve a nemzetfenntartó szerepből, csak nem házasodhatnak, ahogyan nem házasodhattak a Fidesz előtt sem. Az anya nő és apa férfi kijelentés meg nem zárja ki, hogy szülők legyenek. Ha örökbe fogadnak, akkor lehet két anya, vagy két apa is.

2023. máj. 29. 22:46
 16/37 anonim ***** válasza:
16%

14.


Viktor azért tudja ezt ennyire túltolni, mert amcsi barátaink is túltolták... csak a másik irányba, hogy már külön wc meg teljes apparátus kell a pár ezer ember miatt. Meg lazán előadják a tolerancia meséjét, amikor a 40 éves fazon 12 éves lánynak nevezi ki magát, hogy ez teljesen rendben van, sőt milyen "bátor", hogy ezt vállalja.


Kb. a melegek szintjén is az megy, amit a South Park anno elképzelt, Mr.Garrison egyik jelentével:


https://www.youtube.com/watch?v=yivVugmF58k

2023. máj. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

#14

"A kijelentés nyilvánvalóan a transz emberek ellen irányul."

Az itt lévők szerint a homoszexuálisok ellen.


"Na most 2 évvel ezelőttig senkinek nem volt baja vele, hogy van Mo.on pár ezer ember, aki transz"

Jajj, dehogynem. Hányingere volt az emberek többségének tőlük, megvetés övezte őket. Nem csak a Fidesz óta transzfóbok, vagy homofóbok az emberek.

2023. máj. 29. 22:50
 18/37 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy a fidesz gyűlöletkampánya előtt is voltak homofóbok és transzfóbok, de közel sem annyi és közel sem voltak olyan bátrak és hangosak, mint most. A jogi nemváltást pedig a fidesz tiltotta be, ahogy azt is a fidesz lehetetlenítette el végleg, hogy a meleg párok örökbefogadhassanak. Igaz ez utóbbival kib_sztak azokkal is akik heterok, csak nincs párjuk, de gyereket szeretnének, de ez apró áldozat a szavazatgyűjtés oltárán.

Amúgy a vicc az, hogy egyedülálló nő nem csak hogy nem fogadhat örökbe, de nem is lombikozhat. Ellenben egy 40 alatti nő aki még nem gyártott le 3 új szavazót nem köttetheti el magát. Veszedelem van, fogy a magyar, de csak akkor kell a gyerek, ha jó keresztyén családba születik.

2023. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
9%

#8: Figyelj ide, idióta! Azért, mert háború van és infláció (amely az előbbi következménye), szerinted minden kérdésnek kizárólag erről kell szólnia? Ezeknél a bugyuta ellenzéki erőlködéseknél miért nem reklamálsz?

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__12..

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__12..

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__12..

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..

2023. máj. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim válasza:
84%

Én nem tartom magamnak ellenzékinek, viszont mivel liberális vagyok, feltételezem, hogy valamelyest rám is vonatkozik a kérdés. Nekem alapvetően két bajom van vele. Egyfelől teljesen természetes, hogy az édesanya, tehát az illető, aki megszüli a gyereket, nő. Viszont ebben a kijelentésben, illetve a hátterében, mellyel valószínűleg kedves kérdező te is tisztában vagy, benne van az is, hogy egy gyereknek két szülője (nem feltétlen édes-, hanem nevelő- is) férfi és nő legyen. Ez pedig egyértelműen diszkriminálja, hátránnyal sújtja nemcsak az azonos nemű párokat, de az egyedülállókat is. Ezzel ott a probléma, hogy a család, legalábbis szerintem szeretetközösség, magyarul az a legfontosabb, hogy szerető közegben cseperedjen fel az ifjúság, a gyakorta emlegetett férfi-női szerepekkel pedig közegtől függetlenül minden gyerek találkozni fog, például nagyszülők, tanárok, barátok útján. Ezzel kapcsolatban az sem utolsó szempont, hogy az említett "klasszikus", "normálisnak" mondott szerepek erősen sztereotípek, és a legtöbb besorolt tulajdonság nem jellemzőbb egyik nemre, mint a másikra, plusz (hála Istennek) már nincsenek olyan konkrét feladatok, amelyeket csak az egyik nem képviselője tud megoldani. Ezen felül egy gyerek számára sokkal jobb kilátásokat jelent "még" egy ilyen családban való felnövés is, mint az intézeti lét, ami erőteljesem lekorlátozza a lehetőségeket. Viszont szerintem fontos azt is látni, hogy az ilyen típusú, tehát azonos nemű pár alkotta családban történő felnövés nem a "kisebbik rossz", hanem, amint azt rengeteg statisztika is alátámasztja, semmivel sem marad el az általános családmodell jelentette jellemzőktől, lehetőségektől, jövőképtől.

Ez az egyik. A másik ok, amiért nem értek ezzel a döntéssel egyet, az az, hogy ez elképesztően banális kérdés, ennyi erővel azt is rögzíthetnénk, hogy az ég kék, a fű zöld, az infláció nő, a forint-euró árfolyam pedig minimum karcolja a 400-at stb., hiszen ezek sem fognak változni a jövőben(bár ne legyen igazam utóbbiakkal kapcsolatban). Az alkotmány nem erre való, hanem talán épp ennek az ellenkezőjére, tehát az alapvető állampolgári jogok (pl a szeretethez, a családhoz, vagy épp a házassághoz való jog) rögzítése, amelyek egyébként a nyugati és északi országokban egyaránt (nagyon helyesen) le vannak írva és meg vannak valósítva.


Remélem, a fenti hozzászólásokhoz képest sikerül egy cseppet józanabb hangot megütnöm, további szép napot! :)

2023. máj. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!