Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is észrevette, hogy...

Árokpart kérdése:

Más is észrevette, hogy újabban ismét megnőttek a rendőri túlkapások száma, holott 2010 után pont a Fidesz eddigi regnálása alatt pont ez nem volt jellemző?

Figyelt kérdés
Valamiképpen tavaly nyár óta érzem ezt. A KATA tüntetéseknél ugyan még komolyabb összetűzések nem voltak a tüntetők és a rendőrök között, viszont már ott sem engedték őket tovább az utván vonulni holott csak sétáltak. Itt van ez a másik eset is amit egy korábbi kérdésben ismertettem, hogy 72 éves bácsit úgy megrugtak a Gödöllői kapitányságon tavaly, hogy eltört a csontszallagja. Az idei évben a Karmelitánál és a Fidesz székháznál és a tegnapi szintén csak sétának induló események meg már ismertek. Holott pl. 2013-ban az izsáki egyszeri súlyos ügy óta aminek lett is korrekt küvetkezménye azóta semmi hasonló nem volt tavalyig, sem a netadós tüntetésen, sem a CEU-s tüntetésen, sem a 2017-es bulizós oktogonos tüntetésen, még az úgynevezett rabszolgatörvény elleni tüntetésen sem volt komolyabb fellépés a szánkógyújtogatásos esetnél sem és sorolhatnám. Értem én, hogy a Fidesznek már hatalmas nyűg ez a mostani ciklus és csak a felszínre kerülő problémák elfojtásával lehet kormányozni, mert nem így tervezték , sok váratlan dolog is jött. Viszont ezt a kampányban is már tudták, akkor mi a csudának nem kampányoltak úgy, hogy ne nyerjenek ha tudták, hogy nehéz ébek jönnek és az image-ukba ez nem fér bele. Vag ha már sajnos így történt és túlnyerték magukat és nem boldogulnak nem volna tisztességesebb azt mondani, hogy bocsánat nem így terveztük és nem is tudjuk a korábbi életszínvonalat tartani és átadjuk egy szakértői kormánynak az országot. Mert O.K, hogy a kedvezmények ugyanúgy élnek, viszont ilyen légkörben mit fog ez érni. Ha még annyira nem is mint Gyurcsányék, de a Medgyessy kormány eleji még úgy-ahogy kifinomultabb antidemokratizmust venni észre. Más is látja így a dolgokat?
2023. jún. 2. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Mert többet költöttek rendőrségre!


[link]

2023. jún. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ebben azért benne van az orosz nyomás is, Putyin nyilván utasította Orbánt, hogy keményebben lépjen fel az ellenük tüntetőkkel.
2023. jún. 3. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2

Ez már nem kicsit konteó szagu!

2023. jún. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyenesen arányos az arányszám az utóbbi időkben meglékelt, légkondicionált, árnyékvilágból segítséggel eltávolított rendőrök számával.
2023. jún. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!