Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek miért nem fogadjá...

A fideszesek miért nem fogadják el, hogy az infláció nagyon magas mértéke a kormány hibája?

Figyelt kérdés
Önmagában arról, hogy az infláció magasabb az általában megszokottnál, nem a kormány tehet, hisz valóban rosszak a világgazdasági körülmények. Ugyanakkor annak kirívóan magas mértékéről és arról, hogy Európában nálunk a legmagasabb, már a kormány tehet, ezt nem olyan nehéz belátni. Miért esik nehezükre ezt egyeseknek belátni? Miért jó nekik a védhetetlent is védeni? A kormány részéről érthető, hogy nem ismerik el, de a szimpatizánsai miért védik ennyire görcsösen? Nem azt mondom, hogy pártoljanak el emiatt a Fidesztől, de miért kell ennyire elfogultnak lenni?

2023. jún. 2. 18:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Mert ostoba, fanatikus véglények, így csak azt hiszik el, amit A PÁRT etet velük.
2023. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy ha a balosok szerint tévedek, kettő adatot kérek tőlük!

1. Mekkora volt a háború előtt!

2. Mekkora ma!"


Olyan szinten p*csán rúgnálak most. Mekkora volt Szlovákiában az infláció a háború előtt és most? Mekkora volt Németországban az infláció a háború előtt és most? És Franciaországban? És Dániában? És Szlovéniában? Tényleg nem fogod fel b*ssza meg, hogy mi a kérdés lényege?

2023. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Egész Eu-ban csak magyarországon van háború... 25% érted 25%

Az utánunknjövőnek csak 15%....

Ki tehet a maradék 10%-ről Te fideszcsicska?

2023. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

A fideszkomcsikat nem lehet összezavarni a valósággal.

Már a háború ELŐTT ársapkák voltak! Még az EU-s pénzcsap elzárása is csupán tavaly év végén történt.

És vajon miért nálunk a legmagasabb az infláció, miközben minket érint legkevésbé a háború?


Legalább a komcsijaink majszolhatják a hatósági áras csirkefarhátat...

2023. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Bírom mikor mindig előbukkan 1-2 "okos" fideszes rögszavazó és megakarja magyarázni, hogy nem a kormány hibája a magas infláció, mellesleg megjegyzem, de már írták is, hogy a háború előtt is igen magas volt Magyarországon az infláció. Akkoriban 8% körüli, míg máshol jó ha volt 2% körüli. Az árstoppos baromságot pedig már az ukrán-orosz háború kitörése előtt bevezették, tehát már akkor sem stimmelt minden.
2023. jún. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

"Ezen a grafikonon jól látszik, hogy már 2021 vége felé megindult felfelé az infláció. Ezt a post-covid helyzet okozta."


És belinkelsz egy olyan grafikont, amin jól látszik, hogy a háború kitörése óta emelkedik a legmeredekebben az infláció, öngól a liberálistól.


Tudod én soha nem mondtam, hogy nem volt magas az infláció a háború előtt. De tudod a háború előtt a magas az 8% volt, a háború óta meg 25%. Érted már az összefüggést? Vagy még mindig nem? Nézegesd a grafikonodat, a háború kitörése óta emelkedik meredeken az infláció, amióta tart a háború azóta emelkedik.


2022 elején 8% volt, akkor miért nem volt 25% Orbáni infláció? Ez a kérdésem felétek, miért csak 8% volt, kérlek liberálisok erre az 1 kérdésre válaszoljatok, mi történt 2022 eleje óta, ami miatt 25% lett?


A válasz egyszerű: HÁBORÚ!


"Tehat mar a haboru kitorese elott is magasabb volt az inflacio, minta Gyurcsany ciklusokban barmikor. Meg mindig azt allitod, hogy csak a haboru a hibas, a kormany nem?"


Na mi van a ballibek is Gyurcsányoznak egy jót??? :))) Azt hittem, szerintetek csak a Fideszesek szoktak Gyurcsányozni.


A számok nem hazudnak, háború előtt 8%, utána 25%. Minden más csak blabla.


De az sokat mond, hogy a liberálisok nem mernek nekem válaszolni. Miért nem? Az igazság fáj, hogy Orbán Volt a vezető eddig is de mégsem volt ekkora infláció? Volt infláció a háború előtt is, harmada ekkora.


A liberális meg azt hiszi, ő találta fel a spanyol viaszt, hogy belinkel egy grafikont, hogy a háború előtt 8% volt, igaz, a háború óta meg 25%, de azt nem érti meg, hogy miért. Válaszolni meg egyik se mert, okkal.


Íhattok bármit, a háború előtt is Orbán volt, mégsem volt ekkora infláció.


Ez azt jelenti, hogy a háború okozta, mert előtte nem volt ekkora, logikailag egyszerű képlet, de akkor írja már meg nekem bármelyikőtök, amit eddig nem tettetek, hogy mi történt 2022 óta, ami miatt ma 25% lett?


Háború történt!

2023. jún. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

"Olyan szinten p*csán rúgnálak most. Mekkora volt Szlovákiában az infláció a háború előtt és most? Mekkora volt Németországban az infláció a háború előtt és most? És Franciaországban? És Dániában? És Szlovéniában? Tényleg nem fogod fel b*ssza meg, hogy mi a kérdés lényege?"


Németországban is nagyon magas arányban emelkedett az infláció, biztos ott is Orbán VIktor miatt. A németeknél is rekord infláció lett, ez tény, nem én találtam ki. Arról is biztos Orbán tehet, hogy németeknél mi van. :))


És most a libernyák azt hiszi feltalálja a spanyol viaszt ha leírja, hogy Németországban nem ekkora, kérlek értsétek meg, én is tudom.


De a német infláció is emelkedett, akkor az miért? Orbán Viktor emelte meg a német inflációt is a balosok szerint? Jó nagy hatalma van Orbánnak, a német inflációt is meg tudja emelni. :)) XDDDD

2023. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%
Németországban 2% ról 8% ra emelkdetett az infláció, négyszeres emelkedés történt a háború óta, de erről IS ORBÁN TEHET igaz?
2023. jún. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Ja és mielőtt kiakadtok, én is tudom, hogy a német infláció kisebb, de náluk is drasztikusan emelkdett az infláció, igazából arányaiban jobban is, mint nálunk, csak más kezdőértékkel. De az infláció háborús emelkedése máshol is létezik, arányaiban nem is nálunk emelkedett a legtöbbet, a német gazdaság erősebb, ott a kezdeti érték kisebb volt, de arányaiban náluk többet is emelkdetett a háború óta. Az övéké 4x nagyobb lett a háború miatt.
2023. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

"De az infláció háborús emelkedése máshol is létezik, arányaiban nem is nálunk emelkedett a legtöbbet"


Csak emellett kudarcot vallasz abban, hogy a jegybanki alakulatot is az összehasonlítás tárgyává tett.

Próbálsz szorzószámokkal mataszolni, hogy a kezdőértékhez képest hogy állunk, de tisztán látszik, hogy ez is csak azért működik, mert a Fidesz már a kezdőértéket is elk*rta. Arról nem is beszélve, hogy kávé az EU országok háromnegyedes figyelmenkívül hagyod, csakhogy valami látszólagos igazságot le tudj szűrni.


Senki nem tagadta, hogy a háborúnak közé van a jelenlegi helyzethez, de ez továbbra sem magyarázat, hogy miért vagyunk inflációvan Európa elsők.

2023. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!